Reklama

Światowy Dzień Pluszowego Misia

Opublikowano:
Autor:

Światowy Dzień Pluszowego Misia - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W tym roku po raz kolejny w Bibliotece Publicznej w Krośniewicach obchodzono Dzień Misia, który przypada 25 listopada. Pluszowy miś - miękki, miły w dotyku jest ulubieńcem wszystkich dzieci na całym świecie. Z tej okazji w czytelni, która zmieniła się w „Misiolandię”, w dniach 24, 25 i 26 listopada gościły dzieci z Przedszkola Miejskiego w Krośniewicach – grupy Słoneczka, Muchomorki i Krasnoludki pod opieką wychowawczyń. Przedszkolaki przybyły ze swoim małym lub dużym pluszowym przyjacielem.

Przygotowano „misiową biblioteczkę”, gdzie wyeksponowano książeczki i zaprezentowano wystawkę tematyczną, której bohaterami były misie. Dzieci zapoznały się też z historią powstania pluszowej zabawki – misia Teddy’ego.

Wysłuchano bajek, których bohaterami były sympatyczne pluszaki, m.in. „Przygoda misia”, ,,Pluszowe misie” i „Nauka tańca” Ewy Szelburg-Zarembiny, a także „Antek i Tadek” Małgorzaty Strzałkowskiej. Przedszkolaki nauczyły się wiersza „Miś jest mały” i „Przyjaciel dzieci”.

Były również pląsy, piosenki, zagadki, układanie puzzli, gry i zabawy integracyjno – ruchowe, a wszystkie na temat tej najpopularniejszej zabawki wśród dzieci. Była też degustacja „Pierników Misia Uszatka”.

W tych dniach udało się połączyć dobrą zabawę z nauką i promocją czytelnictwa. Najmłodsi z uśmiechem na buzi i nadzieją na kolejne spotkania z misiem powrócili do przedszkola.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE