Reklama

Reklama

Tęczowa Wiosna pisze do prezydenta Kutna. Chcą przyjęcia uchwały solidarnościowej z osobami LGBT

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: poglądowe

Tęczowa Wiosna pisze do prezydenta Kutna. Chcą przyjęcia uchwały solidarnościowej z osobami LGBT - Zdjęcie główne

. | foto poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Apel do 14 prezydentów i burmistrzów miast województwa łódzkiego, w tym również do włodarza Kutna, wystosowała Tęczowa Wiosna. Chodzi o przyjęcie Uchwały Solidarnościowej z osobami LGBT+.

Reklama

 Wiele nastolatek i nastolatków LGBT boi się dzisiaj wyjść z domu z powodu prześladowań - mówił koordynator Tęczowej Wiosny, Krzysztof Kalwas na konferencji w Sieradzu. 

Tęczowa Wiosna chce egzekwowania prawa europejskiego i apeluje do samorządów, aby przyjęły Uchwałę Solidarnościową. Pisma i apele w tej sprawie zostały złożone do prezydentów i burmistrzów w województwie łódzkim w Sieradzu, Pabianicach, Zgierzu, Zduńskiej Woli, Wieluniu, Działoszynie, Łęczycy, Łasku, Wieruszowie, Kutnie, Poddębicach, Pajęcznie, Uniejowie i Konstantynowie Łódzkim.

Tęczowa Wiosna przypomina, że w zeszłym tygodniu Unia Europejska stała się już oficjalnie strefą wolności dla społeczności LGBT+! Od 2019 roku w całej Polsce pojawiło się ponad 100 deklaracji i uchwał anty-LGBT oraz Samorządowych Kart Praw Rodzin.

W naszym kraju powstały uchwały antyLGBT, które dyskryminują ludzi, którzy płacą podatki i chcą normalnie kochać - zaznacza Mikołaj Obalski, koordynator Młodej Lewicy

Jak to sprawy ustosunkuje się prezydent Zbigniew Burzyński? O tym będziemy informować na łamach naszego portalu. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy