Reklama

Reklama

Tego w powiecie kutnowskim jeszcze nie było! Jest dofinansowanie, powstaną specjalne punkty pomocy

Opublikowano: wt, 23 lis 2021 18:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Ten projekt ma ułatwić życie osobom mającym trudności w codziennym funkcjonowaniu. W powiecie kutnowskim powstaną dwa Dzienne Domy Pobytu (po 30 miejsc każdy) oraz dwie wypożyczalnie sprzętu rekreacyjnego i opiekuńczego. Wszystko to w ramach programu Centrum Usług Środowiskowych. Łączny koszt dofinansowania to ponad 4,5 mln zł!

Reklama

Projekt zakłada również usługi asystenckie i opiekuńcze oraz wsparcie towarzyszące - poradnictwo prawne, socjalne i psychologiczne. 

Centrum Usług Środowiskowych dla mieszkańców powiatu kutnowskiego jest dofinansowane ze środków unijnych w ramach RPO WŁ na lata 2014-2020. Zadaniem ich jest ułatwienie życia osobom mającym trudności w codziennym funkcjonowaniu i ich opiekunom. 

- Usługi społeczne i zdrowotne są dla Powiatu Kutnowskiego kluczowe, zależy nam na zapewnieniu jak największego bezpieczeństwa i komfortu życia mieszkańców. Projekt ma na celu wyjście na przeciw potrzebom naszych mieszkańców, ograniczenie ubóstwa i wykluczenia społecznego - mówi starosta kutnowski, Daniel Kowalik. 

Wicestarosta Magdalena Krupińska-Kotulska wskazuje, że osoby starsze oraz niepełnosprawne borykają się z różnorodnymi problemami, które często prowadzą do izolacji społecznej, powodując, że osoby starsze nie wychodzą z domu bądź ograniczają swoja przestrzeń do niezbędnego minimum.

- Centrum Usług Środowiskowych dofinansowane z europejskiego funduszu społecznego jest odpowiedzią na zapotrzebowanie tych osób - twierdzi Krupińska-Kotulska. 

Jak podkreśla Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber, potrzeby są ogromne - od sprzętu rekreacyjnego i możliwości korzystania bezpłatnie że specjalistycznych porad oraz zajęć w dziennych domach pobytu.

- Potrzebujący wsparcia to nie tylko osoby w podeszłym wieku, dotknięte chorobą czy niepełnosprawnością. Pomocy potrzebują bowiem osoby, które toczą często nierówną walkę z trudami codzienności, chorobą i samotnością - wskazuje marszałek. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)