Szachowe Mistrzostwa Kutna zmierzają ku końcowi

Szachowe Mistrzostwa Kutna zmierzają ku końcowi - Zdjęcie główne

WydarzeniaMistrzostwa szachowe rozegrane w Szkole Podstawowej nr 9 w Kutnie zgromadziły na starcie 24 zawodników i zawodniczek. Mistrzem szkoły i złotym medalistą mistrzostw został Jakub Kopeć, uczeń klasy IVb. Srebrny medal zdobyła Magdalena Zielińska z klasy VIc. Na trzecim miejscu uplasował się Piotr Kowalski.

Dalsze miejsca w kolejności zajęli: IV. Adam Boroń, V. Dawid Kowalski, VI. Łukasz Zalewski, VII. Adrian Krawczyk, VIII. Adam Bartczak, IX. Mateusz Woźniak, X. Marcel Krzesicki. XI. Marcel Darul, XII. Natalia Głowacka, XIII. Sebastian Iwaniak, XIV. Małgorzata Żmuda, XV. Michał Matczak, XVI. Monika Urbańska, XVII. Cezary Staszewski, XVIII. Bartosz Kopeć, XIX. Julia Czekalska, XX. Michał Żak, XXI. Kacper Szyszka, XXII. Hubert Zaborowski,XXIII. Eryk Owiany, XXIV. Dominik Kucharski.

Sędziowali: Janusz Ziemacki jako sędzia główny, Miłosz Zwarycz jako sędzia rundowy.

W czwartek, 12 listopada rozegrane zostaną Mistrzostwa Szkoły Podstawowej nr 1 w Kutnie. Będzie to ostatni turniej z cyklu mistrzostw szkół podstawowych.

Medaliści wszystkich podstawówek rozegrają następnie turniej o tytuł Absolutnego Championa Szkół Podstawowych w Kutnie. Aby przygotować się do tego turnieju, organizatorzy zapraszają wszystkich (nie tylko medalistów) do Szachowego Uczniowskiego Klubu Sportowego przy ul. Wyszyńskiego 11. W piątki od godz. 17.00 prowadzone są bezpłatne zajęcia dla dzieci i młodzieży.