Reklama

Reklama

Terytorialsi złożyli ślubowanie w Kutnie: „To ludzie, na których zawsze możemy liczyć” [ZDJĘCIA]

Opublikowano: czw, 24 mar 2022 07:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W niedzielę odbyło się uroczyste ślubowanie żołnierzy 9. Łódzkiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej w Kutnie. W szeregi terytorialsów oficjalnie wstąpiło 30 nowych ochotników.

Reklama

Społeczność ziemi łódzkiej zyskała kolejnych 30 żołnierzy, którzy gotowi są nieść jej pomoc w potrzebie. Blisko połowa z nich to terytorialsi, którzy ukończyli szkolenie podstawowe. Pozostali to rezerwiści, którzy ukończyli szkolenie wyrównawcze.

- To oni najlepiej znają rejon swoich działań, gdyż to w nim się szkolą i wspierają lokalne społeczności, swoje Małe Ojczyzn - powiedział do zgromadzonych na przysiędze gości i żołnierzy dowódca 9ŁBOT płk Paweł Wiktorowicz.

W uroczystości ślubowania wzięli udział m.in. poseł Tadeusz Woźniak, zastępca prezydenta Kutna Jacek Boczkaja oraz wicestarosta Magdalena Krupińska-Kotulska. 

- To niespokojny dla nas wszystkich czas. Czas kryzysu, napięcia i społecznej mobilizacji. Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej to nasze lokalne bezpieczeństwo, baza na której możemy polegać, ludzie na których zawsze możemy liczyć – zaznacza starosta kutnowski Daniel Kowalik. 

 

- Znaczenie oraz to jak ważną rolę odgrywają ochotnicy, Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej, pokazał nam wszechobecny niepokój i wojna w Ukrainie. Ich gotowość, czujność i wielkie serce dla ojczyzny ma dla nas wszystkich ogromne znaczenie – dodaje wicestarosta Magdalena Krupińska-Kotulska.

Jeśli chcesz dołączyć do WOT kliknij TUTAJ.

Info: Starostwo Powiatowe w Kutnie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy