Reklama

Reklama

Taka okazja zdarza się tylko raz w roku. Zamek w Oporowie zaprasza!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: archiwum KCI

Taka okazja zdarza się tylko raz w roku. Zamek w Oporowie zaprasza! - Zdjęcie główne

W najbliższą niedzielę na Zamku w Oporowie odbędzie się Noc Muzeów | foto archiwum KCI

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Z okazji tegorocznej Nocy Muzeów w najbliższą niedzielę mieszkańcy będą mieli okazję zwiedzania Zamku w Oporowie aż do godz. 22:00. Dodatkowo zrobią to zupełnie za darmo. Jakie atrakcje przygotowano?

Reklama

Tegoroczna Noc Muzeów na Zamku w Oporowie odbędzie się w niedzielę, 21 maja. Muzeum będzie otwarte dla zwiedzających w godz. od 10.00 do 22.00. Wstęp tego dnia jest bezpłatny.

Ponadto w godzinach popołudniowych (od godz. 16.00) atrakcją będą pokazy szermierki historycznej.

Każdy chętny będzie też mógł własnoręcznie wybić “monetę pamiątkową” z wizerunkiem zamku w Oporowie i herbem Sulima Oporowskich. W zamkowym parku pojawi się także stoisko z wyrobami z wikliny.

Przypomnijmy, Noc Muzeów odbędzie się w najbliższy weekend również w Pałacu Saskim w Kutnie. 20 maja w godz. 16:00 - 20:00 na zwiedzających czekać będzie wiele atrakcji. Imprezę rozpocznie pokaz musztry zaprezentowany przez Garnizon Fortecy Częstochowskiej i Regiment Pieszy Koronny Królewicza. Następnie w sali reprezentacyjnej pałacu doktor Jarosław Szarek poprowadzi wykład zatytułowany: “Powstanie Styczniowe 1863 roku – z perspektywy 160 lat”.

Oprócz części pokazowej i edukacyjnej będzie też czas na nutę sztuki. O część artystyczną zadba Królewski Zespół Tańca Dawnego La Danse, który uświetni spotkanie pokazami tanecznymi z okresu baroku.

Wstęp na wydarzenie jest wolny.

- Przypominamy jednak, iż nadal jesteśmy w fazie przygotowań do oficjalnego otwarcia, w związku z czym do dyspozycji gości będzie dostępna jedynie część przestrzeni pałacowych, w których realizowane będą punkty programu - dodaje dyrekcja placówki.

Info: Muzeum Zamek w Oporowie/Muzeum Pałac Saski w Kutnie 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy