Reklama

Reklama

Strażnik Ochrony Kolei błyskawicznie zareagował i zajechał drogę Gruzinowi. Cudzoziemcowi grozi więzienie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Straż Ochrony Kolei

Strażnik Ochrony Kolei błyskawicznie zareagował i zajechał drogę Gruzinowi. Cudzoziemcowi grozi więzienie - Zdjęcie główne

Funkcjonariusz Straży Ochrony Kolei w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. Okazał się nim obywatel Gruzji, do zdarzenia doszło w Łowiczu | foto Straż Ochrony Kolei

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Funkcjonariusz Straży Ochrony Kolei z Łowicza będąc w czasie wolnym od służby zatrzymał obywatela Gruzji. Funkcjonariusza zaniepokoił podejrzany i stwarzający zagrożenie na drodze styl jazdy 34-latka. Widząc, że kierowca nie panuje nad samochodem, zareagował natychmiast.

Reklama

Do zdarzenia doszło 18 grudnia na drodze krajowej nr 70 w Łowiczu. Wówczas funkcjonariusz SOK z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Skierniewicach, podczas powrotu ze służby nocnej do domu, zauważył jak jeden z kierujących samochodem marki Opel porusza się całą szerokością jezdni. 

- Mając podejrzenie, że mężczyzna znajduje się pod wpływem alkoholu lub innego środka działającego podobnie bezzwłocznie o wszystkim poinformował odpowiednie służby na numer alarmowy 112. Sam wykorzystując dogodny moment, zajechał drogę mężczyźnie, uniemożliwiając w ten sposób mu dalszą jazdę – relacjonuje Straż Ochrony Kolei.

Na miejsce przybył wezwany patrol policji z Wydziału Ruchu Drogowego w Łowiczu, który przebadał kierującego na zawartość alkoholu w organizmie.

- 34-latetni obywatel Gruzji wydmuchał 0,31 promila alkoholu. Ponadto samochodem podróżowało z nim jeszcze troje osób.Dalsze czynności w sprawie prowadzone są przez funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Łowiczu – dodaje SOK.

Mężczyzna odpowie teraz za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Oprócz zakazu prowadzenia pojazdów i wysokiej grzywny grożą mu 2 lata więzienia.

- Jesteśmy dumni z naszego kolegi, jego postawa jest godna do naśladowania – podkreślają funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei.

info: Straż Ochrony Kolei

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy