Reklama

Reklama

Spotkanie autorskie w Zespole Szkół Nr 4 w Kutnie - Azorach

Opublikowano: pt, 30 sty 2015 15:21
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia 29 stycznia w Zespole Szkół Nr 4 im. Zygmunta Balickiego w Kutnie-Azorach odbyło się spotkanie z Małgorzatą Katarzyńską - autorką tekstów piosenek polskich wokalistek m.in.: Hani Stach i Magdy Ptaszyńskiej, współpracującą z zielonogórską fundacją Młodzi Artyści. Małgorzata Katarzyńska jest mieszkanką Kutna, na co dzień pracuje jako doradca zawodowy w Młodzieżowym Centrum Kariery, jest absolwentką filologii polskiej oraz szkoły muzycznej II stopnia (klasa śpiewu).

Reklama

Ten niezwykły autorski wieczór poprowadziła dyrektor szkoły Agnieszka Ryczkowska. Podczas spotkania społeczność szkolna i lokalna mogła bliżej poznać Małgosię i jej twórczość. To wrażliwa , delikatna, ciepła i utalentowana dziewczyna, która swą przygodę z tekstem rozpoczęła – jak sama twierdzi - „od szuflady”.

Świece, półmrok, kawiarniany wystrój sali , melancholijna muzyka i interesujący wywiad – wszystko to stworzyło niepowtarzalny klimat. Uczestnicy w ciszy i skupieniu wsłuchiwali się w teksty piosenek, które dostarczyły wielu emocji i wzruszeń oraz zostały nagrodzone brawami. Współkompozytorem jednego z utworu Hani Stach, do którego słowa napisała Małgorzata Katarzyńska jest sam Jud Friedman, amerykański kompozytor, który pisał muzykę dla takich gwiazd jak Whitney Houston, Ray Charles czy Rod Steward.

Godzinne spotkanie zakończyło się podziękowaniami oraz rozdaniem płyt, na których znalazły się utwory muzyczne ze słowami Małgorzaty Katarzyńskiej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)