Kutno otrzymało ze strony spółki Skarbu Państwa - Polskiej Grupy Górniczej zapewnienie dostaw węgla po preferencyjnej cenie. Niestety spółka zamiast 400 ton ekogroszku dla Kutna przewidziała jedynie 108 ton tego surowca.
- PGG poinformowała natomiast, że więcej będzie węgla typu: kostka i orzech. Mieszkańcy deklarowali potrzebę tego surowca na około 100 ton, z kolei spółka PGG oferuje około 400 ton takiego węgla. Ponadto w przesłanej ofercie nie znalazła się sprzedaż miału węglowego - informuje Joanna Brylska, kierownik Biura Prasowe Urzędu Miasta w Kutnie.
W związku z powyższym Miasto Kutno będzie zmuszone przedłożyć mieszkańcom propozycję zakupu węgla innego rodzaju niż był wnioskowany.
- Po podpisaniu umowy przez spółkę węglową, Miasto niezwłocznie rozpocznie transport węgla do kutnowskiego składu opału przy ul. Konopnickiej 54, który będzie realizował dystrybucję węgla na terenie miasta - dodaje J. Brylska.
Wpłaty na zakup węgla będzie można dokonać dopiero po faktycznym dotarciu węgla do Kutna, o czym magistrat niezwłocznie poinformuje.
Miasto Kutno, na podstawie złożonych przez mieszkańców wniosków, zgłosiło zapotrzebowanie na węgiel do 31 grudnia 2022 roku w następującym sortymencie i ilościach:
- ekogroszek/groszek - 400 t.
- gruby (kostka, orzech) - 100 t.
- miał - 25 t.
Ze strony spółki Polskiej Grupy Górniczej do końca bieżącego roku ratusz otrzymał zapewnienie dostaw węgla typu:
- ekogroszek - 108 t.
- orzech - 189 t.
- kostka - 216 t.
info: UM w Kutnie
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.