Reklama

Reklama

Tomasz Rzymkowski w… centrum badawczym NASA. Jaki był cel jego wizyty? [ZDJĘCIA]

Opublikowano: pt, 19 lis 2021 06:30
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wiceminister edukacji i nauki Tomasz Rzymkowski odbył kilka dni temu podróż do Kalifornii. Odwiedził m.in. centrum badawcze NASA.

Reklama

Tomasz Rzymkowski rozmawiał z kierownictwem Jet Propulsion Laboratory NASA w Pasadenie. Jak zrelacjonował w mediach społecznościowych, chodziło o doprecyzowanie zasad współpracy i realizacji wspólnych projektów naukowo-badawczych w ramach programu GAMOW. 

- Projekt ten zakłada badanie historii wszechświata na podstawie promieniowania gamma. Słowa wielkiego uznania za pomoc w nawiązaniu kontaktu MEiN z JPL należą się dla Pana Profesora Krzysztofa Górskiego, polskiego astrofizyka o światowej sławie i wielkim dorobku – napisał Tomasz Rzymkowski.

Wiceminister przy tej okazji podkreślił, że pochodzący z Polski naukowcy cieszą się dużym uznaniem na całym świecie.

- Dzięki tej współpracy polskie badania i przemysł kosmiczny mają szansę wejść na jeszcze wyższy poziom – zaznacza T. Rzymkowski.

Instytucja którą odwiedził Rzymkowski prowadzi loty bezzałogowe w ramach misji realizowanych przez NASA. Jest centrum dowodzenia dla prób przeprowadzanych przez agencję w przestrzeni kosmicznej poza strefą przyciągania Ziemi.

Laboratorium w Pasadenie przeprowadziło misje badawcze do wszystkich planet Układu Słonecznego

W ramach krótkiej wizyty w USA Rzymkowski spotkał się nie tylko z przedstawicielami NASA, ale też z reprezentantami Kongresu Polonii Amerykańskiej Południowej Kalifornii. 

- W ramach wizyty spotkałem się z przedstawicielami Polish Studies Endowment Commete na Uniwersytecie Waszyngtońskim w Seattle i odwiedziłem polskie parafie w Los Angeles i Yorba Linda, gdzie funkcjonują polskie szkoły w Kalifornii – relacjonuje wiceminister.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)