Reklama

Reklama

To już pewne. W powiecie powstaną nowe aktywne przejścia dla pieszych. Gdzie dokładnie? [FOTO]

Opublikowano: pt, 3 gru 2021 10:30
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dwa przejścia dla pieszych w jednej z miejscowości w powiecie kutnowskim już niedługo doczekają się modernizacji. Pojawią się na nich czujniki ruchu, punktowe elementy odblaskowe i lampy wczesnego ostrzegania. Wszystko po to, aby zwiększyć bezpieczeństwo m.in. dzieci udających się do pobliskich szkół.

Reklama

Jak informuje Starostwo Powiatowe w Kutnie, przebudowane zostaną dwa przejścia dla pieszych – przy ulicach Żeromskiego i Łukasińskiego w Żychlinie. Wyłoniony został już wykonawca - Usługi Budowlane TECHDROG Klaudia Sułat z siedzibą w Warszawie. Kwota modernizacji wyniesie 191 880 zł. Dlaczego wybrano akurat te przejścia? 

- Powyższe przejścia są często uczęszczane, z uwagi na bezpośrednie sąsiedztwo szkół są szczególnie narażone na wypadki z udziałem dzieci. Powodem powstałego ryzyka jest przede wszystkim nadmierna prędkość z jaką poruszają się kierowcy przejeżdżających aut – informuje Starostwo. 

Aby zwiększyć bezpieczeństwo i zapobiec wypadkom zaplanowano zamontowanie systemów posiadających m.in.:

  • czujniki ruchu, które będą ostrzegały kierowców o pieszych znajdujących się przy przejściu i jednocześnie doświetlały przechodzące przez jezdnię osoby,
  • punktowe elementy odblaskowe, zwiększające widoczność przejścia dla zbliżających się do niego kierowców,
  • lampy wczesnego ostrzegania,
  • dwie latarnie LED z każdej ze stron.
 

Na wykonanie zadania inwestycyjnego Powiat Kutnowski pozyskał dofinansowanie z Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w zakresie poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego na przejściach dla pieszych. Dofinansowanie wyniosło 80% wartości zadania inwestycyjnego.

Info: Starostwo Powiatowe w Kutnie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE