Reklama

Reklama

"Świadek znalazł ciało sąsiada". Policja komentuje sobotnią tragedię

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: poglądowe(archiwum)

"Świadek znalazł ciało sąsiada". Policja komentuje sobotnią tragedię - Zdjęcie główne

W jednej z miejscowości powiatu łęczyckiego doszło do śmiertelnego wypadku przy pracach polowych. Policja komentuje to, co się tam wydarzyło | foto poglądowe(archiwum)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W sobotę doszło do tragicznego wypadku przy pracach rolniczych w wyniku którego zginął 39-letni mężczyzna. Policja informuje o wstępnych ustaleniach i kolejny raz apeluje o ostrożność podkreślając, że z pozoru proste czynności niejednokrotnie mogą zakończyć się tragicznie.

Reklama

Rano informowaliśmy o tragicznym wypadku do którego doszło w jednej z miejscowości powiatu łęczyckiego. Straż pożarna podawała, że w jego wyniku zginął 39-latek. Na miejscu pracowało kilka zastępów i ratownicy medyczni, strażacy wydobyli poszkodowanego z maszyny i zabezpieczali miejsce zdarzenia.

Sobotni wypadek komentuje także policja. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń mężczyzna ciągnikiem rolniczym przy wykorzystaniu rozrzutnika rozwoził obornik na pole.

- Służby powiadomił świadek, którego zaniepokoił unieruchomiony od dłuższego czasu pojazd z włączonym silnikiem i pracującą maszyną. Kiedy podszedł do pojazdu ujawnił ciało sąsiada przy włączonym wałku przekaźnika, pomiędzy ciągnikiem a rozrzutnikiem. Wezwany na miejsce lekarz stwierdził zgon 39-latka. Wszystkie okoliczności tego zdarzanie wyjaśni postępowanie prowadzone przez łęczyckich policjantów pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Łęczycy - informuje asp.szt. Mariusz Kowalski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji z Łęczycy.

Policja apeluje o rozwagę i szczególną ostrożność podczas wykonywania wszelkich prac gospodarskich.

- Pamiętajmy, że chwila nieuwagi, niezachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa, zmęczenie, a także rutyna może doprowadzić do tragicznych w skutkach wypadków - podkreśla oficer prasowy KPP w Łęczycy.

Mundurowi dodają, że wielu z nich można uniknąć, jeżeli tylko zachowamy podstawowe środki ostrożności:

  • nigdy nie podejmujmy prac w gospodarstwie pod działaniem alkoholu, nie kierujmy pojazdami, nie pozwólmy też aby czynili to inni!
  • nie dopuszczajmy do kierowania maszynami lub pojazdami osób, które nie posiadają odpowiednich uprawnień!
  • nie przewoźmy nikogo na załadowanych wozach i przyczepach!
  • nie naprawiajmy i nie operujmy przy włączonych maszynach rolniczych.
  • ubierajmy się odpowiednio do pogody i warunków, w jakich pracujemy! Przez nieodpowiednio dobraną odzież ruchome części urządzenia mogą wciągnąć rękę, a obuwie nie uchronni przed kontuzją.
 

- Zawsze kierujmy się rozsądkiem i rozwagą, bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich podczas prac polowych jest najważniejsze! - zaznaczają policjanci z Łęczycy.

info: własne&KPP w Łęczycy

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy