Reklama

Spór o piżamy

Opublikowano:
Autor:

Spór o piżamy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia 440 tys. zł wynosi strata Kutnowskiego Szpitala Samorządowego - poinformowała dziś podczas sesji Elżbieta Łuczak, prezes.- Gratuluję. To strata o połowę mniejsza w porównaniu z tym, co było w ubiegłym roku - chwalił Zdzisław Trawczyński.

Pani prezes mówiła o nowym planie naprawczym, jaki wdraża w lecznicy. Jak zaznaczała, likwidacja stanowiska pełnomocnika ds. restrukturyzacji przez trzy miesiące dała 21 tys. zł oszczędności, zlikwidowanie funkcji konsultanta ds. prawnych - 27 tys. zł.

Szefowa lecznicy prowadzi również negocjacje z lekarzami, by zmniejszyć stawkę godzinową na kontrakcie. Od 1 maja zniknie ze szpitala nefrologia. Jej obowiązki przejmą oddziały wewnętrzne. Natomiast od przyszłego tygodnia powstaną komercyjne poradnie: m.in kardiologiczna, ginekologiczno-położnicza i neurologiczna.

E. Łuczak chce również, by sprzątaniem obiektu zajmowała się zewnętrzna firma. Jej zdaniem niezbędny jest również zakup karetki.

- Nie posiadamy karetki przewozowej - mówiła. - Mamy jedynie podpisaną umowę z firmą zewnętrzną. Kosztuje nas to ok. 8 tys. zł miesięcznie. Używany pojazd to wydatek 35-40 tys. zł. Ta inwestycja zwróci nam się po 6-7 miesiącach, bo przecież sami zatrudniamy na SOR-ze sanitariusza i kierowcę.

- Podpisałam aneks do umowy z firmą, która zajmuje się praniem bielizny i pościeli. Po zakończeniu umowy, szpital nie miałby ich na stanie. Niedawne ustalenia z firmą spowodują, że rzeczy te będą własnością szpitala - kontynuowała.

Działania pani prezes na każdym kroku kwestionował wicestarosta Konrad Kłopotowski.

- Czy chorzy będą chodzić nago, bo firma wydzierżawi ubrania? - dopytywał. - Pełno w tym wszystkim nieścisłości. A karetka to są przecież koszty, bo pewnie trzeba będzie zatrudnić kolejne osoby - skwitował.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE