Reklama

Reklama

To może uratować ludzkie życie! Kutnowscy policjanci apelują do mieszkańców

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: archiwum KCI

To może uratować ludzkie życie! Kutnowscy policjanci apelują do mieszkańców - Zdjęcie główne

Spadek temperatur to początek wyjątkowo trudnego czasu dla kutnowskich bezdomnych | foto archiwum KCI

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Spadek temperatur to początek wyjątkowo trudnego czasu dla osób bezdomnych, bezradnych i samotnych. Kutnowscy policjanci apelują, by nie pozostawać obojętnym i korzystać z aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wzorem lat ubiegłych policjanci włączając się w akcję "Zima" już od pierwszych dni października zwracają szczególną uwagę na miejsca w których takie osoby mogą przebywać.

Reklama

Każdego roku w okresie jesienno - zimowym policjanci odnotowują przypadki zgonów osób z powodu wychłodzenia organizmu. Właśnie w tym zbliżającym się trudnym okresie Policja podejmuje wzmożone działania prewencyjne zmierzające do udzielania pomocy każdemu, kto jej potrzebuje. Mają one na celu dotarcie do miejsc przebywania osób bezdomnych i udzielanie tym osobom niezbędnej pomocy i informacji o schroniskach, noclegowniach i jadłodajniach.

Policjanci wspólnie z innymi służbami biorącymi udział w działaniach, między innymi funkcjonariuszami straży miejskiej, przeprowadzają stałe kontrole ogrodów działkowych, pustostanów, klatek schodowych i innych miejsc, w których mogą przebywać osoby bezdomne. Naszym wspólnym obowiązkiem jest przeciwdziałanie tym tragicznym zdarzeniom. Informacje o osobach, które z racji swojego wieku, samotności, niezaradności, bądź trudnej sytuacji materialnej mogą być narażone na wychłodzenie organizmu przekazywane są pracownikom socjalnym.

Skuteczność działań uzależniona jest także od aktywności mieszkańców, dlatego apelujemy o informowanie policjantów lub instytucji pomocowych o osobach, które takiej pomocy potrzebują. Telefonujmy do służb i instytucji pomocowych, gdy widzimy osoby leżące na mrozie, przebywające w okolicach dworców, siedzące dłuższy czas na ławkach w parkach, czy też zamieszkujące pustostany, itp. Nie przechodźmy również obojętnie obok osób, które są pod wpływem alkoholu, gdyż w wyniku jego działania w organizmie nie odczuwają oni niskich temperatur i są szczególnie narażeni na wychłodzenie. Każde przekazane zgłoszenie będzie natychmiast sprawdzane. Pamiętaj masz możliwość poinformowania nas za pomocą KMZB.

info: KPP Kutno

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy