Reklama

Reklama

Straszny fetor, robactwo i pleśń, a tam… dwadzieścia kotów i dwa psy. Kutnowscy radni interweniują [ZDJĘCIA]

Opublikowano: 9 sierpnia 2021 14:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Radni Rady Miasta Kutno Robert Stępniewski i Michał Łucki złożyli interpelację do prezydenta miasta w sprawie pilnej interwencji dotyczącej jednego z mieszkań w kamienicy przy ul. Kochanowskiego. W fatalnych warunkach ma tam przebywać duża liczba zwierząt, a mimo licznych zgłoszeń sprawa do tej pory nie została rozwiązana.

Reklama

„Sprawa była zgłaszania niejednokrotnie”

Mieszkańcy kamienicy przy ul. Kochanowskiego podkreślają, że problem istnieje już od dawna. W związku z tym w ubiegłą sobotę, 7 sierpnia, doszło do interwencji na miejscu Stowarzyszenia Życie dla Zwierząt, policji, straży miejskiej oraz dwóch lekarzy weterynarii. 

Jak czytamy w treści interpelacji: „Na obecną chwilę lekarz nie stwierdził, że zwierzęta są w złym stanie, ale za to stwierdził, że przebywają w opłakanych warunkach”. Mieszkańcy potwierdzają, że warunki faktycznie są straszne – fekalia wylewane są przez okno, z mieszkania wydobywa się fetor, wszędzie widać pleśń i robactwo. Zdjęcia z mieszkania i treść pisma znajduje się w galerii. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Podróż pociągiem z psem to niemałe wyzwanie? Kutnowska posłanka wystosowała zapytanie do ministerstwa

Tragiczna sytuacja zwierząt 

Radni zwracają też uwagę na skomplikowany problem związany z właścicielami zwierząt.

- Sytuacja zwierząt w każdej chwili może się zmienić, ponieważ na chwilę obecną nie ma właścicielki i może jej nie być przez kilka miesięcy. Na ten moment zwierzęta przebywają z synem właścicielki, lecz niestety nie jest on w stanie zająć się nimi w odpowiedni sposób – podkreślają radni zajmujący się tą sprawą. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Kutnowskie szkoły szukają nauczycieli. Na jakie zarobki mogą liczyć?

Jaki będzie wynik złożenia interpelacji dowiemy się najprawdopodobniej wkrótce. O dalszym przebiegu sprawy będziemy jeszcze informować.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE