Miasto prezentuje pierwszą odsłonę efektów sesji zdjęciowej zorganizowanej przez KDK, we współpracy z bardzo twórczym zespołem. Pomysły na zdjęcia to zasługa duetu ZAZA Projekt – Tomasza Kuli i Pauliny Andryszczak. Sesja nawiązuje do tradycji różanej i przywołuje atmosferę jarmarków różanych, jako ważnego elementu kutnowskiego święta.
- W tej wyjątkowej, jubileuszowej edycji Święta Róży, opracowanie koncepcji było dla nas wyzwaniem. Chcieliśmy, aby zdjęcia podkreślały półwiecze. „Jak pokazać czas, który minął w nowoczesnej formie?", "Jak oddać hołd tym, którzy tworzyli i tworzą to wydarzenie?" – przyszedł nam do głowy pomysł powrotu do tradycji, ale połączonej z nowoczesnością. Sesję zrealizowaliśmy w skansenie oraz w przestrzeni studyjnej. To dało nam połączenie ludowości i nowoczesności opartej na mocnych, czystych kolorach. Kompozycje florystyczne oraz stroje także nawiązują do tradycji, ale są uwspółcześnione. Cieszymy się, że mogliśmy współpracować z tak niesamowitymi ludźmi, bo efekt sesji to zasługa całego zespołu." – piszą Tomasz i Paulina z ZaZa Projekt.
Zdjęcia zrobił Tomasz Kula, dobrze znany z innowacyjnego podejścia do portretowania Królowej Róż. Paulina Andryszczak przejęła stronę graficzną i przygotowanie wszystkich materiałów promocyjnych. W tym roku postawili na tradycyjne motywy z nowoczesną estetyką. Zdjęcia łączą artystyczne podejście z szacunkiem do lokalnej tradycji.
Nie ma Święta Róży bez kwiatów! Tymi bardzo kreatywnie zajął się Kacper Terka, florysta roku 2023. Asystował mu Tomasz Max Kuczyński Florystyczny Mistrz Polski.
- Inspiruje się głównie architekturą i przyrodą. Inspiracją do stworzenia kreacji floralnych były również moje podróże i estetyka sakralna. (...) Interesuję się też życiem i wizerunkiem artystki, Fridy Kahlo. Bardzo lubię pracować z kolorem i wykonywać pracę w mocnym kontraście kolorystycznym." – mówi Kacper
Na fotografiach można podziwiać Królową Róż w strojach inspirowanych lokalnym folklorem. Cześć stylizacji to garderoba użyczona nam przez Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej, współczesność w strojach pojawia się dzięki butikowi Gold Angel.
Nad spójnością wizerunku naszej Królowej podczas łączenia tradycji i nowoczesności czuwała Agnieszka Dąbrowska-Walczak, instruktor KDK, florystka i wieloletni kierownik Wystawy Aranżacji Florystycznych.
Urodę Królowej Róż makijażem i fryzurami podkreśliła Marta Dankowska z Art en face.
Każde ujęcie jest hołdem dla kutnowskich jarmarków różanych, które przyciągają miłośników kwiatów z całego kraju i zagranicy. Tło zdjęć plenerowych stanowią malownicze zakątki Skansenu w Kłóbce, odwołujące się do kultury ludowej. Chcieliśmy, aby ta sesja zdjęciowa była nie tylko piękną opowieścią wizualną, ale również ukłonem w stronę tradycji i różanej historii Kutna. Styl nawiązujący do tematyki neofolkowej pozwolił nam połączyć te elementy w nowoczesny sposób, zachowując ich charakter.
Sesja zdjęciowa jest częścią kampanii promocyjnej zapowiadającej jubileusz 50. Święta Róży. Zdjęcia będą prezentowane w przestrzeni miasta i w Internecie. W trakcie Święta Róży portrety Królowej zobaczycie także w formie wystawy. Mamy nadzieję, że nasza artystyczna wizja inspirowana dziedzictwem różanym Kutna i współczesnym odczytaniem folkowych tradycji spodoba się mieszkańcom Kutna i uczestnikom Święta Róży.
Święto Róży to dla nas nie tylko okazja do świętowania, ale również do pokazania, jak głęboko zakorzeniona jest ta tradycja w naszym mieście. Dzięki takim inicjatywom jak inicjująca kampanię promocyjną sesja zdjęciowa, możemy pokazać piękno i unikalność naszej kultury szerszej publiczności i wkroczyć z nią w przestrzeń miasta.
Wkrótce ogłosimy program jubileuszowej edycji największej imprezy różanej w Polsce.
50. Święto Róży Kutno 6-8 września 2024 – dołącz do wydarzenia na Facebooku
O Święcie Róży: Święto Róży w Kutnie to coroczna impreza kulturalna, która od 50 lat celebruje tradycję różaną miasta. Wydarzenie przyciąga tysiące gości, oferując bogaty program artystyczny, wystawy, jarmarki oraz liczne atrakcje związane z różami.
Sesję królowej przygotował zespół w składzie:
Królowa Róż – Sandra Kucharska
Florystyka – Kacper Terka Florysta Roku 2023 i Tomasz Max Kuczyński Florystyczny Mistrz Polski
Koncepcja, fotografia i postprodukcja – Paulina Andryszczak i Tomasz Kula ZAZA Projekt
Asystent fotografa – Maciek Żelechowski-Stoń
Make-up i fryzury – Marta Dankowska Art en face
Stylizacja i dobór garderoby – Agnieszka Dąbrowska-Walczak
Koordynacja – Weronika Lenarczyk, Olga Stanisławska
Obsługa techniczna – Weronika Robacka
Współpraca przy stylizacji – Agata Szydłowska i Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej, Agnieszka Anioł Wesołowska Gold Angel, Magdalena Górska Kamela
Plener – Kujawsko-Dobrzyński Park Etnograficzny w Kłóbce, „Perła Kujaw", Oddział Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.