Reklama

Reklama

[TOP 10] Wycieczka poza Kutno: które miejsca w regionie warto odwiedzić?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Nadszedł weekend i chociaż pogoda raz jest lepsza a raz gorsza, to niektórzy nie zważając przeciwności po prostu lubią wraz z rodziną czy znajomymi wyskoczyć za miasto. Jakie miejsca warto odwiedzić w naszym regionie? Jeden z portali stworzył ciekawy ranking, który może okazać się pomocny także dla mieszkańców Kutna.

Reklama

Jak wiadomo w województwie łódzkim - a nawet w promieniu kilkunastu, kilkudziesięciu kilometrów od Kutna - nie brakuje atrakcyjnych i ciekawych miejsc, które po prostu warto odwiedzić. Portal tulodz.pl stworzył ranking miejsc, które każdy turysta z województwa łódzkiego powinien odwiedzić.

- Perspektywa nadchodzącej wiosny skłoniła nas do stworzenia subiektywnego rankingu atrakcji województwa łódzkiego. W dobie pandemii postawiliśmy głównie na warte odwiedzenia miejsca znajdujące się na świeżym powietrzu - czytamy na tulodz.pl.

Poniżej TOP 10 atrakcji turystycznych województwa łódzkiego.

  1. Rezerwat Przyrody Niebieskie Źródła – ten krajobrazowy rezerwat przyrody położony jest w południowo-wschodniej części Tomaszowa Mazowieckiego. Pełen przyrodniczych walorów teren leży w dolinie rzeki Pilicy. Teren stanowi środowisko życia dla ponad 400 gatunków roślin i 75 gatunków ptaków – nie bez powodu jego symbolem jest kaczka krzyżówka.
  2. Opactwo Cystersów w Sulejowie – znajdujący się w Sulejowie kompleks klasztorny jest jednym z lepiej zachowanych zespołów cysterskich w Polsce. Od 2012 roku figuruje na liście Pomników Historii. 
  3. Pałac w Nieborowie – znajdująca się w granicach województwa łódzkiego dawna rezydencja Radziwiłłów jest jedną z największych architektonicznych atrakcji regionu. Barokowy pałac był w rękach magnackiego rodu w latach 1774 do 1944
  4. Park Arkadia – kolejna atrakcja również znajduje się w gminie Nieborów. Romantyczny ogród w stylu angielskim skrywa w sobie wiele architektonicznych obiektów, m.in. Domek Gotycki czy Łuk Kamienny.
  5. Skansen w Maurzycach – placówka Muzeum w Łowiczu to warta zwiedzenia ekspozycja etnograficzna prezentująca budynki dawnej łowickiej wsi.
  6. Europejski Park Rzeźby – znajdujący się w Pabianicach jest miejscem ekspozycji rzeźb artystów pochodzących z różnych stron świata, reprezentujących rozmaite style w sztuce współczesnej. W sąsiadującym z polem golfowym parku w 2012 roku można było oglądać dwie prace Magdaleny Abakanowicz. Przez teren parku przepływa rzeka Dobrzynka.
  7. Starówka w Piotrkowie Trybunalskim – Stare Miasto w Piotrkowie Trybunalskim to zabudowania pochodzące z XIV-wieku. Przy dobrej pogodzie warto wybrać się na spacer po rynku i okolicznych uliczkach.
  8. Parowozownia Skierniewice – skierniewicki zabytek to regionalna ciekawostka nie tylko dla miłośników kolei. Masywne parowozy i lokomotywy i drezyny z pewnością zainteresują nie jedną osobę.
  9. Zamek w Oporowie – gotycka budowla zlokalizowana w jednej z podkutnowskich wsi od 2007 roku znajduje się na liście Państwowego Rejestru Muzeów.
  10. Muzeum w Łowiczu – instytucja dysponuje ciekawymi zbiorami eksponatów dokumentującymi historię Ziemi Łowickiej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy