Reklama

Reklama

"Święto Różowej Wstążki" po raz pierwszy na ulicach Kutna

Opublikowano: pon, 5 paź 2015 12:58
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dziś obchodzimy Święto Różowej Wstążki. Uroczystość rozpoczęła się w Kutnie od przemarszu z pl. Wolności na pl. Piłsudskiego. Imprezę organizuje Kutnowski Klub Amazonek.Pod Urzędem Miasta uczestników marszu powitał prezydent Zbigniew Wdowiak. Później wszyscy zebrani mieszkańcy Kutna mogli skorzystać ze stoisk, na których można było zapoznać się z procesem samobadania piersi pod okiem pielęgniarki, zrobić badanie poziomu cukru we krwi, ciśnienia tętniczego oraz cholesterolu.

Reklama

Przewodnicząca Stowarzyszenia Kutnowski Klub Amazonek - Dorota Pasińska-Swendrowska osobiście poprowadziła marsz, a później towarzyszyła badającym się uczestnikom.

- To pierwszy taki plenerowy marsz w Kutnie. Postanowiłyśmy wyjść na ulice miasta i dzięki temu pokazać się większej grupie ludzi. Jesteśmy tu po to, aby zachęcić kobiety do badań profilaktycznych - opowiadała w rozmowie z nami przewodnicząca D. Pasińska Swendrowska. - Przez cały miesiąc, począwszy od 12 października, będziemy organizować spotkania w szkołach ponadgimnazjalnych na terenie Kutna i w liceum w Krośniewicach.

W dzisiejszym marszu udział wzięli między innymi członkowie Stowarzyszenia Osób Niedosłyszacych, Diabetycy, Klub AA "Trzeźwość" oraz zaproszone na wydarzenie mieszkanki domów chronionych.

- Cieszy nas fakt, iż wiele kobiet przyłączyło się do naszego marszu w jego trakcie. To bardzo dobry znak - podsumowała D. Pasińska-Swendrowska.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)