Reklama

Straż Miejska pomaga bezradnym kierowcom. Od początku roku dziesiątki interwencji

Opublikowano:
Autor:

Straż Miejska pomaga bezradnym kierowcom. Od początku roku dziesiątki interwencji - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Sezon zimowy w pełni. Pogoda daje się we znaki i nie rozpieszcza również kierowców. Nikogo nie trzeba przekonywać, że coraz niższe temperatury mają spory wpływ na działanie naszych samochodów, które zawodzą w najmniej odpowiednim momencie nie chcąc odpalić. Wówczas na przeciw wychodzi Straż Miejska.

Kutnowscy strażnicy dysponują specjalnym urządzeniem do „wskrzeszania” samochodów i to za jego pomocą pomagają mieszkańcom miasta. Zgłoszeń do Straży Miejskiej z treścią dotyczącą braku możliwości samodzielnego odpalenia auta zaczęło przybywać już jesienią, ze względu na spadek temperatur.

- Wiadomo, że w okresie jesienno-zimowym tych zgłoszeń jest więcej, jednak odbieramy je cały rok. Urządzenie jest cały czas dostępne, więc w razie potrzeby jesteśmy do dyspozycji. Zgłaszać można się do nas telefonicznie w godzinach pracy Straży Miejskiej – mówi Ryszard Wilanowski, komendant Straży Miejskiej w Kutnie.

Mieszkańcy Kutna chętnie sięgają po telefon zwracając się do mundurowych ze Straży Miejskiej o pomoc. Zwłaszcza w okresie silniejszych mrozów, kiedy akumulatory odmawiają posłuszeństwa.

- Od początku tego roku interweniowaliśmy 43 razy do osób, które nie mogły samodzielnie odpalić samochodu - informuje Ryszard Wilanowski.

Zatem każdy, kto nie jest w stanie samodzielnie uruchomić swojego pojazdu może alarmować strażników, którzy rozwiążą problem. Straż Miejska w Kutnie pracuje w godzinach 7:30-22:30. Jeśli samochód nie chce odpalić, wystarczy więc zadzwonić tych godzinach pod numer alarmowy 986, by poprosić funkcjonariuszy o pomoc.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE