Reklama

Reklama

Startuje modernizacja OIOMu w kutnowskim szpitalu. Przeznaczą na nią ponad 5,5 mln zł [ZDJĘCIA]

Opublikowano: śr, 20 paź 2021 12:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Remont Oddziału Anestozjologi i Intensywnej Terapii w kutnowskim szpitalu oficjalnie wystartował. Według wstępnych zapowiedzi, długo wyczekiwana część inwestycji zakończy się w przeciągu niespełna roku. W poniedziałek odbyło się uroczyste przekazanie OIOMu na ręce wykonawców przebudowy.

Reklama

Oddział po wielu latach ma zmienić się nie do poznania 

Starostwo Powiatowe w Kutnie poinformowało, że Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii to nie jedyny człon szpitala, który wkrótce zmieni swoje oblicze. W ciągu 11 miesięcy przebudowana i rozbudowana zostanie też część bloku operacyjnego, wraz z wyposażeniem. 

Warto zaznaczyć, że OIOM w Kutnie nie był remontowany od momentu wybudowania szpitala. Można się zatem domyślać, że jego standard i wyposażenie pozostawiały wiele do życzenia. 

- OIOM w Kutnie nie był remontowany od momentu wybudowania szpitala. Zdecydowaliśmy się na tę inwestycję, by zapewnić pacjentom godne warunki bytowe w przypadku trafienia na oddział. Modernizacja zdecydowanie usprawni pracę personelu medycznego, a nowoczesny sprzęt z pewnością poprawi jakość pracy i wykonywanych czynności – zaznacza starosta kutnowski, Daniel Kowalik

Podczas poniedziałkowego spotkania przekazano wykonawcy dokumentację potrzebną do realizacji zadania. Uzgodniono też miejsce składowania materiałów budowlanych oraz pozostałe szczegóły związane z inwestycją. Powyższe czynności zakończono podpisaniem protokołu z przekazania placu budowy.

- Trochę nam żal zostawiać stare pomieszczenia, ale tylko trochę, bo za rok będzie tu nowy i nowoczesny OIOM na miarę XXI wieku. Środki zostały pozyskane przez Starostwo Powiatowe w Kutnie. […] Odliczamy dni i nie możemy się doczekać – informują w mediach społecznościowych władze szpitala. 

"OIOM będzie spełniał światowe standardy" 

W trakcie konferencji prasowej na której ogłoszono planowaną inwestycję, głos zabrał prezes kutnowskiego szpitala, Artur Gur. Podkreślał wtedy, iż generalny remont OIOMU jest konieczny, a bez niego lecznica miałby niezwykle utrudnione działanie. 

- Oddział obecnie działający jest przestarzały i nie spełnia standardów wymaganych przez sanepid, czy ministerstwo zdrowia. Ta inwestycja, na którą czekaliśmy długie lata, w końcu staje się pomału faktem. W ciągu roku będziemy mieli OIOM, który spełnia światowe standardy i będzie służył i mieszkańcom Kutna i lepiej będzie się pracować pracownikom naszego szpitala – mówił. 

Umowa na przebudowę i rozbudowę budynku kutnowskiego szpitala z przeznaczeniem na Oddział Anestozjologii i Intensywnej Terapii oraz części bloku operacyjnego wraz z wyposażeniem opiewa na 5,553,783,54 zł. Środki pochodzą z Funduszu Inwestycji Lokalnych. 

W galerii znajdziecie zdjęcia zarówno z przekazania placu budowy, jak i wspomnianej konferencji prasowej. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE