Towarzyskie zawody wędkarskie na "Rogalu"

Towarzyskie zawody wędkarskie na "Rogalu" - Zdjęcie główne

Wydarzenia15 zawodników wzięło udział w towarzyskich zawodach wędkarskich w konkurencji spławikowej. Turniej odbył się na zbiorniku Rogal w Nowych Ostrowach. Puchar wójta gminy zdobyła drużyna Metalurg - Kutno w składzie Piotr Derej, Wojciech Jadczak i Robert Tokarski z wynikiem 5 740 pkt.

Na drugim miejscu uplasowała się drużyna Metalurg - Ostrowy, czyli Jarosław Koliński, Tadeusz Matczak i Michał Sołtysiński, uzyskując 5 280 pkt. Podium zamknęli Metalurg - Młodzieżowcy: Przemysław Saczuk, Mateusz Tokarski i Mariusz Walecki (2 860 pkt).

W klasyfikacji indywidualnej o puchar Jacka Stasiaka z P.W. MIKA Kutno wygrał Mikołaj Derej z Kutna - 3 770 pkt. Drugie miejsce zajął Tadeusz Matczak z Ostrów - 2 530 pkt, a trzecie jegop kolega, Michał Sołtysiński (1 620 pkt). Puchar prezesa koła za największą rybę zawodów zdobył Przemysław Janakowski z Ostrów, niezrzeszony.

Ogółem złowiono 18,56 kg ryb, które po złowieniu zostały wypuszczone do wody.

Wśród gości honorowych znalazł się kmdr Jarosław Serzysko - dowódca dywizjonu DPJ w Marynarce Wojennej w Gdyni oraz kpt. Aleksander Jezielski, dowódca największego tankowca w Marynarce Wojennej ORP "Bałtyk".

– Okazją do zawodów, było przejęcie w użytkowanie zbiornika wodnego Rogal. Koło biorąc w użytkowanie ww. zbiornik uczyniło to z myślą o wędkarzach z Gminy Nowe Ostrowy. Był to kiedyś zbiornik nieistniejącej Cukrowni Ostrowy, a zarządzany przez również byłe Koło PZW Ostrowy – komentuje Zbigniew Gralewski.