Reklama

Stan sali gimnastycznej „nie spełnia standardów”, ale są inne wydatki...

Opublikowano:
Autor:

Stan sali gimnastycznej „nie spełnia standardów”, ale są inne wydatki... - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia ... takie jak Pałac Saski czy pl. Wolności i rynek Zduński. Jeden z miejskich radnych pytał ratusz kiedy (i czy w ogóle) uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Kutnie doczekają się remontu ich starej i wysłużonej sali gimnastycznej. Władze odniosły się właśnie do sprawy.

Pisemne zapytanie o remont sali gimnastycznej w SP nr 5 zostało złożone w lipcu.

- Sala gimnastyczna w Szkole Podstawowej nr 5 w Kutnie, znajdującej się przy ulicy Łęczyckiej 11 wymaga od dawna pilnego remontu. Jest też za mata w odniesieniu do potrzeb szkoły i obecnych standardów – pisze w swoim zapytaniu Michał Łucki.

Dodaje, że w dokumentach Strategii Rozwoju Miasta Kutno był przewidziany remont wspomnianej sali w roku 2019.

- W związku z tym chciałem się zapytać czy Miasto posiada aktualną dokumentację techniczną niezbędną do rozpoczęcia remontu/przebudowy sali gimnastycznej? Kiedy realnie mógłby zostać przeprowadzony remont, bądź tez rozbudowa sali gimnastycznej SP 5? - pyta Łucki.

Magistrat wyraził zadowolenie z zainteresowania radnego. W piśmie będącym jednocześnie odpowiedzią na przytoczoną interpelację wiceprezydent Zbigniew Wdowiak wyjaśnia na wstępie, że obecny stan stali umożliwia przeprowadzanie w niej zajęć wychowania fizycznego. Dalej wymienia jakie remonty zostały tam przeprowadzone, a były to m.in. wymiana oświetlenia w 2014 r. czy też remont parkietu w 2017 r.

- Niestety, sala faktycznie nie spełnia standardów nowoczesnego obiektu sportowego i dlatego Strategia Rozwoju Miasta Kutno na lata 2014-2020 przewidywała modernizację lub rozbudowę sali gimnastycznej. Jednak ze względu na:

  • reformę systemu edukacji i nie do końca przewidywalną liczbę dzieci, które uczęszczać będą do przedmiotowej szkoły,
  • prowadzone w ostatnim czasie przez Miasto Kutno główne, duże inwestycje takie jak remont Pałacu Saskiego oraz przebudowa Placu Wolności i Rynku Zduńskiego

nie było możliwości podjęcia w zakładanym terminie rozbudowy/modernizacji w/w sali sportowej.

Jak informuje Wdowiak, w nowym roku szkolnym 2019/2020 w Szkole Podstawowej Nr 5 (207 uczniów) realizowanych będzie 28 godzin wychowania fizycznego tygodniowo (średnio do 5 godzin dziennie), co przy dość bogatej infrastrukturze sportowej szkoły (boisko piłkarskie, siłownia zewnętrzna, bieżnia) gwarantuje możliwość realizacji programu zajęć.

- Miasto Kutno nie posiada jeszcze aktualnej dokumentacji technicznej niezbędnej do rozpoczęcia modernizacji/rozbudowy sali gimnastycznej - dodaje wiceprezydent.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE