Reklama

Reklama

Startuje Kutnowski Budżet Obywatelski 2022. Zgłoś swój projekt! [ZDJĘCIA/WIDEO]

Opublikowano: pon, 21 mar 2022 11:18
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Przed nami kolejna edycja Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego. Z tej okazji zorganizowano konferencję prasową, na której poznaliśmy szczegóły dotyczące składnia projektów i głosowania. Tak jak w ubiegłym roku, mieszkańcy będą mogli zgłaszać swoje pomysły w trzech kategoriach: projektów zielonych, dużych i małych. Jest jednak ważna zmiana odnośnie głosowania.

Reklama

Startuje Kutnowski Budżet Obywatelski 2022. Co się zmieniło?

21 marca startuje możliwość składania projektów w tegorocznej edycji Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego. Można to zrobić do 4 maja.

- Będzie to już ósma edycja KBO. Doświadczenia ubiegłoroczne napawają dużym optymizmem, zwłaszcza jeżeli chodzi o tzw. zielone projekty, ale także jeżeli chodzi o zainteresowanie mieszkańców – podkreślał zastępca prezydenta Kutna, Zbigniew Wdowiak. 

 

- Przypominam, że każdy projekt musi zostać poparty przez minimum 30 mieszkańców Kutna. Następnie w maju oraz lipcu projekty będą oceniane pod względem formalnym, merytorycznym oraz prawnym. Ostateczną listę projektów dopuszczonych do głosowania poznamy w sierpniu, a głosowanie podobnie jak w zeszłym roku odbędzie się na początku września, czyli od 5 do 11 września – mówiła Paulina Trzaskowska z Wydziału Kultury, Promocji i Rozwoju Miasta.

Jedną ważną zmianą jest uruchomienie weryfikacji smsowej w przypadku oddania głosu przy listach poparcia, czy też przy samym głosowaniu. Polega ona na tym, że po wpisaniu niezbędnych w formularzu danych, otrzymamy wiadomość sms z indywidualnym kodem potrzebnym do wpisania na stronie, by zatwierdzić oddanie głosu. 

Ponad milion złotych na realizację projektów 

Kwota, którą kutnowski samorząd przekazuje do dyspozycji mieszkańców w ramach budżetu obywatelskiego to 1 100 000 zł.

- Na kategorię projektów zielonych mamy przeznaczone 450 tysięcy złotych. Pojedynczy projekt zgłoszony w tej kategorii musi oscylować w kwotach od 5 tysięcy złotych do 150 tysięcy złotych. Na kategorię projektów dużych zarezerwowano kwotę 450 tysięcy złotych. Koszt szacunkowy pojedynczego projektu z tej kategorii nie może być niższy niż 50 tysięcy złotych i nie może być wyższy niż 150 tysięcy złotych. Ostatnia kategoria to projekty małe, na które przeznaczono 200 tysięcy złotych, a koszt wykonania pojedynczego projekty w tej kategorii musi mieścić się w kwotach od 5 do 50 tysięcy złotych – podkreślała Daria Byczek z Wydziału Kultury, Promocji i Rozwoju Miasta.

W razie wątpliwości, pracownicy Urzędu Miasta będą do dyspozycji mieszkańców zainteresowanych złożeniem projektu w każdy czwartek w godzinach 15:30 – 17:30.

- Przy tej okazji chcemy też porozmawiać o tym, jak zmieniać kutnowski budżet obywatelski, żeby jeszcze lepiej odpowiadał na potrzeby mieszkańców. Chcemy powtórzyć niewątpliwy sukces ubiegłego roku, a więc przeprowadzić głosowanie w trakcie Święta Róży. Całe konsultacje planujemy zakończyć na początku października. Jeszcze raz zachęcam do zgłaszania projektów – dodał Michał Adamski, naczelnik Wydziału Kultury, Promocji i Rozwoju Miasta.

Zapraszamy do działania poprzez aplikację internetową kutno.budzet-obywatelski.org.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy