Reklama

„Szóstka” szkołą Odkrywców Talentów

Opublikowano:
Autor:

„Szóstka” szkołą Odkrywców Talentów - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W bieżącym roku szkolnym Szkoła Podstawowa nr 6 otrzymała tytuł Szkoły Odkrywców Talentów. Zdobyte na forum ogólnopolskim wyróżnienie świadczy o tym, że działalność dydaktyczno – wychowawczo – opiekuńcza przyczynia się do odkrywania, promocji i wspierania uzdolnień naszych wychowanków. W szkole realizowane są zajęcia, które nie tylko wyrównują szanse edukacyjne naszych uczniów ale i takie, które pozwalają rozwijać ich uzdolnienia oraz zainteresowania.

Z dużym powodzeniem prowadzimy m.in. zajęcia szachowe, które kształcą umiejętność logicznego myślenia i koncentrację, koło teatralne, które służy rozwijaniu zdolności artystycznych, zajęcia profilaktyczno – edukacyjne promujący zdrowy, wolny od nałogów styl życia i kształtujące postawę odpowiedzialności za własne bezpieczeństwo oraz bezpieczeństwo innych a także koło historyczne umożliwiające rozwijanie uzdolnień przedmiotowych oraz kształtujące u uczniów postawę obywatelską i patriotyczną.

Aby rozpoznawać i rozwijać talenty naszych wychowanków systematycznie poszerzamy ofertę zajęć pozalekcyjnych. W bieżącym roku szkolnym w ramach grantów oświatowych realizujemy następujące zadania:
- międzyszkolny projekt informatyczny "My w Cyberlandii"
- kółko scrabble – Koło – Szyn
- kontynuacja nauki początkowej gry w szachy – "Królewska pasja"
- "Kreatywny umysł"
- "Filcowanki"
- koło matematyczne "Matematyczni odkrywcy"
- koło gier logicznych "Myślę i działam"
- edukacja regionalna – "Kutno – moje miasto"
- międzyszkolny konkurs ekologiczny "Ziemia – nasz dom"
- międzyszkolny festiwal piosenki "Rozśpiewana świetlica".

W bieżącym roku szkolnym ( 2012 / 2013 ) przystąpiliśmy również do ogólnopolskiego projektu "Bezpieczna szkoła – Bezpieczny Uczeń".

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE