Reklama

Reklama

Nostalgiczna podróż w czasie. Zobacz, jak wyglądało Kutno w latach 90. [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Chociaż od tego czasu minęło zaledwie około 30 lat, niektóre miejsca w naszym mieście zmieniły się wręcz nie do poznania. Pamiętacie zakupy na starym Manhattanie, maluchy jeżdżące po kutnowskich ulicach i kultowe wówczas miejsca? Dziś możecie je sobie odświeżyć. Zapraszamy na krótką podróż w czasie do lat 90.

Reklama

Kutno w latach 90. 

Lata 90. to początek największej kutnowskiej imprezy, czyli Święta Róży. W 1990 roku zmieniono formułę i nazwę odbywającego się dotychczas Jarmarku Różanego. Od tej pory wydarzenie funkcjonuje pod wszystkim dobrze znanym hasłem Święto Róży. 

W 1996 roku w mieście odbyły się Międzynarodowe Zawody w baseballu. Od tamtej pory Kutno to miasto słynące na świecie z baseballu, siedziba Europejskiego Centrum Małej Ligi Baseballowej, które swym zasięgiem obejmuje Europę, Afrykę i Azję. 

18 sierpnia 1998 utworzono Wyższą Szkołę Gospodarki Krajowej, która jest niepaństwową, wyższą szkołą zawodową. W 1999 roku w wyniku reformy administracyjnej powiat kutnowski powrócił, po 24 latach (od reformy z 1975), do województwa łódzkiego. 

Lata 90. zasłynęły również największą liczba mieszkańców w historii. W 1995 roku nasze miasto zamieszkiwało 50 903 osoby.

Zapraszamy do galerii, gdzie znajdziecie arcihiwalne fotografie z tego okresu w historii naszego miasta. Zdjęcia pochodzą ze zbiorów Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kutnie, a ich autorem jest p. Marek Jujka.

Jeśli jesteście zainteresowani historią Kutna, zapraszamy do zapoznania się z tymi artykułami:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy