Reklama

Reklama

Straż mówi o przyczynach wczorajszego pożaru domu. Władze Gminy chcą pomóc mieszkańcom [ZDJĘCIA]

Opublikowano: czw, 7 kwi 2022 15:10
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wczoraj wieczorem w powiecie kutnowskim doszło do poważnego pożaru budynku mieszkalnego. Straż pożarna informuje o jego przyczynach i dodaje, że na szczęście nikt nie został poszkodowany. Dom uległ jednak poważnym zniszczeniom, dlatego władze gminne deklarują pomoc mieszkańcom.

Reklama

Kilkugodzinna akcja strażaków z powiatu kutnowskiego

Dokładnie o godzinie 19:01 do kutnowskiej straży pożarnej wpłynęła informacja, że przy ulicy Stary Rynek w miejscowości Dąbrowice doszło do pożaru poddasza budynku mieszkalnego.

- Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, następnie na podaniu dwóch prądów wody w natarciu do wnętrza budynku. Pożar został zlokalizowany i ugaszony – mówi mł. bryg. Mariusz Jagodziński, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie.

W wyniku zdarzenia nie było osób rannych, domownicy opuścili budynek przed przybyciem na miejsce wozów bojowych straży pożarnej.

W działaniach uczestniczyły trzy zastępy – jeden z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej Kutno i dwa z Ochotniczych Straży Pożarnych (Dąbrowice i Grochów). Akcja została zakończona około godziny 22:40.

- Przypuszczalną przyczyną zdarzenia była nieszczelność przewodu kominowego – dodaje oficer prasowy KP PSP Kutno.

Władze Gminy Dąbrowice deklarują swoją pomoc

Władze gminy na której terenie doszło do pożaru podkreślają, że w takich przypadkach każdorazowo starają się pomóc na tyle, na ile pozwalają możliwości.

- Nigdy nie zostawiamy w potrzebie żadnego mieszkańca dotkniętego tego typu tragedią. Zawsze staramy się w miarę możliwości gminy pomagać – zapewnia Wójt Gminy Dąbrowice, Dorota Dąbrowska. 

Włodarz dodaje, że tak było również w przypadku wczorajszego zdarzenia. Mieszkańcy, którzy ucierpieli w wyniku pożaru od razu otrzymali niezbędną pomoc. Teraz trwa szacowanie tego, jaki budżet może zostać przeznaczony na kolejne wsparcie. 

- W pierwszej kolejności zaproponowaliśmy zapewnienie najpilniejszych potrzeb, takich jak nocleg. W dalszej kolejności sprawdzamy warunki finansowe gminy i ile pieniędzy w świetle prawa możemy przekazać pogorzelcom – mówi Wójt Gminy Dąbrowice, Dorota Dąbrowska.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy