Sroga lekcja koszykówki

Sroga lekcja koszykówki  - Zdjęcie główne

WydarzeniaNa inaugurację rozgrywek II ligi w sezonie 2007/2008, koszykarze AZS WSGK Pol Fol Kutno ulegli na wyjeździe Bonduelle Gniewkowo 53:91.- Na początek ligi przyszło nam zagrać z bardzo silnym zespołem, aspirującym do wygrania całych rozgrywek – mówi kierownik AZS, Marek Koralewski – Mam nadzieję, że ta „sroga” lekcja pozwoli wyciągnąć odpowiednie wnioski. Po przebiegu gry nie można powiedzieć, że nasza drużyna nie wałczyła. Po prostu przeciwnik był dużo silniejszy i przewyższał nas w każdym elemencie koszykarskiego rzemiosła. Moim zdaniem ekipa z Gniewkowa ma ogromne szanse na wygranie ligi – dodał.

Gospodarze od samego początku narzucili swój styl wygrywając pierwszą kwartę w stosunku 25:16 i gromiąc AZS w drugiej kwarcie, 24:7. AZS podniósł się dopiero w ostatniej kwarcie, którą wygrał 18:16. Przewaga, którą wcześniej wywalczyli gospodarze była jednak nie do odrobienia.

Bonduelle Gniewkowo – AZS WSGK Pol Fol Kutno 91:53 (25:16,24:7,26:12,16:18) Dla AZS punktowali: Szczepaniak – 12, Micielski – 12, Gołuch – 9, Depczyński – 8, Janiak – 6, Wiśniewski – 4, Wyrzykowski – 2.