Reklama

Szykuje się rewolucja w przydzielaniu mieszkań

Opublikowano:
Autor:

Szykuje się rewolucja  w przydzielaniu mieszkań - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Przewodniczący klubów radnych i komisji spotkali się dziś z prezydentem Zbigniewem Burzyńskim, by przedyskutować propozycje zmian w zakresie gospodarki mieszkaniowej w mieście.Włodarz Kutna przedstawił rajcom kilka propozycji.- Najważniejsza dotyczy moim zdaniem kryterium dochodowego - mówi Grzegorz Chojnacki, przewodniczący rady. - Miasta liczące 200 czy 300 tys. mieszkańców mają po 200-300 osób oczekujących na mieszkanie komunalne. Stosują bowiem inne kryteria. Weźmy na przykład Płock, tam lokal dostają ci, którzy mają dochód na poziomie 200 proc. najniższej emerytury. U nas jest 300 proc. Chodzi o to, by mieszkania przyznawać najbiedniejszym.

Radni dyskutowali dziś również nad rolą komisji mieszkaniowej, pojawiła się propozycja społecznej komisji. Zmiany dotyczyłyby również dokumentów składanych przez osoby ubiegające się o lokal. Musiałyby one złożyć oświadczenie, w którym zawarłyby informacje o dokładnej liczbie członków rodziny i jej dochodach. Za nieprawdę byliby pociągnięci do odpowiedzialności karnej.

Dzisiejszy konwent to w zasadzie otwarcie dyskusji na temat zmian w gospodarce lokalowej w Kutnie. Po weekendzie majowym radni mają już pracować na konkretnych materiałach.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE