Reklama

Termowizja myśliwska - co ci się przyda na polowaniu?

Opublikowano:
Autor:

Termowizja myśliwska - co ci się przyda na polowaniu? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia

Myślistwo to bardzo wymagające hobby, które wymaga cierpliwości, niezłomności i ogromnego wyczucia. Jeśli marzysz o odnoszeniu sukcesów na polowaniu, musisz także zainwestować w dobry sprzęt. Nie chodzi tutaj jednak wyłącznie o broń, choć ona oczywiście jest najważniejsza. Termowizja na polowania to bardzo przydatne akcesoria.

Termowizja myśliwska - dlaczego taka ważna?

Optyka myśliwska - co wybrać?

Termowizja myśliwska - dlaczego taka ważna?

Termowizja na polowaniach przydaje się bardzo często. Po pierwsze są one prowadzone przede wszystkim od wczesnego świtu, często w okresie jesiennym, co oznacza w Polsce bardzo wymagającą i niesprzyjającą dobrej widoczności pogodę. Mgła, duża wilgotność, deszcz, duże zachmurzenie - te wszystkie czynniki atmosferyczne nie ułatwiają śledzenia zwierzyny. Termowizja natomiast nie tylko poprawia widoczność, lecz także znacznie ją poszerza. Zwierzęta można obserwować z naprawdę dużej odległości, nie zbliżając się do nich wcześniej, niż jest to konieczne. Sprawnie działająca optyka myśliwska daje polującemu ogromną przewagę nad osobami, które takiego sprzętu nie posiadają. Zwykła lornetka w wielu przypadkach to jednak za mało.

Optyka myśliwska - co wybrać?

Myśliwi do wyboru mają całkiem sporo, bardzo zróżnicowanych akcesoriów poprawiających widoczność, natomiast uwagę zwracają szczególnie monokulary termowizyjne, które sprawdzają się wszędzie tam, gdzie trzeba zachować dystans i fragmentu otoczenia nie można jednak sprawdzić z bliska. To rozwiązanie bezpieczne, które bez przeszkód pozwala śledzić dzikie zwierzęta, pozostając przez nie niezauważonym. To zmniejsza ryzyko, że to one - sprowokowane - zaatakują myśliwego. Monookulary pozwalają spokojnie przygotować się do ataku. Urządzenia tego typu mogą mieć bardzo różne parametry. Na rynku do wyboru są sprzęty o mniejszym i większym zasięgu, różnej dokładności. Warto także zwracać uwagę na ich trwałość i wykonanie z dobrej jakości materiałów. Dla bardziej zaawansowanych myśliwych przydatnym akcesorium okazują się także lunety termowizyjne. W porównaniu z monokularami lunety są znacznie bardziej zaawansowanymi urządzeniami. Pozwalają na obserwację właściwie w każdych warunkach. Celowniki termowizyjne znacznie podnoszą skuteczność łowów i pozwalają je przeprowadzać z bezpiecznej dla myśliwego odległości. Cechują się bardzo wysoką skutecznością, wykonane są z trwałych materiałów, a dokładność strzału oddanego z ich pomocą nie tylko amatorów łowiectwa, ale i profesjonalistów może zaskoczyć.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE