Reklama

Reklama

[WIDEO] To już pewne! Rząd wprowadza lockdown w całym kraju

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: ministerstwo zdrowia/facebook

[WIDEO] To już pewne! Rząd wprowadza lockdown w całym kraju - Zdjęcie główne

. | foto ministerstwo zdrowia/facebook

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Właśnie zakończyła się konferencja prasowa z udziałem ministra zdrowia, Adama Niedzielskiego. Szef resortu poinformował, że - w związku z gwałtownym wzrostem zakażeń koronawirusem - wprowadzone zostają obostrzenia, którymi do tej pory objęte było województwo warmińsko-mazurskie.

Reklama

Za przyspieszenie pandemi odpowiada mutacja brytyjska koronawirusa. Dane mówią, że ten udział mutacji brytyjskiej osiągnał wartość 52 procent. Ten wzrost jest szalenie dynamiczny - stwierdził Niedzielski.  

Minister podkreślił, że regionem najbardziej dotkniętym pandemią cały czas jest województwo warmińsko-mazurskie. Niemniej, wprowadzone tam obostrzenia sprawiły, że mamy do czynienia ze znacznym spowolnieniem wzrostu liczby zachorowań. To skłoniło rząd do podjęcia podobnych działań na terenie całego kraju. 

- Analizując sytuację w innych województwach, widzimy, że praktycznie w całym kraju sytuacja na tyle się pogarsza, że decyzje o kolejnych restrykcjach bedą miały już charakter ogólnopolski - poinformował minister zdrowia.  

Co to oznacza?

Od 20 marca ograniczona zostanie działaność galerii handlowych, zamknięte będą hotele, kina, teatry, baseny, sałny, solaria i obiekty sportowe. Ponadto, uczniowie z klas I-III wrócą do nauki zdalnej. 

- W najbliższym czasie czeka nas okres ferii wielkanocnych, dlatego zdecydowaliśmy się, że do 9 kwietnia obowiązywać będzie nauka zdalna.  Po świętach podejmiemy decyzję, najprawdopodobniej o powrocie do ksztłacenia hybrydowego - przekonuje Niedzielski. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy