Reklama

Środki ochrony osobistej i testy dla personelu: jak wygląda sytuacja w kutnowskim szpitalu?

Opublikowano:
Autor:

Środki ochrony osobistej i testy dla personelu: jak wygląda sytuacja w kutnowskim szpitalu? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Z dniem 30 października Kutnowski Szpital Samorządowy został przemianowany na szpital zakaźny. Zaistniała sytuacja zmartwiła nie tylko mieszkańców naszego regionu, ale i personel lecznicy. Jak wygląda obecnie sytuacja w kutnowskim szpitalu? Czy pracownikom zapewniono środki ochrony osobistej i testy na kronawirusa? Te i inne pytania do starosty wystosowała Martyna Stasiak, asystentka posłanki Agnieszki Hanajczyk. Co odpowiada Daniel Kowalik?

- Co z pacjentami, którzy nie mają podejrzenia lub nie są zakażeni SARS-CoV-2? Jak i gdzie mają udawać się pacjenci? Gdzie mają się zgłaszać? Jakie środki bezpieczeństwa zostaną podjęte? Czy w szpitalu kutnowskim pracownicy, jak i personel szpitala mają zapewnione testy na COVID-19? Jaka jest ilość zużywanych środków ochrony do tej pory? Ile środków ochrony jest zabezpieczonych? I z jakich źródeł zostały pozyskane? - pyta w imieniu poseł Hanajczyk Martyna Stasiak.

Starosta wyjaśnia, że zgodnie z wytycznymi przekazanymi przez wojewodę łódzkiego, właściwym w zakresie zabezpieczenia pacjentów z terenu kutnowskiego niechorujących na COVID-19, będzie zespół Opieki Zdrowotnej w Łowiczu oraz Zespół Opieki Zdrowotnej w Łęczycy.

- Ponadto personel medyczny i niemedyczny ma zapewnioną możliwość wykonania testu na COVID-19. W odniesieniu do pytania o ilość zabezpieczonych środków ochrony indywidualnej, to na dzień dzisiejszy przedstawia się ona jak poniżej.

Jak informuje Daniel Kowalik, aktualnie głównymi źródłami pozyskiwania środków ochrony osobistej jest Agencja rezerw Materiałowych oraz Urząd Marszałkowski w Łodzi. Ponadto, od początku pandemii szpital otrzymał darowizny od firm prywatnych, stowarzyszeń i innych organizacji.

- Na pytanie związane z ilością zużytych środków ochrony indywidualnej, należy doprecyzować okres jakiego dotyczyć miałaby informacja. Niemniej jednak informuję, że Kutnowski Szpital Samorządowy w Kutnie, na bieżąco raportuje o zużyciu tych środków do Wydziału bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi oraz Ministerstwa Zdrowia - zapewania starosta.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE