Reklama

Reklama

To już ostatni moment na wykorzystanie bonu turystycznego. Nie przegap terminu!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: ZUS Łódź

To już ostatni moment na wykorzystanie bonu turystycznego. Nie przegap terminu! - Zdjęcie główne

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że bonami turystycznymi można płacić tylko do końca marca | foto ZUS Łódź

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że bonami turystycznymi można płacić tylko do końca marca. Opłaty dokonane w tym czasie mogą dotyczyć wypoczynku zaplanowanego np. na okres majówki czy wakacji.

Reklama

Bon turystyczny tylko do końca marca

Kończy się czas na wykorzystanie bonu turystycznego i opłacenie nim noclegów, wycieczek i innych atrakcji turystycznych na terenie Polski. Warto wspomnieć, że nie wystarczy samo aktywowanie bonu, należy również dokonać nim opłaty przed końcem marca.

Uprawnieni do bonu w województwie łódzkim opłacili nim wyjazdy wakacyjne i weekendowe lub inne atrakcje turystyczne na kwotę 170 mln zł.

- Niektóre osoby wykorzystały przysługujące im bony w 100 procentach, inni mają na koncie jeszcze część wartości bonu do wykorzystania. W naszym regionie aktywowano 87 procent przysługujących bonów. Jednak część rodziców, do tej pory nie aktywowała jeszcze bonu. Nieaktywnych bonów w łódzkim jest jeszcze niemal 34 tys. o łącznej wartości blisko 22 mln zł – informuje Monika Kiełczyńska, regionalna rzeczniczka prasowa ZUS województwa łódzkiego.

Zarówno aktywacja, jak i płatność bonem turystycznym jest bardzo prosta i nie przysparza żadnych trudności. Po aktywacji bonu na PUE ZUS, na adres e-mail przekazany zostanie kod obsługi płatności. Trzeba go podać, kiedy płaci się bonem za usługę hotelarską lub imprezę turystyczną na terenie Polski. Każda płatność jest potwierdzona jednorazowym kodem autoryzacyjnym, który jest wysłany SMS-em.

Zawarte transakcje bonami na terenie kraju opiewają na 2 mld 883 mln zł. Niemal 2,7 mln bonów zostało wykorzystanych w 100 procentach. Ogółem aktywowano ponad 3,7 mln bonów turystycznych, czyli 87 procent wszystkich. Najwięcej na opłacie bonami zyskali przedsiębiorcy turystyczni i organizacje pożytku publicznego z terenu województwa małopolskiego i pomorskiego. Rodzice i opiekunowie zostawili tam w formie bonu odpowiednio ponad 636 mln zł i 525,1 mln zł. Do podmiotów turystycznych na terenie łódzkiego trafiło ponad 73 mln zł. 

Listę podmiotów, które honorują bony turystyczne, można sprawdzić na stronie Polskiej Organizacji Turystycznej.  

Bon turystyczny to jednorazowe świadczenie w wysokości 500 zł na jedno dziecko, a w przypadku dziecka z niepełnosprawnością – 1000 zł. 

- Co do zasady bon turystyczny przysługuje rodzicom, którzy mieli prawo do świadczenia wychowawczego 500 plus w momencie wejścia w życie przepisów o bonie, a także jeśli nabyli do niego prawo między 19 lipca 2020 r. a 31 grudnia 2021 r. Niektórzy rodzice mogą skorzystać z bonu turystycznego, nawet jeśli złożyli wniosek o świadczenie wychowawcze po 31 grudnia 2021 roku. Chodzi o rodziców dzieci urodzonych między 1 października a 31 grudnia 2021 r., którzy wniosek o 500 plus złożyli w ciągu trzech miesięcy od dnia narodzin dziecka - dodaje Monika Kiełczyńska.

Info: ZUS Łódź

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy