reklama
reklama

SUTW na kolejnym wyjeździe. Poznali historię "króla bawełny"

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

SUTW na kolejnym wyjeździe. Poznali historię "króla bawełny" - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
16
zdjęć

reklama
Udostępnij na:
Facebook
WydarzeniaStudenci SUTW mieli okazję zanurzyć się w fascynujący świat kultury i historii podczas edukacyjno-turystycznej wyprawy do Łodzi. Zorganizowana przez Hannę Gontarek, wycieczka rozpoczęła się od wizyty w Muzeum Miasta Łodzi, gdzie uczestnicy poznali niezwykłą historię rodziny Poznańskich oraz ich wpływ na rozwój miasta. Następnie, w Teatrze Małym, studenci obejrzeli pełną humoru komedię „Wesoły wdowiec”.
reklama

Wyjazd do Łodzi

W dniu 23 listopada 2024 roku studenci SUTW mieli okazję wziąć udział w niezwykłej podróży edukacyjno-turystycznej, zorganizowanej przez Hannę Gontarek, do Teatru Małego w Manufakturze w Łodzi. Tam obejrzeli obejrzeli komedię „Wesoły wdowiec”, w reżyserii Witolda Łuczyńskiego oraz Dariusza Sosińskiego.

Spektakl opowiadał historię Thomasa, świeżo upieczonego, szczęśliwego wdowca, który po uwolnieniu się spod kurateli swojej pobożnej i pruderyjnej żony, postanawia odwiedzić Londyn w oczekiwaniu na ogromny spadek.

Jego niespodziewana wizyta u syna Richarda i synowej Harriet wprowadza zamieszanie w ich życie, a Thomas rzuca się w wir nocnych przygód, co doprowadza Harriet do szewskiej pasji. Widzowie byli świadkami licznych perypetii, nieporozumień oraz emocjonujących zwrotów akcji.

reklama

Przed spektaklem studenci odwiedzili Muzeum Miasta Łodzi, które mieści się w dawnym Pałacu Rodziny Poznańskich. Poznali historię Izraela Kalmanowicza Poznańskiego, który przybył do Łodzi w 1834 roku i z małego kupca stał się jednym z trzech „królów bawełny” w regionie.

Zakupiony przez niego w 1877 roku pałac przeszedł wiele przekształceń, a obecnie pełni rolę muzeum, które zachwyca swoją architekturą i bogatą historią.

reklama

Podczas zwiedzania Pałacu Rodziny Poznańskich, studenci mieli okazję podziwiać pięknie wykończony Hall Główny oraz reprezentacyjną Salę Lustrzaną, w której mogli poczuć się jak na balu.

Wspaniałe drewniane schody prowadziły do kolejnych pomieszczeń, w tym do Wielkiej Sali Jadalnianej, zdobionej rzeźbami oraz Małej Jadalni, która służyła w mniej formalnych okazjach. Oglądając tematyczne saloniki, sypialnie i gabinety, uczestnicy zwiedzania odkryli bogactwo kultury i życia codziennego rodziny Poznańskich.

Mimo ograniczonego czasu wizyta ta dostarczyła wielu niezapomnianych wrażeń i stała się doskonałą okazją do poznania zarówno kultury teatralnej, jak i historii Łodzi. Spektakl oraz zwiedzanie muzeum w pełni ukazały bogactwo dziedzictwa, które pozostawiła po sobie rodzina Poznańskich, a także przybliżyły życie i obyczaje minionych epok.

reklama

reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama