Kutno w latach 1920 – 1939
Jesteście ciekawi, jak bardzo zmieniło się Kutno przez te wszystkie lata? Niektóre miejsca są wręcz nie do poznania. W galerii znajdziecie archiwalne zdjęcia z historii naszego miasta wraz z datami ich wykonania. Fotografie pochodzą ze strony fotopolska.eu.
Więcej zdjęć zobaczycie w artykule: Poznajecie te miejsca? Tak wyglądało Kutno na zdjęciach sprzed 100 lat. Zamieściliśmy tam ujęcia z lat 1900 – 1920.
Co działo się w Kutnie w latach 20. i 30. XX wieku?
I. W latach 1920–1939 w Kutnie stacjonował 37. Łęczycki Pułk Piechoty.
II. W 1933 roku gościł tu natomiast prezydent Ignacy Mościcki. Brał udział w uroczystości nadania sztandaru 37. Łęczyckiemu Pułkowi Piechoty.
III. W 1934 otwarto Prywatną Czteroklasową Koedukacyjną Szkołę Handlową Centralnego Związku Detalicznego Kupiectwa Chrześcijańskiego Rzeczypospolitej Polskiej, zwaną potocznie „handlówką”.
IV. 5 marca 1938 nadano miastu herb, który przedstawiał dwa dziki, umieszczone na żółtym tle. Zwierzęta stały na tylnych łapach, a przednimi były oparte o zielony ostrzew.
V. 1 kwietnia 1938 powiaty: kutnowski, skierniewicki i rawski włączono do województwa łódzkiego.
Wkrótce opublikujemy fotografie Kutna z okresu II wojny światowej.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.