Reklama

Reklama

Święto Róży zachwyca w Polsce i nie tylko, przyjadą goście m.in. z Islandii! Co oprócz koncertów nas czeka? [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dziś przedstawiono efekty wielomiesięcznych przygotowań do największej kutnowskiej imprezy – 48. Święta Róży. Ratusz i Kutnowski Dom Kultury na drugi weekend września przygotowują sporo różnorodnych atrakcji.

Reklama

Szczegóły tegorocznego Święta Róży przedstawili wiceprezydent Kutna Zbigniew Wdowiak, dyrektor Kutnowskiego Domu Kultury Radosław Rojewski i zastępca dyrektora KDK ds. promocji i marketingu Weronika Lenarczyk.

W ramach imprezy w Kutnie wystąpią Kayah, Krzysztof Cugowski z Zespołem Mistrzów i Baranovski. Koncerty gwiazd – chociaż najbardziej wyczekiwane przez mieszkańców – tradycyjnie będą tylko jedną z wielu atrakcji Święta Róży, o czym pisaliśmy w OSOBNYM ARTYKULE.

- Będzie to wydarzenie, które jak co rok jest najważniejsze w naszym kalendarzu. Tegoroczne Święto Róży będzie się składać z elementów, które były do tej pory. Najważniejszy będzie segment różany. Tutaj głównym punktem będzie wystawa róż, aranżacji florystycznych, konferencja różana i różnego rodzaju podsumowania np. akcji WyRÓŻnij się. Drugi element, który jest szczególnie wyczekiwany przez mieszkańców, to oczywiście koncerty, lunapark, jarmark różany. Cieszę się, że w Kutnie wystąpi Kayah, to będzie jej pierwszy koncert w naszym mieście – mówił wiceprezydent Zbigniew Wdowiak.

Radosław Rojewski wspomniał o nowości, którą będzie można podziwiać w Parku Traugutta. To Laser Show wyświetlany na 30 metrowym ekranie wodnym umiejscowionym na tafli parkowego stawu.

- Laser Show będzie odbywał się w piątek i sobotę od godz. 20 do godz. 22 co pół godziny. Myślę, że to będzie duże wydarzenie – zapowiadał Radosław Rojewski.

Dyrektor KDK przypomniał, że z uwagi na zakończenie przebudowy Placu Wolności Święto Róży już w ubiegłym roku odbywało się w nieco zmienionej formule z wykorzystaniem właśnie tej części miasta.

- Chcemy powrócić do pełnych wydarzeń, tak jak to było przed pandemią. W tym roku na Placu Wolności będą odbywały się koncerty na tzw. małej scenie (…). Otwarcie tak jak w zeszłym roku też odbędzie się na Placu Wolności. Myślę, że wszyscy to zapamiętali, więc chcemy powtórzyć pokaz kreacji kwiatowych, po czym odbędzie się prezentacja Królowej Róż. Gwiazdą będzie Małgorzata Walewska z harfistką Małgorzatą Zalewską – mówił R. Rojewski.

Na ulicy Królewskiej pojawi się jarmark znany z poprzednich edycji ŚR i innych wydarzeń w mieście. Tuż obok – bo na Placu Piłsudskiego – zaparkują foodtrucki. 

Z Czech do naszego miasta przyjedzie lunapark (będzie się znajdował na terenach nad Ochnią. W okolicach rzeki stanie też duża scena).

Największa kutnowska impreza „kręci się” wokół róż i to właśnie o tych aspektach imprezy szeroko mówiła Weronika Lenarczyk. Jak zwykle kluczowym wydarzeniem będzie Ogólnopolska Wystawa Róż.

- Zostaną zaprezentowane odmiany róż ze szkółek z całej Polski. To ostatnie kwitnienie róż we wrześniu. Zobaczymy jaka będzie pogoda i jakie będą warunki. Co roku mamy inne odmiany, które najlepiej prezentują się w tym okresie i oczywiście walczą o trofeum Złotej Róży. Przez lata udało nam się zbudować bardzo duży prestiż naszej wystawy – podkreślała Weronika Lenarczyk.

Jury Profesjonalnego Konkursu Różanego dokładnie przygląda się eksponatom. Zastępca dyrektora KDK dodawała, że odmiany z powodzeniem startujące w konkursie potem cieszą się sporą popularnością i są np. chętniej kupowane.

- W ten sposób promujemy kulturę różaną i odmiany licencjonowane, czyli te, które są dostępne na całym świecie. Poza tym zaplanowano cieszący się ogromną popularnością Amatorski Konkurs Różany. Wystarczy przynieść jedną różę ze swojego ogródka lub zrobić mały bukiecik. Można tu wygrać świetne nagrody, w tamtym roku zwyciężczyni odjechała markowym rowerem, dlatego już teraz zachęcam państwa do zadbania o swoje ogrody i swoje róże – mówiła W. Lenarczyk.

Przebieg kutnowskiej imprezy śledzą hodowcy i miłośnicy róż z innych krajów, którzy sami zgłosili się do organizatorów ŚR i zaproponowali wygłoszenie prelekcji. Dzięki temu Konferencję Różaną (odbędzie się 10 września w KDK) swoją obecnością zaszczycą delegacje ze Szwecji, Islandii i Rumunii.

- To kraje o których nie do końca byśmy myśleli, że są różane, ale one też mają swoje wyzwania, propozycje, swoje odmiany i to wszystko zaprezentują w Kutnie – zapowiadała Weronika Lenarczyk.

Róże i aranżacje florystyczne będą dekorowały kutnowskie ulice, pojawią się okazałe instalacje, które będą świetnym tłem do pamiątkowych zdjęć.

W tym tygodniu na ulicach Kutna pojawią się bilbordy z wizerunkiem Królowej Róż będące częścią kampanii promocyjnej ŚR. Przypomnijmy, że twarzą tegorocznej imprezy jest 22-letnia Wiktoria Kwit.

- Myślę, że zachwyci kutnian i wszystkich gości, którzy do nas przyjadą. To piękna dziewczyna ze wspaniałą osobowością, wielbicielka zwierząt i motoryzacji. Już niebawem na bilbordach będzie można oglądać jej wspaniałe zdjęcia – mówiła zastępca dyrektora KDK.

W trakcie Święta Róży do dyspozycji mieszkańców będzie stoisko Urzędu Miasta Kutno. Pracownicy magistratu będą służyć swoją pomocą w oddawaniu głosów na projekty Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy