Reklama

Reklama

To ma być duże ułatwienie dla wszystkich. Mieszkańcy odwiedzają nowy punkt w sercu Kutna [ZDJĘCIA]

Opublikowano: wt, 8 lut 2022 08:06
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Pierwsi mieszkańcy Kutna i okolic oddali dziś krew w punkcie krwiodawstwa w centrum miasta. Ta lokalizacja ma przynieść wiele zalet zarówno oddającym krew, jak i obsługującemu ich personelowi.

Reklama

Oficjalne otwarcie punktu odbyło się w nowej siedzibie przy Placu Piłsudskiego o godzinie 7:30.

W wydarzeniu wziął udział sentator Przemysław Błaszczyk, wiceprezydent Kutna Jacek Boczkaja, dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi Edyta Wcisło i radni miejscy - Robert Feliniak i Michał Łucki.

Dla pierwszych krwiodawców którzy zjawili się w nowej siedzibie UM Kutno i RCKiK przygotowały upominki.

W trakcie inauguracji punktu podkreślano, ze oddawanie krwi przy pl. Piłsudskiego będzie się odbywać w komforotowych warunkach zarówno dla krwiodawców, jak i personelu. Sama lokalizacja w sercu miasta ma przynieść wiele korzyści.

- Cieszymy się z tego względu, że centrum Kutna jest miejscem w którym odbywają się imprezy i wydarzenia. Dużo się tutaj dzieje, często przy okazji tych imprez musieliśmy podstawiać krwiobus by móc pobierać krew. Teraz będziemy mogli przeprowadzać takie akcje w dużo bardziej komfortowych warunkach - mówiła Edyta Wcisło.

Dyrektor RCKiK dodała, że mieszkańcy Kutna i okolic bardzo chętnie angażują się w oddawanie krwi przyczyniając się tym samym do ratowania zdrowia i życia innych.

- Bardzo się cieszę bo było dużo uwag do tego jak wyglądał punkt poboru krwi w Kutnie, dlatego wspólnie postanowiliśmy pochylić się nad tym problemem, poszukać dobrej lokalizacji, dobrego lokalu. Tak jak wspomniała pani dyrektor chodzi też o promowanie krwiodawstwa – mówił senator Przemysław Błaszczyk. 

Dziękując wszystkim zaangażowanym w otwarcie punktu na Placu Piłsudskiego podkreślał, że przy odrobinie dobrych chęci można wspólnie zrobić coś dobrego.

- Cieszę się, że tak ładna siedziba znalazła się w samym centrum miasta, na pewno będzie zachęcać do oddawania krwi. To cenna inicjatywa. Jestem jednym z Was, zawsze się cieszyłem, że mogę oddawać krew – mówił wiceprezydent Jacek Boczkaja.

Radny Robert Feliniak podkreślał, że odpowiednie warunki zachęcają do oddawania krwi nie tylko tych, którzy robią to regularnie od lat ale także tych, którzy dotąd w ogóle nie oddawali krwi lub robili to bardzo rzadko.

- Myślę, że ten punkt przyczyni się do rozpropagowania krwiodawstwa. Liczę, że krwiodawców z Kutna i okolic będzie przybywać. Warto dodać, że w Kutnie krew oddają też mieszkańcy okolicznych miast i powiatów – zaznaczał R. Feliniak.

Radny Michał Łucki także podziela nadzieję, że nowa lokalizacja będzie sprzyjała krwiodawcom.

- Mam nadzieję, że teraz będzie się zgłaszało coraz więcej mieszkańców. Chciałem wspomnieć, że z mojej inicjatywy ZHDK 1 stopnia mają darmowe parkingi. Jest to symboliczne podziękowanie ze strony samorządu oraz wyróżnienie dla osób, które dzielą się cząstką siebie, by ratować innych, najbardziej potrzebujących – podkreślał M. Łucki.

Punkt pracuje od wtorku do piątku w godzinach 7:00-14:35. Od godz. 7:30 do 11:30 dawcy mogą się rejestrować. W poniedziałki punkt jest nieczynny.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy