Reklama

Reklama

To nagranie daje do myślenia. Mogło dojść do tragedii [WIDEO]

Opublikowano: czw, 18 lis 2021 17:00
Autor: | Zdjęcie: Zrzut ekanu: film KPP w Kutnie

To nagranie daje do myślenia. Mogło dojść do tragedii [WIDEO] - Zdjęcie główne

To nagranie daje do myślenia. Mogło dojść do tragedii | foto Zrzut ekanu: film KPP w Kutnie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Drogi publiczne to nie miejsce do urządzania wyścigów, rajdów czy do "palenia gumy". Niebezpieczeństwo jest naprawdę duże, a mandat może w konsekwencji okazać się najłagodniejszą formą kary. Przypominają o tym kutnowscy policjanci, którzy opublikowali ważne nagranie.

Reklama

W ramach policyjnych działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym pod hasłem "Nie zabijaj", funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie przygotowali spot filmowy. Jego założeniem jest zwrócenie uwagi mieszkańców na zagrożenie, jakie stwarzają uliczne wyścigi czy nawet niewinne „palenie gumy”. 

Uliczne wyścigi są nielegalne, branie w nich udziału to świadome stwarzanie zagrożenia dla siebie i innych. Osoby, które uwielbiają szybką jazdę i przypływ adrenaliny nie zdają sobie sprawy, że mogą doprowadzić do nieszczęścia. 

- Zachęcamy tych, którzy chcą spróbować swoich sił w kierowaniu pojazdu sportowego, aby robili to w wyznaczonych miejscach, tj. na torze wyścigowym - najlepiej pod okiem instruktora, który nauczy jak panować nad pojazdem w sytuacjach newralgicznych. Takich miejsc w Polsce nie brakuje – zaznacza podkom. Edyta Machnik, oficer prasowy kutnowskiej komendy. 

Jak podkreślają policjanci, podczas driftów czy nielegalnych wyścigów nigdy nie można być pewnym, czy nie straci się kontroli nad pojazdem, a łamiąc przepisy ruchu drogowego łatwo doprowadzić do wypadku. Mandat karny może w konsekwencji okazać się najłagodniejszą formą kary.

- Nie ryzykuj, bądź świadomym kierowcą. Nadmierna prędkość to wciąż jedna z głównych przyczyn wypadków śmiertelnych. Dlatego zanim naciśniesz nogę na gaz pamiętaj, że Ty i Twoi bliscy macie tylko jedno życie – apelują mundurowi.

Poniżej zamieszczamy spot nagrany przez kutnowskich policjantów i zachęcamy do obejrzenia. 

Info: KPP w Kutnie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE