Tańczyli o puchar prezydenta Kutna

Tańczyli o puchar prezydenta Kutna - Zdjęcie główne

Wydarzenia88 par z całej Polski zmagało się dzisiaj podczas V Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego, który odbył się w Kutnie. Tancerki i tancerze prezentowali swoje umiejętności na parkiecie Szkoły Podstawowej nr 1.

Bardzo dobrze wypadły pary z kutnowskiego klubu Faworyt. Katarzyna Hanc i Kacper Pawłowski wygrali w kategorii 14 - 15 lat klasa D, kombinacja 8T. Jednocześnie para wywalczyła awans do klasy tanecznej C. Trenerem klubu Faworyt Kutno jest Małgorzata Wodras.

Na czwartym miejscu w tej samej kategorii uplasowała się para Justyna Klepczarek i Bartłomiej Topór. Tuż za swoimi klubowymi przyjaciółmi miejsce w klasyfikacji zajęła Magda Wasielak wraz z Adrianem Bogdańskim.

Turniej rozpoczął się o godz. 11:00 i zakończył krótko przed 21:00. Udział wzięły pary z Łodzi, Warszawy, Bydgoszczy, Płocka, Gliwic i wielu innych miast. Tancerze walczyli o puchar prezydenta miasta Kutna w kilku kategoriach: 10 - 11 lat klasa E, 12 - 13 lat klasy C - E, 14 - 15 lat klasy B - E oraz powyżej 15 lat A - C. Na parkiecie można było oglądać tańce standardowe, jak walc wiedeński i angielski, tango i quickstep, a także latynoamerykańskie, m.in. sambę, rumbę i jive.