Reklama

Reklama

Spór o pełnomocnika starosty ds. pacjenta

Opublikowano: pt, 17 kwi 2015 18:50
Autor:

Spór o pełnomocnika starosty ds. pacjenta - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Z krytyką opozycji spotkały się dzisiaj na sesji zmiany w schemacie organizacyjnym starostwa. Chodziło głównie o powołanie pełnomocnika starosty ds. pacjenta.- Po co pełnomocnik ds. pacjenta? Po co kolejny twór? Żeby inwigilować lekarzy? W projekcie uchwały można przeczytać, że pełnomocnik będzie powołany do tego, żeby poprawić relacje między lekarzami a pacjentami. To teraz są złe? - mówił Konrad Kłopotowski.

Reklama

- Przez ostatnie cztery lata ktoś rujnował nie tylko szpital, ale służbę zdrowia, a także relacje. Zakładam, że jest pan przeciw pełnomocnikowi - mówił do K. Kłopotowskiego Serenda. - Niech Konrad Kłopotowski powie, że nie chce, by pacjent miał swojego pełnomocnika.

Mirosława Gal-Grabowska zastanawiała się, czyich interesów będzie bronił pełnomocnik - szpitala czy pacjenta.

- Powołanie pełnomocnika jest nieracjonalne, zwłaszcza że za tym idą pieniądze, 50 tys. zł na ten rok. Nie można grać do dwóch bramek. Pan starosta sam może przyjmować skargi od pacjentów w ramach swoich kompetencji. Może też zajmować się tym rzecznik praw konsumenta - mówiła.

- Rzecznik praw pacjenta funkcjonuje w wielu miastach w Polsce w strukturach szpitalnych. My nie chcieliśmy dociążać tym szpitala. Nie zgadzam się, że powołanie pełnomocnika jest nieracjonalne. Relacje między lekarzami a pacjentami były zachwiane. Choćby niedawna sytuacja z aroganckim policjantem, który powiedział do lekarki "Masz robić badania". Poza tym rzecznik praw konsumenta ma ustawowo określone zadania, tylko w pewnym zakresie medyczne - argumentował starosta Krzysztof Debich.

Ostatecznie stosunkiem głosów 12 za, 6 przeciw, 3 wstrzymujące się zmieniono schemat organizacyjny starostwa, włączając do niego pełnomocnika starosty ds. pacjentów.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)