Reklama

Szykują wielką akcję na autostradzie pod Kutnem. Zjadą się wszystkie służby!

Opublikowano:
Autor:

Szykują wielką akcję na autostradzie pod Kutnem. Zjadą się wszystkie służby! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad szykuje wielką akcję edukacyjną. Wszystko odbędzie się w ten weekend na MOP Krzyżanów Zachód. Co przygotowano?

- W związku z trwającymi obchodami 200-lecia istnienia Centralnej Administracji Drogowej, mamy przyjemność zaprosić Państwa do udziału w akcji promocyjno – edukacyjnej, jaka zostanie przeprowadzona w najbliższą niedzielę 18 sierpnia na MOP-ie Krzyżanów Zachód (kierunek do Łodzi) na autostradzie A1. To część ogólnopolskiej akcji promującej właściwe zachowania na okoliczność wypadku, czy katastrofy drogowej, a także umiejętność udzielania poszkodowanym pierwszej pomocy – informuje Maciej Zalewski, Główny Specjalista ds. Komunikacji GDDKiA Oddział w Łodzi.

W akcji, obok przedstawicieli GDDKiA wezmą także udział wszystkie służby dbające o bezpieczeństwo na drogach: policja, Inspekcja Transportu Drogowego, Straż Pożarna, a także służby medyczne.

- Będzie można zasięgnąć wszelkich informacji dotyczących przepisów i obowiązującego prawa (policja, ITD), oraz spróbować swoich sił przy udzielaniu pierwszej pomocy (do dyspozycji będą m. in fantomy osoby dorosłej i dziecka, na których można przeprowadzić pokaz resuscytacji). Wszelkich konsultacji dotyczących zasad prowadzenia profesjonalnego transportu drogowego, będą udzielali inspektorzy ITD. Dodatkową atrakcją dla najmłodszych, będzie możliwość obejrzenia wojskowego opancerzonego samochodu terenowego „ŻUBR” wytwarzanego w pobliskim Kutnie – wylicza Maciej Zalewski.

Akcja będzie prowadzona w godzinach od 10.00 – 17.00, informacje o niej zostaną także wyświetlone na autostradzie na tablicach zmiennej treści.

- Zatem wszyscy kierowcy jadący w tych godzinach z Gdańska w kierunku Łodzi, mogą bezpośrednio zjechać na MOP Krzyżanów Zachód i wziąć udział w akcji. (Taką możliwość będą mieli również Ci jadący w przeciwnym kierunku i odpoczywający na MOP-ie Krzyżanów Wschód, jako, że obydwa MOP-y połączone są kładką i pieszo można przejść z jednego na drugi) – dodaje Zalewski.

Warto nadmienić, że akcję objęły patronatem honorowym resorty: infrastruktury i zdrowia.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE