Reklama

Reklama

Startują wybory do jednej z kutnowskich rad. Co będzie jej celem?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: archiwum

Startują wybory do jednej z kutnowskich rad. Co będzie jej celem? - Zdjęcie główne

Rozpoczynają się wybory do Miejskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego. | foto archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Rozpoczynają się wybory do Miejskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego. Do Urzędu Miasta wpłynęło dziewięć kandydatur, na które głosować mogą przedstawiciele organizacji pozarządowych, działających na terenie Kutna.

Reklama

- Głosowanie rozpoczyna się dzisiaj (w czwartek 20 stycznia) i potrwa do 3 lutego do godz. 15:30. Głosy mogą zostać oddane wyłącznie na specjalnie przygotowanej do tego karcie, która musi zostać włożona do koperty oznaczonej pieczątką organizacji. Koperta musi zawierać także dopisek „Głosowanie do Miejskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego". Złożyć ją można w Punkcie Obsługi Interesanta w Urzędzie Miasta Kutno -  mówi Agnieszka Lewandowska z Wydziału Kultury, Promocji i Rozwoju Miasta.

Organizacje mogą zagłosować na maksymalnie trzech kandydatów przedstawionych na karcie stawiając obok odpowiedniego nazwiska znak „x". Każda z organizacji może wypełnić tylko jedną kartę do głosowania.

W skład Rady wchodzi 12 osób. Sześć z nich to przedstawiciele organizacji pozarządowych, trzy osoby są wyłaniane z ramienia Rady Miasta, a trzy reprezentują Prezydenta Miasta Kutno.

Miejska Rada Działalności Pożytku Publicznego w Kutnie jest organem konsultacyjnym w sprawach dotyczących życia społecznego miasta. Celem Rady jest wypracowywanie dobrych warunków do tworzenia praktycznej współpracy pomiędzy samorządem i jednostkami samorządowymi a organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego. Rada pełni funkcję doradczą i inicjatywną.

Info: UM Kutno

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy