Reklama

Reklama

Takiego natężenia wypadków nie ma nigdzie indziej. Powiat kutnowski liderem niechlubnego rankingu [ZDJĘCIA]

Opublikowano: czw, 12 maj 2022 05:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Nie w takich zestawieniach chcielibyśmy widzieć powiat kutnowski. Okazuje się, że to właśnie na drogach Kutna i okolic najczęściej dochodzi do wypadków. Pod tym względem nasz powiat nie ma sobie równych w całej Polsce.

Reklama

Powiat kutnowski znalazł się na pierwszym miejscu zestawienia powiatów i miast na prawach powiatów pod względem liczby wypadków przypadającej na 10 tysięcy mieszkańców w 2021 roku. Według danych GUS współczynnik ten na drogach Kutna o okolic wyniósł aż 14,45/10 tys. Na drugim miejscu niechlubnej klasyfikacji znalazł się powiat wrocławski -14,14, a na kolejnych pozycjach znalazły się inne jednostki administracyjne z naszego regionu: powiat tomaszowski - 13,65 i Łódź - 13,61. 

Na drugim biegunie, wśród powiatów i miast, gdzie najrzadziej dochodzi do wypadków, znajdują się: powiat chełmiński - 1,36, Przemyśl - 1,67 i powiat sępolseński (kujawsko-pomorskie) - 1,71 wypadków/10 tys. mieszkańców.

Niestety, nie trudno zauważyć, że wypadki w naszym powiecie nie należą do rzadkości. W 2021 roku nie obyło się również bez zdarzeń ze skutkiem śmiertelmnym. Do takich doszło m.in.:

- 24 listopada na DW 702 na wysokości miejscowości Rustów/Konary (gmina Krzyżanów) osobówka zderzyła się z busem. Ranne zostały trzy osoby dorosłe i dwójka dzieci. Po kilku dniach, w wyniku odniesionych obrażeń, zmarła 20-letnia kobieta. 

Fatalnie rozpoczął się także rok 2022. 18 stycznia na przejeździe kolejowym we Florku/Michałowie auto osobowe wjechało pod pociąg. Na miejscu zginęła kobieta jadąca z dwójką dzieci. 

Zdjęcia z powyższych zdarzeń znajdziecie  w galerii artykułu. 

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)