Reklama

Reklama

Telewizja Kutno

Opublikowano: 16 listopada 2017 16:31
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Mamy w Kutnie niezwykłe lokalne dobro. Telewizję. Swoją, regionalną, bliską naszych spraw. Ta "lokalność" jest jej atutem. Dlatego warto wspierać jej rozwój. Dlatego warto ją oglądać.Telewizja Kutno od lat towarzyszy nam przekazując informacje o najważniejszych wydarzeniach z życia miasta i okolic. Ma swoje stałe grono odbiorców, dla których to co dzieje się w regionie jest ważne, a któż lepiej o nim opowie niż lokalna telewizja? Telewizja Kutno ma też swoje aspiracje, chce się rozwijać, by pozyskiwać kolejnych widzów i zaspokajać ich rosnące potrzeby. Dlatego od niedawna redakcja pokazuje nowe oblicze, odświeża znaną już ramówkę i tworzy nowe programy.W tych ambitnych planach zespół telewizyjny wspiera pełniąca obowiązki prezesa spółki – Mariola Grodnicka. — Telewizja Kutno ma naprawdę niezły potencjał techniczny, który zgromadzony został w poprzednich latach, ale jej największym atutem są ludzie — podkreśla M. Grodnicka. — Zmiany w zarządzie Telewizji Kutno rozpoczęły się we wrześniu, październik był już miesiącem bardzo intensywnej pracy nad zmienioną ramówką.

Reklama

Powstały nowe programy, które już cieszą się dużą popularnością:

GOSPODARCZE KUTNO – program poruszający zagadnienia z dziedziny gospodarki, ekonomii, czy funduszy europejskich. Program sonduje lokalny rynek pracy, kutnowskie przedsiębiorstwa, pomysły na biznes oraz nowe prądy w gospodarce regionu. (red. Radosław Wąs).

TAJEMNICE HISTORII – program, którego bohaterami są dzieje Kutna i regionu. Przedstawia wiele informacji i ciekawostek z kutnowskiego archiwum oraz innych instytucji zajmujących się historią regionu. (red. Radosław Wąs).

KUTNO AKTYWNIE I ZDROWO – program po- święcony zdrowemu stylowi życia i różnorodnym formom aktywności fizycznej. Zaproszeni goście radzą jak, nawet po ciężkim treningu, wyglądać świetnie i jak w domu przygotować najlepszą dietę. Bo życie w stylu fit może być przyjemne. (red. Kamila Samojło).

KUTNIANIN W PODRÓŻY – program, który czaruje pięknymi zdjęciami i filmami zachęcającymi do poznawania świata. Bohaterami programu nie są jednak miejsca, a ludzie, którzy je odwiedzili. Kutnianie, którzy dzielą się wrażeniami ze swoich podróży po świecie, opowiadają, które miejsca są najciekawsze. W programie wykorzystywana jest również wiedza sponsora – portalu "wakacje.pl", którego przedstawiciel dzieli się wiedzą o tym, co warto zabrać ze sobą i na co warto zwrócić uwagę podczas wypraw. (red. Marek Gołębiewski).

FILMOSFERA – program bardzo subiektywny, bo mówiący o indywidualnej refleksji po obejrzeniu filmu. Prowadzą- cy omawia, ocenia, krytykuje i docenia najnowsze produkcje filmowe, swoim okiem spogląda na współczesną kinematografię (red. Paweł Albiniak).

JESIEŃ ŻYCIA, CZY WIOSNA MOŻLIWOŚCI? – program nie tylko dla seniorów, choć przede wszystkim dla starszych odbiorców. Rozmowa o możliwościach jakie daje dojrzałość. (red. Monika Mularska–Kucharek).

ROZMOWY NA LEPSZE JUTRO – program psychologiczno-pedagogiczno-terapeutyczny, którego podstawowym celem jest skłonienie widza do refleksji. Rozmowa, która może stać się inspiracją – tyle tematów, ilu rozmówców, którzy odwiedzili studio Telewizji Kutno na zaproszenie prowadzącej. (red. Monika Mularska–Kucharek).

Telewizja Kutno jest również producentem wykonawczym programu "Regionalny Kalejdoskop Gospodarczy", który powstaje na zlecenie Agencji Rozwoju Regionu Kutnowskiego S.A. i pokazuje działania, które podejmowane są przez nią na rzecz rozwoju przedsiębiorczości i lokalnej gospodarki. A to na pewno nie jest ostatnie słowo zespołu Telewizji Kutno! Zespołu, który nie tylko tworzy telewizyjne kreacje, relacjonuje i informuje, ale jest również częścią społeczności lokalnej i pragnie być dla niej otwarty. Dosłownie wręcz. Stąd pomysł cyklicznych "Drzwi Otwartych Telewizji Kutno" — Podczas ostatnich "Drzwi Otwartych" widzowie miło nas zaskoczyli. Było sporo grup ze szkół i przedszkoli, ale w nasze progi zawitali ludzie, którzy po prostu byli ciekawi jak pracujemy. Podzielili się opiniami, podrzucili też kilka pomysłów. To ważne, by słuchać widzów, to przecież dla nich robimy nasz program — komentuje Radosław Wąs, jeden z autorów nowych programów w Telewizji Kutno.

Nowe oblicze Telewizji Kutno dopiero nam się ukazuje, a już robi dobre wrażenie. Czekamy na więcej!

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)