Reklama

Reklama

Tańszy węgiel w Kutnie. Wiemy, ilu mieszkańców zgłosiło chęć jego kupna

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: archiwum KCI

Tańszy węgiel w Kutnie. Wiemy, ilu mieszkańców zgłosiło chęć jego kupna - Zdjęcie główne

Tańszy węgiel w Kutnie. Ilu mieszkańców zgłosiło chęć jego kupna? | foto archiwum KCI

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Miasto Kutno przygotowuje się do uruchomienia sprzedaży węgla. Jak informuje Joanna Brylska, kierownik biura prasowego Urzędu Miasta, trwają prace nad projektami koniecznych umów, oświadczeń i wniosków. Prowadzone są też rozmowy z podmiotami, z którymi zostanie podpisana umowa na sprzedaż węgla. Wiemy także, ilu mieszkańców zgłosiło już chęć kupna tańszego węgla od samorządu.

Reklama

Zapotrzebowanie na węgiel w preferencyjnej cenie zgłosiło 349 mieszkańców na 773 tony węgla (stan na 27.10.2022 r.).

- Największe zainteresowanie jest ekogroszkiem, który stanowi blisko połowę łącznego zamówienia. Jak wyjaśnia ustawodawca, frakcja ekogroszek zalicza się do sortymentu groszek - informuje J. Brylska - Natomiast to, jakie będą parametry jakościowe dostępnego asortymentu, będzie zależało od oferty uprawnionych importerów węgla, jak np. Polska Grupa Górnicza czy Węglokoks.

Miasto nadal zbiera informacje co do zapotrzebowania mieszkańców na węgiel. Zainteresowani, którzy spełniają warunki uprawniające do dodatku węglowego, mogą zgłaszać swoje potrzeby telefonicznie w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Kutnie w dni robocze od godz. 8.00 do 15.00 pod następującymi numerami telefonów:

  • 24 253 - 78- 47 wew. 105
  • 780 285 621
  • 780 285 622

 

Węgiel będzie sprzedawany gospodarstwom domowym w cenie nie wyższej niż 2000 zł brutto za tonę. W ramach zakupu preferencyjnego członek gospodarstwa domowego będzie mógł zakupić węgiel w dwóch partiach:

  1. do końca 2022 r.,
  2. od 1 stycznia do 30 kwietnia 2023 r.

 

Ilości możliwe do zakupu w tych okresach określi rozporządzenie Ministra Aktywów Państwowych. Obecny projekt zakłada dwie transze po 1,5 tony. Prawo do zakupu preferencyjnego nie będzie przysługiwało tym, którzy nabyli wcześniej węgiel w ilości powyżej 3 ton po przystępnej cenie, np. w sklepie Polskiej Grupy Górniczej.

Info: UM Kutno

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy