Reklama

Reklama

Tragiczny bilans długiego weekendu. Tylko w naszym regionie zginęło sześć osób [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia 28 wypadków drogowych, w których zginęło 6 osób, a 28 zostało rannych – to tragiczny bilans długiego sierpniowego weekendu w województwie łódzkim. W analogicznym okresie ubiegłego roku odnotowano 25 wypadków, w których zginęła 1 osoba, a 27 zostało poszkodowanych. Mimo wzmożonej aktywności „drogówki” i licznych kontroli trzeźwości, zatrzymano aż 120 kierujących na „podwójnym gazie” - o 30 więcej niż w poprzednim roku. Spokojnie nie było również na drogach powiatu kutnowskiego.

Reklama

6 nowych punktów na mapie wypadków ze skutkiem śmiertelnym

Policja podsumowuje swoje działania w długi sierpniowy weekend. W wielu miejscach można było spotkać więcej patroli. Funkcjonariusze sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Ponadto w poniedziałek, w czasie powrotów z wypoczynku, nad głównymi ciągami komunikacyjnymi nadzór pełniła załoga w policyjnym helikopterze koordynując przebieg działań z powietrza.

- Policjanci z grupy SPEED w trakcie prowadzonych działań  ujawnili 133 wykroczenia w ruchu drogowym. Dla 117 kierujących kontrole drogowe zakończyły się ukaraniem mandatem karnym – informuje mł.asp. Aneta Błędniak-Kałka z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

Na mapie wypadków ze skutkiem śmiertelnym, tylko w naszym województwie po weekendzie pojawiło się aż 6 nowych punktów. 

- Każda z tych kropek oznacza, że zginął tam czyjś syn, tata, córka, mama, przyjaciel. Każdy wypadek ze skutkiem śmiertelnym to cierpienie i dramat dla rodzin i bliskich. Aż 4 ofiary minionego weekendu to kierowcy jednośladami – zaznacza mł.asp. Aneta Błędniak-Kałka.

Długi weekend na drogach powiatu kutnowskiego

Mimo że na drogach powiatu kutnowskiego nie doszło do żadnego śmiertelnego wypadku, ostatnie dni zdecydowanie nie należały do spokojnych. W sobotę (13 sierpnia) informowaliśmy aż o trzech wypadkach. 

Rano na autostradzie A1 w okolicach miejscowości Pomarzany zderzyły się dwa auta osobowe. Utrudnienia na tym odcinku trwały kilka godzin, tworzyły się również ogromne korki.

Zaledwie kilka godzin później na DK 60 doszło do dwóch niebezpiecznych zdarzeń drogowych. W pierwszym z nich brały udział dwie osobówki i samochód dostawczy, w drugim natomiast dwa samochody osobowe. Osoby poszkodowane trafiły do szpitala. Przez długi czas ruch na tym odcinku był bardzo mocno utrudniony i odbywał się wahadłowo. 

W poniedziałek (15 sierpnia) znów groźnie było na autostradzie A1. Na wysokości miejscowości Sieraków samochód osobowy wypadł z drogi i dachował. Na miejscu działały wszystkie służby - straż pożarna, policja oraz pogotowie ratunkowe.

- Dbając o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego przypominamy wszystkim użytkownikom dróg o stosowaniu się do przepisów ruchu drogowego. Zarówno kierujący samochodami, jak i jednośladami mają takie same prawa na drodze. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy od nas samych. Wzajemny szacunek i zdrowy rozsądek kierujących pomoże każdemu bezpiecznie dotrzeć do celu – podsumowuje mł.asp. Aneta Błędniak-Kałka.

Info: KWP Łódź/własne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy