Reklama

Reklama

Troskliwa wnuczka kontra pielęgniarki. ''Babcia opuściła oddział cała posiniaczona''

Opublikowano: pt, 28 lut 2020 11:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Skandaliczne odzywki i znieczulica pielęgniarek, lodowata obojętność ordynatora i totalny brak profesjonalizmu - tak pani Aleksandra wspomina pobyt swojej babci na I Oddziale Wewnętrznym Kutnowskiego Szpitala Samorządowego. - Czytając logo "Pacjent naszym pracodawcą", można się naprawdę zastanowić nad sensem tych słów i czy ktoś kto to wymyślił kiedykolwiek miał "przyjemność" w szpitalu kutnowskim przebywać - stwierdza z żalem kutnianka. Sprawa nie przeszła bez echa i trafiła do prezesa placówki, ten z kolei zlecił wyjaśnienie kwestii pielęgniarzowi oddziałowemu. Jak odniósł się do tematu?

Reklama

Pani Jadwiga na I Oddziale Wewnętrznym Kutnowskiego Szpitala Samorządowego przebywała od 28 stycznia do 12 lutego. Jej wnuczka twierdzi, że seniorka opuściła oddział cała posiniaczona od wielokrotnych prób wbicia wenflonu w żyłę. Pielęgniarki z oddziału wewnętrznego - z wyjątkiem jednej - miały zachowywać się w sposób skandaliczny i nieprofesjonalny.

- Cały czas przy łóżku babci czuwała na zmianę moja mama i ciocia, w związku z czym wszystkie czynności, mycie, przebieranie, karmienie, podawanie leków, pojenie, oklepywanie spadły na nie. Wszystko OK, ale jak laik ma podać leki osobie bez kontaktu, która ledwo przełyka wodę? Pielęgniarki uznały, że jest to problem rodziny, a po wielokrotnym upomnieniu podały leki za zamkniętymi drzwiami, chyba podały, a po wszystkim zostawiły babcię z krwawiącymi kącikami ust - relacjonuje pani Aleksandra.

Wnuczka pani Jadwigi dodaje, że pielęgnacja seniorki także nie pozostawała bez komentarza ze strony personelu medycznego.

- Jednego dnia, w trakcie zmiany pampersa leżącej babci, w czasie, gdy była ona jeszcze świadoma tego, co się dzieje, pani pielęgniarka głośno i wyraźnie komentowała w obraźliwy sposób tuszę babci (zapasiona, jak można tak się zapuścić, do takiego stanu doprowadzić itd). Babcia jest osobą otyłą, od wielu lat i jest to wynikiem leczenia hormonalnego w wieku menopauzalnym, a nie utuczenia się jedzeniem. Za każdym razem proszone o chociaż małą pomoc przy podniesieniu czy przełożeniu babci kwitowały stwierdzeniem, "a jak to było w domu robione?". Nie były w stanie zrozumieć, że w domu babcia chodziła - do łazienki, ubikacji, kuchni. Stawała na nogi żeby się ubrać, umyć, łykała samodzielnie leki. Trafiła do szpitala, bo na te nogi już stanąć nie mogła! Ciężko jest więc porównywać, to co było robione w domu, z tym, co było w szpitalu - opowiada kutnianka.

Pani Aleksandra zwraca również uwagę na sposób karmienia strzykawką w wykonaniu pielęgniarek.

- Wyglądało to w ten sposób, że przyszła raz czy dwa (po jednym karmieniu pozostały siniaki pod brodą) pani, wstrzyknęła trochę pokarmu do ust, babci wszystko wyleciało z drugiej strony buzi, po czym rzuciła strzykawką na stolik i poszła ze słowami "pani tu siedzi to niech pani karmi". Kazały też babcię rehabilitować. Ale na Boga - jak? Nikt z nas rehabilitacji nie kończył, a w szpitalu próżno szukać instrukcji, jak to robić bez szkody dla pacjenta.

Kobieta twierdzi, że sposób zachowania pielęgniarek był zgłoszony ordynatorowi oddziału, jednak bez echa, ponieważ: "jak sam stwierdził, jego ta sprawa nie interesuje". Czarę goryczy przelać miały trzy ostatnie dni pobytu pani Jadwigi w kutnowskim szpitalu.

- W dniu przewiezienia Babci na ZOL, na "do widzenia" powiedziały jeszcze, że "tam to już tak dobrze jak u nich to już babcia nie będzie miała"... O litości! Czy ktoś jest w stanie to zatrzymać? Sąsiadka z pokoju babci co chwila prosiła nas o pomoc, mimo iż przycisk przywołujący pielęgniarki miała przywiązany do stolika na wyciągnięcie ręki.

Co na to szpital? O sprawie poinformowaliśmy prezesa Andrzeja Pietruszkę. Po zapoznaniu się ze skargą, do tematu odniósł się Pielęgniarz Oddziałowy, Krzysztof Nowacki.

- Pacjentka trafiła do nas w stanie leżącym, z widocznymi odleżynami. personel lekarski podjął działania diagnostyczne, personel pielęgniarski wdrożył zlecone leczenie. Informuję, iż wszelkie czynności związane z opieką i leczeniem Pacjentki, zostały wykonane zgodnie procedurami i standardami przyjętymi przez szpital - zapewnia oddziałowy.

Krzysztof Nowacki dodaje jednak, że szpital jest placówką, która leczy, "a nie - jak mylnie postrzega większość społeczeństwa - pełni funkcję opieki nad chorym".

- Nie znaczy to oczywiście, że pacjenci wymagający opieki - nie otrzymują jej. Rodzina odwiedzająca Pacjentkę wielokrotnie odwiedzała dyżurkę pielęgniarską zgłaszając potrzebę pomocy przy wykonywaniu wszystkich czynności przy Pacjentce począwszy od podnoszenia, sadzania, poprzez karmienie, na toalecie skończywszy. Tłumaczyli przy tym, że sami dźwigać nie mogą, bo jedni byli po operacji kręgosłupa a inni po operacji serca.

Oddziałowy przekonuje, że personel pielęgniarski nigdy nie odmówił pomocy i zawsze reagował na potrzeby zgłaszane przez rodzinę pacjentki, a miejsce w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym, o którym wspomina pani Aleksandra, zostało zorganizowane przy pomocy Ordynatora na prośbę rodziny.

- Nasza praca jest misją i każdy z nas czuje odpowiedzialność za ludzkie życie, dlatego robimy wszystko, aby pomóc i ulżyć choremu w cierpieniu - dodaje na koniec Krzysztof Nowacki.

Niestety, po kilku dniach pobytu w ZOL, pani Jadwiga zmarła.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (294)
 • 2 lata temu | ocena +3 / -4

  JERZY

  Okazuje się , że nie na wszystkich Oddziałach panują takie obyczaje.Przebywałem na Oddziale Wewnętrznym II w miesiącu maju 2019 r. Spotkałem się tam z wielkim profesjonalizmem personelu lekarskiego oraz pielęgniarskiego. Leczenie mojej skomplikowanej rany było niebywale trudne, lecz zajęła się tym Pani Beata -pielęgniarka oddziałowa- wykazując się... Rozwiń

 • 2 lata temu | ocena +4 / -3

  TO JA

  Ja mam bardzo przykre wspomnienia z tego oddziału ,książkę by można napisać i by nikt nie uwierzył ,zero opieki nad chorymi po 80tym roku życia ,bardzo dobrze że wnuczka nagłośniła tą sytuacje , BRAWO ,a ZOL szkoda słów tylko nagrać ,,,

 • 2 lata temu | ocena +6 / -6

  Wiorek

  Ciekawe tylko ile razy Pani odwiedziła babcie w szpitalu? Bo krzyczy zawsze ten kto ma wyrzuty sumienia i ręką nie ruszył aby babci w czym kolwiek pomoc. Ja nie mogę narzekać moj bliski tez leżał na tym oddziale dla pielęgniarki bardzo pomocne

 • 2 lata temu | ocena +4 / -4

  syfilis

  jak dalem pielegniarce w lape to malo mi galy nie zrobila taka byla mila

  • 2 lata temu | ocena +3 / -3

   Tom

   ty syfilis to 3 centymetry, co wali jak wysypisko śmieci od sera nazywasz galą? Nie rób cieciu choć siary. I nie dowartościowuj się na forum. Dopóki nie było internetu, tylko mamusia wiedziała, że jesteś idiotą.

 • 2 lata temu | ocena +4 / -4

  kiedyś im zaufałem

  A tak naprawde, to zastanówcie sie ,czy warto mieć Kłamce i Manipulatora za prezydenta. Kazda władza mająca władze absolutną dąży do dyktatury. Duda niestety nie jest niezalezny.On jest ubezwłasnowolniony przez PIS sprawiedliwych, nie sprawiedliwych tylko manipulujących nami na kazdym kroku. Oni za KASE ... Rozwiń

 • 2 lata temu | ocena +9 / -9

  12

  a ja wierze tej PANI SAM MAM BARDZO ZŁE WSPOMNIENIA Z POBYTU MOJEGO ŚP . OJCA TO CO OPISAŁA TO JEST PRAWDA

 • 2 lata temu | ocena +15 / -15

  Mariusz

  Takie siniaki u osoby w podeszłym wieku to rzecz normalna. Robią się nawet przy delikatnym ucisku a co dopiero przy mocniejszym złapanie w celu zmiany pozycji pacjentki leżącej. Nie wiem o co to całe larum stworzone przez wnuczke. Chyba tylko po to jak to już ktoś wcześniej napisał źeby zaistnieć.

 • 2 lata temu | ocena +10 / -10

  Tttt

  Haloooo.... Te pielęgniarki co pracują w tym szpitalu są fatalne, masakra. To nie praca dla nich nawet do zbierania ogórków na polu są słabe

  • 2 lata temu | ocena +5 / -5

   Igor Woźniak

   A kim ty jesteś Tttt że oceniasz pracę Pań Pielęgniarek? Kolejny kutnowski trol, nierób i obżartuch na krzywy ryj z mops? Przedstaw się nam fusie jeden i powiedz, co ty robisz w swoim życiu prócz łażenia do mopsu a obiadki i chlania wynalazków. No śmiało! Zbieranie ogórków w polu? A jaką szkołę należy mieć trolu s... Rozwiń

  • 2 lata temu | ocena +3 / -3

   Dd

   Najłatwiej ocenić personel ale 40 innych pacjentów i ich rodziny to już nikt nie ocenia

  • 2 lata temu | ocena +16 / -16

   BENIA

   Pielęgniarki są w porządku. To z rodzinami niektórych pacjentów i niektórymi pacjentami jest coś nie tak. A tak w ogóle to nikt do tego szpitala nikogo na sile nie kładzie. Jakby co to Łódź niedaleko. Można jechać i porównać. Tylko może was spotkać gorzki zawód

 • 2 lata temu | ocena +9 / -9

  córka

  chciałabym wiedzieć jak wszyscy obrońcy p. pielęgniarek zachowali by się gdyby spotkało to ich bliskich czy byli by tak wyrozumiali świadczy o was jak traktujecie starsze osoby a macie czelność nas pouczać poruszyliśmy ten problem nie dla żadnych korzyści tylko dla dobra ludzi ,którzy co nie daj bóg będą na tym oddziale .proszę o za... Rozwiń

  • 2 lata temu | ocena +4 / -4

   Seniorka

   Ja mam natomiast jedno pytanie ile razy umyła Pani mamę, zmieniła jej pampersa, żeby nie narażać jej na opiekę pielęgniarek. Dla Pani mamy nie była to łatwa sytuacja i Pani owszem poruszyła bardzo ważny problem -braku odpowiedzialności dzieci za rodziców w momencie, gdy najbardziej ich potrzebują. Starszym osobom potrzeba czułości, miłości i... Rozwiń

   • 2 lata temu | ocena +1 / -1

    Aleksandra

    Mialam dac sobie spokoj, ale niestety nie moge. Droga Seniorko Babcia byla milion razy myta przez Mame, milion razy miala zmienianego pampersa, nakladane kremy, czesane wlosy, zmieniane koszule, oklepywane plecy, smarowane spirytusem , karmilysmy Ja jak male dziecko jak odmawiala posiłków. Strzykawkami miala wstrzykiwany pokarm, lyzeczka w... Rozwiń

  • 2 lata temu | ocena +0 / -0

   Gosc

   Jest artykuł są i komentarze trzeba było wcześniej pomyśleć, oddanie mamy do dołu mówi samo za siebie

  • 2 lata temu | ocena +8 / -8

   Barbara, ta od obłożnie chorej matki

   Jestem córką matki od lat chorej na Alzhaimera , ktorą opiekuję się sama w domu i będę bronić pań pielęgniarek. A to dlatego, że wiem jak trudno jest opiekować się jedną , kochaną osobą a One mają takich więcej. Oprócz opieki dużo innych zadań.Ta praca jest tak ciężka , że potrzebują wsparcia a nie nienawiści. Niech każdy zacznie o... Rozwiń

  • 2 lata temu | ocena +4 / -4

   Syn

   Wy mogliście się wypowiedzieć, pisać co tylko zechcecie ale inni to już nie mogą?

  • 2 lata temu | ocena +8 / -8

   Beata

   Jest artykuł wiec można komentować. Każdy może wyrazić swoją opinię. Nie podoba się to nie trzeba było iść do gazety.

 • 2 lata temu | ocena +5 / -5

  Jak

  Kochana wnuczka niech zajmie się swoim życiem a nie umila je innym oczerniajac

  • 2 lata temu | ocena +9 / -9

   Kutnianka

   Wnuczka widocznie chciała zaistnieć medialnie. Nie wiadomo tylko czy wyjdzie to jej na zdrowie.

 • 2 lata temu | ocena +12 / -12

  Cloe

  Kobieto idź do babci na grób i pomodl się za jej duszę a nie biega szczęśliwego po reakcjach i stali szlachetnej jakieś durne artykuliki szkalujace innych ludzi. Czy ty nie masz wstydu.

  • 2 lata temu | ocena +11 / -11

   A .N.

   Te Cloe życzę Ci byś sama kiedyś doświadczyła takiego leczenia na sobie w Kutnowskim szpitalu .Zapewne inaczej wtedy "zaśpiewasz"

   • 2 lata temu | ocena +7 / -7

    Cloe

    Rodziłam w tym szpitalu dwa razy. Tu też na chirurgii i ortopedii była oferowana moja mama i złego słowa nie mogę powiedzieć ani na polozne ani na pielęgniarki.

 • 2 lata temu | ocena +19 / -19

  Janka

  Bardzo cwana osoba ta pani. Wypchnac babcię do szpitala bo w domu zawadza . A potem przychodzić nic przy niej nie robiąc tylko obserwować personel który ma tyle pracy ze nie wie w co ma ręce włożyć. A później mieć pretensje nieuzasadnione. I jeszcze poleciec do gazety. Wstyd po prostu Wstyd. .

  • 2 lata temu | ocena +6 / -6

   A.N.

   A pani tam byla co dzienni i widziała stan pacjentki , do tego jest pani taka w temacie i ma pani czelność wypowiadać się na to.cosie działo z pacjentką. Jak nie ma pani zajęcia w życiu to niech się pani zatrudni jako wolontariuszka w szpitalu. A nie wypisuje takie pierdoły ..wstydu pani nie ma za grosz Janka

   • 2 lata temu | ocena +9 / -9

    Janka

    Kilkakrotnie byłam w tym szpitalu i widziałam odwiedzających nie interesujących się tym chorym tylko robiących awantury nie wiadomo o co . Stale w pretensjami i stale niezadowolonych ale z siebie temu bliskiego nie dający nic .

  • 2 lata temu | ocena +8 / -8

   Zosia

   A skąd Pani posiada takie informacje? Czyżby znajoma bądź rodzina pielęgniarki?

  • 2 lata temu | ocena +5 / -5

   Alan

   Jak widać niektórzy nie znają tego słowa. Ale doskonale wiedzą na czym polega roszczenie.

 • 2 lata temu | ocena +14 / -14

  Miecz.

  Narzekają na nadgodziny te pseudo pielęgniarki i zmęczenie ale już jak dorabiają w prywatnych przychodniach to tam zmęczenia już nie ma chore to co piszą w swojej obronie źenada.

 • 2 lata temu | ocena +14 / -14

  ?

  Ja tylko chciałabym wiedzieć jedno: to prawda że odmawiałyście pomocy przy obracaniu babci tłumacząc, że wszystkie jesteście po operacjach serca lub kręgosłupa?

  • 2 lata temu | ocena +3 / -3

   Aleksandra-wnuczka bez serca

   Zadna z nas nie jest po operacjach kregosłupow a tym bardziej serc. I niczego nie odmawiałysmy, a na pewno pomocy, o ktora, przede wszystkim, personel nie prosil. To my próbowalysmy prosilysmy o pomoc, bo niemozliwe bylo obracanie, podnoszenie, oklepywanie Babci nawet w dwie osoby, bo łóżko, na ktorym lezala jeździło po pokoju, poniew... Rozwiń

   • 2 lata temu | ocena +0 / -0

    Gość

    Przytrzymanie łóżka to nie jest chyba jakaś specjalistyczna czynność medyczna wiec jednak zmiana pozycji babci nie była taka prosta A pielęgniarki to kobiety i też mogą nie mieć sił zwłaszcza że większość z nich ma ponad 50 lat szkoda że nie zrobiła Pani zdjęć podczas mycia nie babci tylko sobie byłoby się czym pochwalić i udowodnić to co pa... Rozwiń

  • 2 lata temu | ocena +3 / -3

   Zz

   A gówno cie to powinno obchodzić.

 • 2 lata temu | ocena +22 / -22

  Anna

  Zamiast być wrogo nastawionym nadzorcą niewolników i fotografem może lepiej by było wspólpracować z personelem? 3 bliskie kobiety czuwały przy chorej tylko po to? Tą energię trzeba było wykorzystać na obracanie z boku na bok i niedopuszczenie do odleżyn. Tak samo za nie odpowiadacie jak te może i nieuprzejme ( co w tej sytuacji już ma... Rozwiń

 • 2 lata temu | ocena +8 / -8

  Aleksandra-wnuczka bez serca

  A teksty w stylu:"nie podoba się, to zabrać do domu/innego szpitala" , moze sie myle, ale pozwalaja myśleć, ze MA sie nie podobac i wszystko jest robione tak, zeby tak bylo. Albo sie zgadzamy na wszystko i znosimy wszystko, albo fora ze dwora... Pacjent- naszym pracodawcą ...czy to jest roszczeniowosc, jezeli chce, zeby ktos traktowa... Rozwiń

  • 2 lata temu | ocena +4 / -4

   też pacjent

   Pani Aleksandro,jeśli uczyniła Pani wszystko ,co można było gdyż więcej sie nie dało to znaczy że była Pani dobrą wnuczką, może nawet Bardzo dobrą.Przychodzi taki czas że jedynie tyle możemy zrobić i nic więcej. Koniec .Kropka .Nic więcej....Wszyscy byśmy chcieli ażeby w szpitalach pracowały same anioły, al... Rozwiń

 • 2 lata temu | ocena +6 / -6

  Aleksandra-wnuczka bez serca

  Ja też zawsze myslalam, ze ZOL to ostatnie miejsve na ziemi. Nikt na Oddziale nie powiedzial mi ze jest cos takiego jak instytucja opieki długoterminowej , dowiedxialam sie o tym teraz, z komentarzy. Moze ktos kto to czyta teraz skorzysta z tej wiedzy. Chcialabym jeszcze tylko dodac, iz pomimo tego, iz ZOL dysponuje znikoma liczba personelu ... Rozwiń

  • 2 lata temu | ocena +5 / -5

   seniorka

   Jezeli podoba sie Pani ZOL to albo Pani tam nie byla albo nie wie o czym mowi. Czy to zamieszanie, nienawisc pomaga Pani w przezywaniu zaloby, jakies inne pozytywne rzeczy z tego wyniknely poza tym ze autor zarobil.

   • 2 lata temu | ocena +1 / -1

    Aleksandra-wnuczka bez serca

    Rozumiem, ze Pani Seniorka juz tam byla i wiem jak to wyglada. Tylko jak? Rodzina Pani tam przeciez nie odda, jak sie Pani zarzeka, tylko w domu bedzie patrzec na Pani agonie z glodu i bolu bez fachowej pomocy obok, ale z ppczuciem, ze przeciez najlepiej umiera sie w domu! Niestety nie ma Pani ppjecia o tym co moze sie wydarzyc! Moha Babcia zawsze ... Rozwiń

  • 2 lata temu | ocena +13 / -13

   Teresa

   Panie z opieki długoterminowej nie wyręczą rodziny w czynnościach typowo pielęgnacyjnych: pojenie , przebieranie, mycie, obracanie itd. Przychodzą nawet 5 razy w tygodniu na jakieś 2 godziny aby zmienić cewnik, podłaczyć kroplówkę, zrobić zastrzyk , opatrunek. Bo tego rodzina nie zrobi. Żadna instytucja nie zastąpi kochającej rodziny.

 • 2 lata temu | ocena +15 / -15

  Emzetka

  Kochani Jestem piel środowiskowa w dużym mieście Pracuje ponad 30 lat Uwierzcie że w domu pacjent wyhoduje odleżyny na pośladkach i piętach od siedzenia w fotelu Chodząc po mieszkaniu pęcherze pękają a córka myślała że mamusia codziennie rozbija jajko w kuchni i roznosi jej na kapciach po pokojach .Za to przychodząc do nich później na... Rozwiń

 • 2 lata temu | ocena +4 / -4

  Małgosia

  Więcej wiedzy na temat otyłości, przykro ze pisze pielęgniarka że otyłość zawsze z obrzarstwa, oj nie douczona pani i nieznajaca życia .

  • 2 lata temu | ocena +4 / -4

   M. WOJ

   Otyłość głównie est z podaży nadmiaru kalorii choroby a i owszem nie pomagają w utrzymaniu prawidłowej wagi ale sorki z powietrza się nie tyje po to mamy diety lecznicze cukrzycowa lekkostrawna itp jakąś nową teoria naukowa z tymi hormonami na pewno nie jest łatwo ale można utrzymać wagę nawet przy zaburzeniach i leczeniu hormonalnym. Pozd... Rozwiń

 • 2 lata temu | ocena +8 / -8

  Ygor

  Dziwne rzeczy dzieją sie w kutniwskim szpitalu jak nie gość przywiązany podpalił sibie papierosa i spalił sie żywcem to teraz mamy inną afere to co wiemy a czego nie wiemy a moze sie dowiemy???! Zgodzić mozecie chyba z tym co napisałem?

  • 2 lata temu | ocena +2 / -2

   seniorka

   Proponuje Panu popracowac w wolontariacie w oddziale wewnetrznym przez miesiac i wtedy opisac swoje doswiadczenia na tym polu, praca opiekuna oczywiscie, bo dla dziennikarza nie ma tam etatu

  • 2 lata temu | ocena +2 / -2

   Igor

   No nie za bałdzo bo cie tam nie było i nie wiesz co tam się działo???!

 • 2 lata temu | ocena +25 / -25

  X

  Kochająca rodzina oddaje 80 letnią babcię do szpitala bo chcą mieć spokój a później zdziwieni że babcia jest w złym stanie, zupełnie nie może być to związane z wiekiem. Ludzie to debile bez honoru.

  • 2 lata temu | ocena +13 / -13

   Sata

   X cały ten artykuł jest o tym w jaki sposób pielęgniarki traktują pacjentów... Czemu tego nie skomentujesz tylko to że babcie oddali do Zolu? Zadowolenia na twojej twarzy na pewno by nie było gdybyś usłyszał(ła) że twoja babcia jest zapasiona i sam ją sobie nakarm. Wszyscy się czepili że zostawili ją w szpitalu. Skoro po paru dniach u... Rozwiń

   • 2 lata temu | ocena +28 / -28

    X

    A moja wypowiedź nie dotyczyła tylko tego konkretnego przypadku lecz była o tym jak ludzie, których bozia nie obdarowała intelektem, traktują pielęgniarki. Awantury i biała gorączka to normalka w tym szpitalu, bo babcia lat 90 jest w złym stanie, a miała wyjść odnowiona jak samochód od mechanika. Największe Janusze wówczas przy... Rozwiń

 • 2 lata temu | ocena +15 / -15

  Kutnowiak

  To niech wreszcie zamkną ten szpital i zobaczymy czy tak szybko pielęgniarki znajdą pracę w innych miastach

  • 2 lata temu | ocena +6 / -6

   X

   Znajdą i to nie jedną

   • 2 lata temu | ocena +3 / -3

    A.N

    Bywając wielokrotnie w Kutnowskim szpitalu nie raz byłam świadkiem jak "bardzo zapracowane " są pielęgniarki ,zwłaszcza w swych pokojach ,gdzie albo siedzą i piją kawki i jedzą ciasteczka ,albo po prostu śpią.A odnośnie wagi to ja sama widziałam tam tylko same otyłe pielęgniarki lub pielęgniarza, ktory jest tak otyły ,że jak podchodził ... Rozwiń

  • 2 lata temu | ocena +12 / -12

   Iwona

   Znajdą. Bez problemu. To ginący zawód m.in. przez takie opluwanie młodzi nie chcą podjąć się tej pracy. Uczmy się wszyscy troszczyć o siebie i swoich bliskich , bo o mamę pani Aleksandry troszczyć się nie będzie komu.

  • 2 lata temu | ocena +16 / -16

   X

   Bez problemu znajdą, praktycznie każdy szpital cierpi na brak pielęgniarek.

 • 2 lata temu | ocena +47 / -47

  Seniorka

  Jeżeli rodzina miała czas czuwać przy pacjentce w szpitalu to równie dobrze mogła zająć się nią w domu. Szpital w /kutnie można oczywiście zamknąć, personel bez problemu znajdzie pracę w innych miastach, sama się czasem dziwię, że pielęgniarki chcą pracować w Kutnie. Trzeba też zrozumieć, że każdy człowiek powinien umrzeć otoczony bliskim... Rozwiń

  • 2 lata temu | ocena +12 / -12

   Irek

   Pani Seniorko. Jak Pani zdążyła zauważyć 11 kutnowskim mędrcom nie podoba się Pani wpis. Albo nie zrozumieli, co czytają, bo być może za daleko do łba, albo wolą ostatnie tchnienia oddawać w Zakładzie Opiekuńczo Leczniczym przy blasku fleszy, gdzie familia przybyła na miejsce fotografuje ślady po wkłuciach, by potem nakręcać z kija wziętą aferę. Wi... Rozwiń

   • 2 lata temu | ocena +5 / -5

    seniorka

    spodobalo sie 38 osobom Pan tez rozumie o co chodzi wiec bylo warto

 • 2 lata temu | ocena +27 / -27

  Xd

  Niestety moj tata tez mial okazje byc na oddziale w styczniu. Gdyby nie interwencja i trzymanie reki na prawdopodobnie tata by juz nie zyl bo panie pielegniarki przedawkowaly leki na Parkinsona. Tata dostal taka fawke lekow ze byl na haju. Oczywiscie lekarz dyżurny, czt dalrj ordynator generalnie mial to w dupie. Bronil pielęgniarek ze to nie mozl... Rozwiń

  • 2 lata temu | ocena +10 / -10

   Ahoj

   A ty potrafisz udowodnić, że było tak jak piszesz? Naucz się pisać po polsku!

   • 2 lata temu | ocena +5 / -5

    San

    Nie masz nic ciekawego do napisania to pisma się czepiasz. Leki przynosi się że sobą do szpitala swoje, prywatne więc bez problemu może udowodnić że leki były przedawkowane skoro brakowało ich więcej niż powinno.

 • 2 lata temu | ocena +33 / -33

  Pielęgniarka

  Jestem pielęgniarka, sińce na ramieniu są po lekach p/zakrzepowych(Fraxiparin,Clexane,Neoparin,Heparyna),natomiast patrząc na dłonie i nadgarstki widać ścienczałą skórę.Naczynia krwionośne pękały jak bańki mydlane

  • 2 lata temu | ocena +4 / -4

   Majeczka

   Ja brałam Clexane i jakoś sińców nie miałam i żadna pielęgniarka mi ich nie dawała, sama robiłam sobie zastrzyki.

   • 2 lata temu | ocena +1 / -1

    Xxxc

    A ja brałam clexane i sińce miałam na pół brzucha to indywidualna predyspozycja i nie ma znaczenia kto ten zastrzyk robi

   • 2 lata temu | ocena +5 / -5

    Anna

    Wiek i stan zdrowia mają tu największe znaczenie

   • 2 lata temu | ocena +9 / -9

    X

    Każde ciało jest inne. U jednych naczynia są kruche u innych nie. U mnie po wkłuciach robią się siniaki i nie jest to wina tego kto kłuje ...

 • 2 lata temu | ocena +22 / -22

  wyleczony pacjent

  Te opluwanie szpitala i pielęgniarek to analogicznie jak opluwanie orkiestry J.Owsiaka. Są w naszej społeczności Ci co plują na wszystkich ,nie pokazując konkretnych osób do których mają pretensje , no i sami występują jako Anioły tej ziemi.Na orkiestre też plują ale jak trafiają do tych złych sz... Rozwiń

 • 2 lata temu | ocena +37 / -37

  Ela

  Witam. Byłam pacjentką wymienionego oddziału. Podejście pielęgniarek i pielęgniarzy, ich zaangażowanie oceniam jak najbardziej pozytywnie. Widziałam też jak odnoszą się do osób starszych, wymagających także czynności higienicznych. Nie zdarzyło się, aby byli opryskliwi lub złośliwi. Natomiast wielokrotnie widziałam takie "wnuczki&quot... Rozwiń

  • 2 lata temu | ocena +14 / -14

   San

   Ela kolejna pseudo pacjentka

 • 2 lata temu | ocena +18 / -18

  Obserwator

  P. Prezesie, od chwili przejęcia pacjenta szpital ponosi pełną odpowiedzialność za to co się dzieje z pacjentem tak od strony leczenia jak i opieki

 • 2 lata temu | ocena +16 / -16

  Anna

  Ten hejt, jad i obrażanie pani Aleksandry TO ROBOTA TYCH WŚCIEKŁYCH PIELĘGNIAREK !!!!!!! Też miałam złe doświadczenia z pielegniarkami ze szpitala

  • 2 lata temu | ocena +4 / -4

   Żal

   A ja uważam że to szczera prawda, racja jest jak d**a, każdy ma swoją

 • 2 lata temu | ocena +40 / -40

  Barbara

  Wnuczka nie zdała egzaminu z miłości do babci. Nie potępiam, to bardzo trudny egzamin. Z pewnością gdy babcia była sprawna, pomocna i dzieliła się rentą było łatwiej kochać. Dlaczego nie wzięła jej do domu tylko oddała do ZOL-u? Zdaje sobie z tego sprawę i próbuje kogoś obwinić, aby usprawiedliwić się przed sobą i innymi. To łatwiejsze n... Rozwiń

  • 2 lata temu | ocena +1 / -1

   A.N

   Barbara wszyscy zapomnieli ,o tym że w artykule chodzi o to w jaki sposób są traktowani ludzi w szpitalach i jaka znieczulica jest ze strony personelu.Oczywiście jak wszędzie są wyjątki od reguły.Bywają pielęgniarki też z powołaniem na przykład na ZOL-u ,była jedna. A co do wnuczki ,to jakim prawem ma pani czelność pisać o jej uczuciach do b... Rozwiń

   • 2 lata temu | ocena +5 / -5

    Barbara

    Ja swój egzamin wciąż zdaję : to 8 lat odkąd opiekuję sie chorą na Alzhaimera mamą. Pampersy, mycie, obracanie , karmienie przez 365 dni w roku. Z Bożą pomocą chciałabym aby zdrowie mi nie wysiadło bym mogła tak jak dotąd SAMA ją dochować w domu. Nie potrzebuję braw. To oczywista powinność wobec mamy . Ale każde dobre słowo jest nam opi... Rozwiń

  • 2 lata temu | ocena +18 / -18

   Majka

   Barbara Jeśli starsza pani zmarła po kilku dniach pobytu w Zol tzn że jej stan był bardzo ciężki, wymagający opieki 24godz. na dobę. Nie masz prawa oceniać wnuczki tej Pani. Jesteś bezczelna.

   • 2 lata temu | ocena +18 / -18

    Ahoj

    Mamy prawo ja oceniać od momentu powstania tego artykułu. Jeżeli nie chciała być oceniana wystarczyło nie lecieć do KCI tylko do prokuratury, ale wydaje mi się że wszystko wyssane z palca i wyolbrzymione więc również uważam że może Goa sobie ja zabrać do domu Isana wkuwać wenflony skoro jest taki znawcą i podważa umiejętności personelu. Mogł... Rozwiń

 • 2 lata temu | ocena +39 / -39

  Małgorzata

  Witam . Skoro wnuczka wie ,że po sterydach się tyje,to powinna też wiedzieć, że sterydy powodują kruchość naczyń krwionośnych które łatwo pęķają przy wkłóciach ,również krzepliwość krwi jest zaburzona.

  • 2 lata temu | ocena +19 / -19

   Sara

   Małgorzata kolejna pielęgniarka z kutnowskiego szpitala. Uwaga bo na babci tej dziewczyny się nie skończy. Ja też mam wiele do powiedzenia na temat pracy i zaangażowania pielęgniarek naszego szpitala. Mój tata był stałym bywalcem szpitala i moja babcia też gdybym nie przychodziła to babcia by nie jadła bo babcia nie mogła sama jeść i obiadu... Rozwiń

  • 2 lata temu | ocena +17 / -17

   Aga

   No ale do czegoś trzeba się przyczepić , a szpital jest od leczenia chorych. Ja osobiście też byłam pacjentka i wręcz przeciwnie ,nie mam nic do zarzucenia

  • 2 lata temu | ocena +22 / -22

   Pacjentka

   Wnuczka tego nie wie. Ale za to wie jak dotrzeć do mediów i oczerniac personel.

   • 2 lata temu | ocena +20 / -20

    akurat

    Problem w tym, że babcia tej pani nie była jedyną, którą ów personel traktował jako zło konieczne. Wystarczy przeczytać komentarze lub popytać ludzi.

 • 2 lata temu | ocena +24 / -24

  Gosc

  Proponuję żeby panie popracowały jako pielęgniarki skoro takie troskliwie to czemu oddały mamę i babcię do dołu trzeba było się w domu zająć tak tak niektórzy normalni ludzie

  • 2 lata temu | ocena +5 / -5

   Halszka

   Przecież lekarz daje skierowanie do szpitala,więc chyba jest taka potrzeba.Rodzina lekarzowi wierzy i ma nadzieję, ze w szpitalu pacjent zostanie bardziej fachową opieką otoczony niż w domu.Jezeli starsza osoba mama trudności w oddychanie,jedzeniu itp.to w domu rodzina nie poda tlenu,kroplówki.Nie wykona odpowiednich badań itd.

  • 2 lata temu | ocena +9 / -9

   DPS

   Gość ja pracuje w Domu Pomocy Społecznej i uwierz mi że pielęgniarki mogą i potrafią być sumienne i troskliwe mimo tego że nie mają kilku czy kilkunastu pacjentów a kilkudziesięciu. Nie tylko podają leki ale też karmią robią toalety, zmieniają pampersy i nie krzyczy że ktoś znów się zesrał a żeby było śmieszniej na zmianie jest tylko ... Rozwiń

  • 2 lata temu | ocena +12 / -12

   Kutno

   Gościu nie każdy ma możliwość opiekowania się w domu ciężko chorą osobą. Oddaję ją pod opiekę wykwalifikowanym osobą bo ma nadzieję że tam bliska osoba będzie miała dobrze a tu zong. Okazuje się że w szpitalu opieki nie ma żadnej. A szpital jest nie tylko od leczenia ale i opieki. Mój tata trafił do szpitala z bardzo wysokim ciśnieniem przez... Rozwiń

  • 2 lata temu | ocena +10 / -10

   Leon

   Tym paniom w szpitalu płacą za opiekę nad chorym

   • 2 lata temu | ocena +20 / -20

    Zz

    Za opiekę tak. Ale nikt tu nie jest niczym służącym. Personelowi tez należy się szacunek.

 • 2 lata temu | ocena +36 / -36

  Stary kutnowiak.

  Czytam ten tendencyiny artykuł i zadaje pytanie KCI dlaczego tak żeście ten przypadek opisali? Przecież oparliście sie na relacji ,,cudownej wnuczki" ,żyjącej w jakimś nierealnym świecie, nastawionej roszczeniowo do wszystkich wokoło. Gdzie wasza dziennikarska uczciwość? Czy dla sensacji ,każdą głupotę napisz... Rozwiń

  • 2 lata temu | ocena +8 / -8

   Pacjent

   Stary kutnowiaku kci napisał tylko prawdę bo to co tu jest napisane to naprawdę nic strasznego ja miałabym wiele więcej do dodania i byłoby gorzej.

  • 2 lata temu | ocena +11 / -11

   uprzejma prośba

   Kilka pytań: 1. Po co napisałeś te głupoty? Po to, żeby się dowartościować? No, ale głupotami? Bez sensu. 2.Uzasadnij w racjonalny sposób, w którym dokładnie punkcie ta pani wykazała się "roszczeniowością"?

 • 2 lata temu | ocena +13 / -13

  stacz

  to trzeba być debilem aby pisać że ten szpital nie potrzebny. nie nie poprawiam się to napewno debil. jak taki nie potrzebny to z kąd takie kolejki w przychodni(aż ciemno)albo na sor-rze. do starosty się leczyć. przy mnie na sor ludzie z konina przyjechali bo tam mieli ich gdzieś. tam jest tak słodko. a ten obesraniec będzie pisał że szpital niepot... Rozwiń

  • 2 lata temu | ocena +7 / -7

   dobra rada

   Gdy nauczysz się pisać po polsku, napisz to raz jeszcze, ale tak, żeby dało się to przeczytać bez bólu.

 • 2 lata temu | ocena +23 / -23

  Też Dziadek

  Ja też jestem już od dawna dziadkiem.Wiele razy leżałem w naszym szpitalu, wiele razy mnie złościło zachowanie pielęgniarek ale podkreśla małej części z nich gdyż mam świadomość że w ,,stadzie jakaś czarna owca sie zawsze znajdzie. Dlatego uważam że pisanie że w naszym szpitalu pracują same ZŁE i trzeba je... Rozwiń

 • 2 lata temu | ocena +6 / -6

  Prezes safari

  Morświna to można spotkać na wewnętrznym II który siedzi w gabinecie i fotel ma za waski

 • 2 lata temu | ocena +51 / -51

  Dorota

  Dlaczego troskliwa wnuczka nie podjela sie opieki nad babcia w domu,tylko od razu oddala do ZOL-u(który z tego co czytam to szpital zalatwil)?To się nazywa"wyciszanie wlasnego sumienia cudzymi rękami"!WSTYD PANI ALEKSANDRO!!!!!!!

  • 2 lata temu | ocena +16 / -16

   stan

   Pani Doroto, jak rozumiem, Pani przez całe życie przeszła nie parając się żadną pracą, ciesząc się dzięki temu słodkim stanem nieroba, ale to nie oznacza, że wszyscy tak mają. Niektórzy muszą pracować na etacie, żeby utrzymać siebie i rodzinę. A jeśli pracują, to - rozumiem, że w Pani sytuacji trudno to zrozumieć - ciężko jest zajmować się p... Rozwiń

   • 2 lata temu | ocena +12 / -12

    ZZ

    To teraz wszyscy oddajmy rodziców i dziadków do szpitala bo przecież musimy iść do pracy.

   • 2 lata temu | ocena +33 / -33

    Dorota

    Mam 29 letni staż pracy w zawodzie,w ktorym pracuje się w święta i w nocy również.Mam rodzinę i wychowalam dwoje dzieci,nigdy w swojej karierze zawodowej ani jednego dnia nie bylam na zwolnieniu-a mimo to przyjelam pod swoj dach ojca po udarze i zajmowalam sie nim przez 2 lata-do konca Jego dni.Wynajelam opiekunke,przychodzila pielegniarka z... Rozwiń

 • 2 lata temu | ocena +38 / -38

  Ktoś

  Aleksandro , miej na uwadze źe możesz odpowiedzieć za znieważenie personelu medycznego. Jest taki zapis w przepisach.

  • 2 lata temu | ocena +5 / -5

   Kutno

   Nie rozumiem w jaki sposób Aleksandra znieważyła personel? Powiedziała tylko prawdę którą wielu ludzi może potwierdzić. Nie ubliżyła żadnej pielęgniarce. Wręcz przeciwnie to pielęgniarka starszą panią wyzwała od zapasiuchów.

  • 2 lata temu | ocena +4 / -4

   akurat

   Wskaż mi ten zapis, proszę :)

   • 2 lata temu | ocena +8 / -8

    Ed

    A co uważasz, że jesteś bezkarny? Że świat kończy się na Kutnie? Cienias jesteś! Może do twojego pustego łba to nie dociera, ale jest taki zapis i każdy pomówiony ma prawo do zadośćuczynienia. Nawiązką a nawet nawiązką plus areszt. Widać studia prawnicze w Młogoszynie z dilią w Bedlnie cię zawiodły!

  • 2 lata temu | ocena +6 / -6

   Security

   I dobrze. Może w końcu ją usiądzie w ryzach za skandaliczne zachowanie.

 • 2 lata temu | ocena +35 / -35

  Bogna

  Ta wnuczka to niech zajmie się rodzina i praca a nie biega po mediach i szuka płatnej sensacji oczerniajac ludzi.

  • 2 lata temu | ocena +7 / -7

   jjj

   najłatwiej mówić ludziom co maja robić prawda?

  • 2 lata temu | ocena +10 / -10

   nie lubię głupków

   Może ta wnuczka sama zdecyduje, czym ma się zajmować. Tak będzie lepiej.

 • 2 lata temu | ocena +26 / -26

  Ginekologia

  Niestety ale muszę się zgodzić że opieka w naszym kutnowskim szpitalu jest niezbyt dobra. Oczywiście nie mówię o wszystkich pielegniarkach. Mam doświadczenia z oddziału ginekologicznego i słyszałam na własne uszy jak dwie pielęgniarki wulgarnie odzywaly się do starszej pacjentki ktora nie chodziła. Teksty w stylu '' zamknij sie'' czy '' ja p... Rozwiń

  • 2 lata temu | ocena +8 / -8

   Moi

   Moja mama wypisala sie z zapaleniem pluc bo panie pielegniarki byly tak mile. Starsze osoby nazywaja ,,one"". Polskie pielegniarki reprezentuja jeszcze bardzo niski pozipm i potrafia byc wulgarne i nieprzyjemne. Wiem cos na ten temat bo pracowalam w tym srodowisku . Oczywiscie, nie wzyatkie ale wielszosc. Niestety jest to tez niewdzieczna... Rozwiń

  • 2 lata temu | ocena +2 / -2

   Irena

   Mało tego, jeżeli spróbujesz się odwołać, to otrzymasz w treści odpowiedzi, że to lekarz stracił zaufanie do pacjenta,.

  • 2 lata temu | ocena +10 / -10

   Jan Kubicki

   Sześć lat temu mój ojciec nie chodzący stary człowiek leżał na wewnętrznym trzy tygodnie. Zmarł ale było to w tym wieku 96 lat nieuniknione. Ja nie mogę złego słowa powiedzieć ani o paniach pielegniarkach czy salowych oraz lekarzach.

 • 2 lata temu | ocena +46 / -46

  senior

  Jestem dziadkiem mam wnuki i pewne doświadczenie życiowe, Pani Aleksandro niech się pani nie gniewa że jak ktoś się upierdliwym urodził to i takim zostanie, Dawniej po wojnie polak polaka szanował bo jego upierdliwym człowiekiem to był wróg, Dzisiaj ta nienawiść rozszerza się wśród nas. Polak polakowi staje się wrogiem Proponował... Rozwiń

  • 2 lata temu | ocena +6 / -6

   młody

   Proponowałbym poprawić znajomość zasad języka ojczystego. Chociaż obawiam się, Panie "senior" - niech się Pan nie gniewa - jak ktoś był nieukiem za młodu, to i takim zostanie.

   • 2 lata temu | ocena +17 / -17

    Igor

    Jak zwał, tak zwał. Sens jest idealny, panie polonista od 7 boleści!

 • 2 lata temu | ocena +34 / -34

  Ja

  Skoro seniorka w domu byla osoba chodzaca i calkowicie samodzielna to skad sie wziely odlezyny,z ktorymi przyszla z domu? Siniaki po wklociach to rzecz normalna. U mlodych sie robia a u starszych to norma,zyly slabe pekajace. Nie wierze,ze pielegniarki tak sie zachowywaly i odzywaly,tym bardziej ze rodzina non stop siedziala przy babci.

  • 2 lata temu | ocena +6 / -6

   bardzo dawny

   Dlaczego po wkłuciu igły przez jedną pielęgniarkę nie ma tego zjawiska a przy wkłuciu przez inną jest siniak ? Znam to z autopsji.

   • 2 lata temu | ocena +5 / -5

    Realista

    Bo nie każda żyła jest taka sama...

   • 2 lata temu | ocena +7 / -7

    Ewa pielęgniarka

    Po prostu zależy to od umiejętności pielęgniarki, ale w dużej stopniu od tego jak uciskane jest miejsce po wkłuciu, jak źle uciekasz krew wydobywa się z żyły i masz siniaka

 • 2 lata temu | ocena +7 / -7

  Gregor

  Co za interesoena osóbka.

 • 2 lata temu | ocena +36 / -36

  Neurologia

  Kilka słów z moich doświadczeń z oddziałem neurologii. Moja mama miała udar. Jeśli chodzi o pielęgniarki to były takie, które starały się (było to widać) a z drugiej strony takie, które "pracowały" (bo prawdziwą pracą bym tego nie nazwał) za karę. Wielokrotnie zdarzyło się, że wchodziłem do pokoju, jedzenie położone n... Rozwiń

  • 2 lata temu | ocena +6 / -6

   Lis

   Zapytaj pan marszalka Grodzkiego.

   • 2 lata temu | ocena +10 / -10

    Kokos

    Ciekawe ile kasy dostała paniusiu za artykulik żenujący.

 • 2 lata temu | ocena +27 / -27

  Mariola

  I jeszcze jedno. Pani Aleksandro, takie wybroczyny, czy też siniaki, często występują u osób starszych. Nie usprawiedliwiam, bo wiem że ochrona zdrowia kuleje, ale trochę obiektywizmu, rozsądku. Nienawiść, złość, ciskanie kamieniami to nie ta droga. Ludzie zapominają o komunikacji. Gdybyśmy więcej ze sobą rozmawiali...

  • 2 lata temu | ocena +23 / -23

   JS

   Troskliwa wnuczka oddaje babcię na zol ???

   • 2 lata temu | ocena +19 / -19

    Hehe

    Wygodna wnuczka

 • 2 lata temu | ocena +52 / -52

  Mariola

  Dobry wieczór. Państwa komentarze świadczą o kulturze, wrodzonej i nabytej. Jestem pielęgniarką, byłam świadkiem wielu, niestety przykrych, niedopuszczalnych zachowań ze strony "moich koleżanek". Tak. Ludzie bywają różni, my, pielęgniarki, lekarze, pacjenci, rodziny... Każdy widzi swoje racje. Tekst pielęgniarki do pacjentki... Rozwiń

  • 2 lata temu | ocena +9 / -9

   Teresa

   Wielkie uznanie za odwagę święta prawda.

   • 2 lata temu | ocena +15 / -15

    Pielegniarka

    Zgadzam się .Tez jestem pielęgniarką, czasem było mi wstyd za zachowanie moich kolezanek ,a także za ich głośne komentarze.Niestety jak chciałam być pielęgniarką z powołania dowiedziałam się, że jestem nadgorliwa I chyba jakieś bonusy dostaję za to że tak biegam po oddziale.Musze także przyznać, że teraz gdzie na 55 pacjentów są trzy pielęg... Rozwiń

 • 2 lata temu | ocena +32 / -32

  Mmm

  Jestem pielęgniarką i się tego wstydzę. Niestety koleżanki, większość z was to lenie i pozbawione empatii laleczki. Nie rozumiem co robicie w tym zawodzie.

  • 2 lata temu | ocena +0 / -0

   seniorka

   Czy Pani pracuje w oddziale wewnetrznym

  • 2 lata temu | ocena +5 / -5

   Barbara

   Niech zgadnę : pielęgniarka oddziałowa ?

 • 2 lata temu | ocena +14 / -14

  Ech

  Bardzo przykro to czytać. W Kutnie to są jakieś patologiczne sutuacje.Ryba psuje się od głowy.Kiedy wreszcie trafi ten szpital na osobę, która udźwignie ten ciężar? Obecny zarząd prowadzi do upadku ...niestety. To bardzo smutne. Wladze Kutna nie reagują na zamykanie oddziałów i zachowanie pana Pietruszki.A powinny. W tej chwili to szp... Rozwiń

  • 2 lata temu | ocena +13 / -13

   Obiektywny

   Nie tylko w Kutnie są takie sytuacje, ale nasz szpital ma zszarganą opinie i przez to wszyscy cisną.... W matce polce są super specjaliści, szpital ma dobrą opinię, a mimo wszystko pielęgniarki nie mają czasu na nianczenie pacjentów i też można odczuć że jest się pozostawionym samym sobie. Ludzie mylą szpital ze spa..... Czy ta pani z artyk... Rozwiń

 • 2 lata temu | ocena +14 / -14

  Anna

  Jestem pielegniarka od 25 lat z czego 10 przepracowalam na Internie i nigdy bym tam nie wrocila. Babcia na zdjęciach ma siniaki bo widać że otyla pani z kiepskimi zylami ktore pękają często. Żeby założyć wejscie iv to mistrzostwo świata. Ale wnusia wiedzy nie ma. I jeszcze jedno...tyje się z obzarstwa bo leki kalorii nie mają.

  • 2 lata temu | ocena +5 / -5

   Wiola

   Jest Pani pielęgniarką od 25lat i pisze Pani że od leków się nie tyje tylko z obżarstwa no to gratuluję wiedzy... Można przytyć jak najbardziej od zażywania wielu leków min sterydów, poza tym spadek metabolizmu u starszych ludzi powoduje tycie, cukrzyca, chora tarczyca, problemy hormonalne, stres itd. Myślę że wystarczy tego wy... Rozwiń

  • 2 lata temu | ocena +8 / -8

   Ahoj

   To są proszę Pani geny, oni dziedziczą w nich grube kości i to przez to. "Trafiła do szpitala, bo na te nogi już stanąć nie mogła!" I tu nie wiadomo czy stanąć nie mogła bo gruba czy choroba zmogła...

 • 2 lata temu | ocena +10 / -10

  walczący z rakiem

  A tak na prawde, to PisSprawiedliwi Posłowie z naszymi ,,Najwspanialszymi i Najmądrzejszymi" ,rzymkowskim,wożniakiem i lichocką, ustanowili że leczenie Nas i Was Pisowcy jest mało ważne w porównaniu z Pistelewizją kurskiego że mozna sie spodziewać ,,wszystkiego najgorszego" choć podobno najlepszym lekarst... Rozwiń

 • 2 lata temu | ocena +11 / -11

  pis

  Najwięcej do gadania i wypisywania ma patologia. Tak bylo z dzieckie co niby zmarło w szpitalu. Telewizja i wizja i łojej łojej. I każdy z Kutna wie jak mama tym dzieckie się interesowała i żeby nie babcia to do tragedii już by wczesniej doszło. Tak że tacy są patole

 • 2 lata temu | ocena +7 / -7

  Dd

  Na piątym piętrze wewnętrzny super przemili lekarze i super pielęgniarki ale czwarte piętro to szkoda gadać jedna zmiana pielęgniarek była spoko ale reszta czasami ręce opadały ????

 • 2 lata temu | ocena +44 / -44

  ŚLĄSKI PIELĘGNIARZ

  Mam 24 lata, jestem pielęgniarzem w jednym ze Śląskich szpitali. Jestem najmłodszy na oddziale, a póżniej najmłodsza koleżanka ma 45 lat. Za pare lat, nikogo nie będzie. Zajmuje się każdym pacjentem profesionalnie i zgodnie z aktualną wiedzą. Niejedokrotnie rodziny mnie oskarżały o bycie opryskliwym, gdzie sami byli tacy. Zaczynam czuć wypal... Rozwiń

  • 2 lata temu | ocena +25 / -25

   Hehe

   Ale to roszczeniowe społeczeństwo tego nie zrozumie, nie ważne że masz na oddziale 30 osób i jest was dwoje mój ojciec/matka/córka/syn jest najważniejszy a tyś jest "cham i prostak", oczywiście bez urazy, ale takie jest podejście

 • 2 lata temu | ocena +3 / -3

  Szach Mat

  Wystarczy nagrać słowa, wystarczy do sądu, następnym razem wysrarczy małe mp3, i popaniach pielęgniarkach

  • 2 lata temu | ocena +9 / -9

   Jgh

   Taaa, a poinformowała o nagrywaniu rozmowy? Nie? Sąd oddała wniosek o dołączenie do akt nagrania...

 • 2 lata temu | ocena +28 / -28

  Jan z Kutna

  A ja leżałem w tym szpitalu kilka razy.Nigdy nie zostałem żle potraktowany, nigdy nie miałem do pielegniarek żadnych pretensji . Natomiast wokół mnie było zawsze kilku chamskich pacjent ów nie rozumiejących po co tu są i po co tu przyszli.ja mam 64 lata, u mnie znależć żyłe do pobrania krwi to jes... Rozwiń

 • 2 lata temu | ocena +9 / -9

  Ala

  Pielęgniarki to dzisiaj najgorsze badziewie, leniwi, wypalone zawodowo i krzycząc tylko o kasę, aż dziw, że nikt nie robi kontroli, one już nic nie robią, po za jaaa i siedzeniem na D... Ch

  • 2 lata temu | ocena +11 / -11

   ŚLĄSKI PIELĘGNIARZ

   Dziękuje za hejt, bardzo przykre czytać takie słowa.

   • 2 lata temu | ocena +4 / -4

    Barbara

    Bardzo mądre słowa napisaleś. Zwłaszcza w PS: Nie oceniajcie nas , bo niedługo nie będziecie mieli kogo oceniać... Pozdrawiam i trzymam kciuki za Ciebie w tej trudnej i niewdzięcznej często pracy. Pielęgniarka z 32 letnim stażem.

 • 2 lata temu | ocena +26 / -26

  Ja

  W tym szpitalu od 30 lat nic się nie zmieniło. Na oddziale położniczymkobiety traktowane są jak suki które przyszły rodzić swoje szczeniaki. Panie nie mogą dopatrzeć dziecka a lekarze śpią na nocnych dyżurach, dopiero jak się poród zaczyna i dziecku tętno ustaje to podnoszą panikę. 30 lat temu urodziłam tam dziecko i czekajac na naro... Rozwiń

  • 2 lata temu | ocena +6 / -6

   KK

   Ty głupia babo nawet nie wiesz co piszesz. Skończona idiotko.

 • 2 lata temu | ocena +32 / -32

  Ktoś

  Każdy narzeka na szpital w Kutnie jak jest źle i wogole nie miły personel, tylko jak by nie ten szpital to byśmy nie mieli się gdzie leczyć i byśmy jeździ po 60km do innych szpital. Mam dość srania na ten szpital że tam tak źle jest. Niech każda osoba z osobna będzie na miejscu tych ludzi co tam pracują i się użeraja z takimi pacjentami co im ciągl... Rozwiń

 • 2 lata temu | ocena +13 / -13

  Karina

  Czuje pozew o zniesławienie wisi w powietrzu Pani Aleksandro

  • 2 lata temu | ocena +5 / -5

   HG

   I dobrze. Pociągnąć to babsko do odpowiedzialności za znieslawianie .

  • 2 lata temu | ocena +11 / -11

   Pani Aleksandra

   Nic co tu jest napisane nie mijacsie z prawdą. Babcia byla pod opieka takze innych lekarzy, wiec moga stwierdzic w jakim stanie byla do dnia przyjecia do szpitala. Czy byla zaniedbana itp. Nie boje się prawdy.

   • 2 lata temu | ocena +7 / -7

    Iwona

    Prawda jest jedna, choć okrutna! ZOL... Zakład Opiekuńczo Leczniczy dla Kobiety, Która posiada rodzinę! BINGO!!! Jest pani wielka! Życzę spokojnej starości w DPS! Proszę się nie bać prawdy! Boi się pani?

   • 2 lata temu | ocena +1 / -1

    Osobowy

    A jakieś dowody czy coś?

 • 2 lata temu | ocena +18 / -18

  Mg

  Moja teściowa była.3 tyg temu na wewnętrznym na 5 piętrze i powiem że nie mogę powiedzieć nic złego ani ona dobra opieka lekarze też Pani ordynator dokładna wszystkie badania pielęgniarki tak samo nawet można.bylo z nimi pogadać fakt że teściowa to osoba która wszystko kół siebie zrobi. Urodziłam tam.2 razy i nie mogę narzekać na le... Rozwiń

 • 2 lata temu | ocena +19 / -19

  Kutnianka

  Wszystkie najlepsze wyjechały do Łodzi i Warszawy bo zostały zwolnione w ramach oszczędności były niewygodne przełożonym miały swoje zdanie

 • 2 lata temu | ocena +14 / -14

  Ktos

  Pielęgniarki wola spać i zamknąć się w dyzurce niż dac głupią tabletkę przeciwbólowa

  • 2 lata temu | ocena +2 / -2

   Ed

   Ktoś kto żyje z 500 plus, nie pracuje, ma wszystko na krzywy ryj i komentuje. Do roboty nierobie

   • 2 lata temu | ocena +0 / -0

    Ktos

    Niech każdy mówi sam o sobie ( Nie znasz ? Nie oceniaj!!

  • 2 lata temu | ocena +1 / -1

   Iwan

   Głupią, to znaczy jaką?

  • 2 lata temu | ocena +22 / -22

   Po fachu

   Żeby podać "głupią tabletkę przeciwbolową" trzeba mieć pisemne zlecenie lekarza... Ot tak leków się nie rozdaje na prawo i lewo jak nie ma stanu zagrożenia życia... Są przepisy regulujące to prawnie, ale "Ktos" tu wie lepiej, znawca tematu... Oczy bolą jak się czyta takie brednie....Rozumiem że "Ktos"... Rozwiń

   • 2 lata temu | ocena +3 / -3

    Ja

    Jakiś czas temu pacjent spalił się w tym szpitalu, taką miał opiekę.

 • 2 lata temu | ocena +15 / -15

  Anna

  Moja teściowa leżała, okropnie narzekała na personel, nie wspominamy tego dobrze. Później załatwiliśmy jej leczenie w Łęczycy i bez porównania.

  • 2 lata temu | ocena +3 / -3

   Tom

   Tylko nie do Łodzi... Tam Ci nie wolno! Łęczyca, Zgierz, Bytom tak. Łódź zakaz!!!!! Jasne?

  • 2 lata temu | ocena +20 / -20

   Beata

   A może to personel miał po dziurki w nosie twojej upierdliwrj teściowej.

 • 2 lata temu | ocena +19 / -19

  piotr

  A ja leżałem w 2017 r na V piętrze tj III wew. u doktora Leśnika i lekarzy i pielęgniarki bardzo chwalę, w 1 noc wenflon wysunął mi się 6 razy i musiał być wkłuwany w inne miejsce to pielęgniarka tylko współczuła ,bardzo chwalę sobie również opiekę pana doktora Wieżykowskiego, mój wiek obecny to 52 lata, także ten nasz szpital ... Rozwiń

 • 2 lata temu | ocena +23 / -23

  rolnik

  .Jestem bezstronny co do mojej wypowiedzi .Mój wiek to senior .Leżałem w szpitalu dwa tygodnie w 1974r Pech chciał że w zeszłym roku 2019 też zostałem położony na tydzień w szpitalu.Kto pamięta tamte czasy i obsługę w porównaniu do dnia dzisiejszego szpitalu to jest niebo a ziemia Szkoda że Pani Aleksandra nie pamięta parę... Rozwiń

 • 2 lata temu | ocena +19 / -19

  Obywatel

  Pewnie teraz rodzina będzie chciała odszkodowanie od zadłużonego szpitala-celowe działanie

 • 2 lata temu | ocena +16 / -16

  To tylko ja.

  Dajcie pielęgniarka podwyżki ,będą na pewno zadowolone

 • 2 lata temu | ocena +25 / -25

  czytelniczka

  Każdy mówi na Kutnowski szpital ale niestety wszędzie jest tak samo. Zależy wszystko od podejścia lekarzy i pielęgniarek. :(

 • 2 lata temu | ocena +33 / -33

  Mamiek

  Dziewczyny z Kutna, chodźcie do Łodzi. Zostawcie to bagienko. A Personelowi oddziału, na którym leżała owa Pani proponuję, by dokładnie opisał, jak wyglądała pacjentka w momencie orzyjęta do szpitala i jak wygląły odleżyny i zgłosił sprawę Do za zaniedbanie osoby chorej. Nam brakuje pielęgniarek, więc nie zastanawiacie się.

  • 2 lata temu | ocena +9 / -9

   Aleksandra

   Prosze bardzo sama jestem ciekawa tych odlezyn. Nie bylo nawet jednej! Mozemy sie w to pobawic, zobaczymy jak Babcia byla zaniedbana. Prosze czekam. Ktora odwazna?

   • 2 lata temu | ocena +3 / -3

    Pracownik dps

    Proszę się nie przejmować Pani Aleksandro i wierzyć mi na słowo że z odleżynami to pacjenci ze szpitala wychodzą zwłaszcza tacy z Domów Pomocy Społecznej bo o takich dba się najmniej bo po co przecież nie mają rodziny to się czepiać nie będą. A w kartach informacyjnych napisane pacjent trafił do szpitala odwodniony.... Człowiek który ... Rozwiń

   • 2 lata temu | ocena +5 / -5

    Elo

    "...nas w stanie leżącym, z widocznymi odleżynami" pan pielęgniarz w swojej wypowiedzi był "odwazny". Proszę, czekam. Skończyły się Pani polskie znaki na klawiaturze? Jakieś dowody Pani posiada? Filmy, zdjęcia ?

  • 2 lata temu | ocena +7 / -7

   biedak

   Mamiek - praca w lódzkich szpitalach ? {nie z tą kulturą osobistą!!!

   • 2 lata temu | ocena +2 / -2

    Mamiek

    Bardzo wiele dziewczyn z Kutna pracuje u Nas i są ok. Owszem, przybyło do Łodzi kilku dziwnych panów, jeden z widocznym wielkim łbem. Ale nie pracuje na szczęście w szpitalu a w innej jednostce. Ale liczymy, że za troszkę zwinie stąd swoje śmierduchowate sandały i powróci na włości, bo coraz mniej już zostało tych, co im można dupska ... Rozwiń

   • 2 lata temu | ocena +3 / -3

    Pielegniarka

    Kulturę ma się wrodzona nabytą i nieosiągalną nie ma znaczenia w jakim mieście pracujesz.

 • 2 lata temu | ocena +36 / -36

  ????

  Kochana rodzina jak zwykle... Trzeba było babcie zapakować do samochodu i do domu. Sądząc po wybroczynach babcia miała problemy z krzepliwoscia, a jak to u starszego schorowanego człowieka uwaga szok żyły pękają!!!! Skoro opieka była tak fatalna nikt nie trzymał siła. Nie mamy rejonizacji droga wolna.

 • 2 lata temu | ocena +9 / -9

  Ja .

  Ciekawa jestem jak zachowywała się baba jaga wymalowana co w oczach ma wściekłość. To jest dopiero hardcore.

 • 2 lata temu | ocena +42 / -42

  Ed

  Dziękuję Bogu, że nie muszę już pracować z tym dziwnym kutnowskim społeczeństwem. Wreszcie odetchnąłem z ulgą, oddając swoją pracę na rzecz łódzkich pacjentów. Bardzo współczuję tym, którzy musza pracować w tym szpitalu i znosić to, co elektorat Kutnowski prezentuje. Trafiła do szpitala z odleżynami? Gdzie wtedy była ros... Rozwiń

  • 2 lata temu | ocena +2 / -2

   Sonia

   Bardzo dziwne co piszesz bo ja odbieram swoich podopiecznych z odleżynami że szpitala właśnie. No jak może szpital dopuścić pacjenta do takiego stanu? Szpital powinien mieć materace przeciwodleżynowe bo choremu starszemu człowiekowi wystarczą trzy dni i tworzą się odleżyny jeśli nie ma odpowiedniej pielęgnacji ciała.

  • 2 lata temu | ocena +4 / -4

   A

   Dziekuje Bogu, ze moja Babcia juz nie zyje i nie musi tego czytać.

  • 2 lata temu | ocena +14 / -14

   Aleksandra

   Powtarzam raz jeszcze. Babcia nie miala odlezyn w chwili przyjecia do szpitala, poniewaz do tego czasu byla chodzaca!!!!! Przyjeta do szpitala, poniewaz z dnia na dzien zaniemogla i przestala chodzić. Odlezyn w chwili przyjecia nie bylo, a pan pielegniarz Babci na oczy nie widział. Poza tym nijak ma sie to wszystko. Jezeli pan Nowacki twierdzi ze... Rozwiń

   • 2 lata temu | ocena +0 / -0

    Żal

    A skąd pani wie co babcia chciała, zapytała się jej pani?

   • 2 lata temu | ocena +1 / -1

    Miś

    Pani nie wie, że odleżyna to również duże zaczerwienienie, które później przeradza się szybko w nawet bardzo cuchnaca ranę odlezynowa

   • 2 lata temu | ocena +0 / -0

    Jk

    A gdzie RODO ??

   • 2 lata temu | ocena +15 / -15

    Darek

    Kobito czy ty to nie masz naprawdę co robić tylko siedzisz w internecie i oczerniasz innych. Lepiej zrobisz jak pójdziesz do babci na cmentarz i znicz zapaliła a nie szukasz nie wiadomo czego.

 • 2 lata temu | ocena +35 / -35

  tix

  Pobyt na oddziale wewnętrznym kutnowskiego szpitala to - ZAKAMUFLOWANA FORMA EUTANAZJI. Tak straciłem na tym oddziale swoją bliską osobę. Jeżeli nie chcesz pozbawić życia kogoś bliskiego - zapomnij o kutowskim szpitalu.

 • 2 lata temu | ocena +33 / -33

  mieszkaniec

  Takie chamskie odzywki odnośnie czyjegoś wyglądu to standard - do mojej sąsiadki odzywali się w taki sam sposób. "Inteligencja" - dyplomy chyba kupowali na bazarze, bo kultury zero.

 • 2 lata temu | ocena +29 / -29

  Pacjentka

  Skoro ten szpital według wielu z Was jest taki zły, to dlaczego nie jedziecie (lub nie kierujecie bliskich) do innych, gdzie jest "lepiej"? W ciągu roku byłam na 2 różnych oddziałach kutnowkiego szpitala i nie mogę złego słowa powiedzieć na panie pielęgniarki. Pomimo tego, że najczęściej jest 1 na oddziale (zmiana 12h), zawsze robi... Rozwiń

  • 2 lata temu | ocena +2 / -2

   A

   Babcie zabralo pogotowie wezwane do domu i przewiozlo do tego szpitala. Niestety nie mielismy zadnego wplywu na to gdzie Babcia bedzie zawieziona

   • 2 lata temu | ocena +10 / -10

    Pacjentka

    Zawsze można było wypisać Babcię na własne żądanie i przewieźć tam, gdzie się chce. To tak jak z wizytą np. u fryzjera- nie podoba mi się, to rezygnuję a nie po fakcie wylewam żale w internecie. Nie oceniam danej sytuacji, a opisuję moje subiektywne odczucia co do opieki. Kondolencje z powodu śmierci Babci

 • 2 lata temu | ocena +16 / -16

  Druga córka

  Mama tam była i był personel ale nie był zbytnio zainteresowany (tylko jedna pielęgniarka zasługiwała na szacunek) Tylko jeden dzień personel pracował bez zarzutów ale to był dzień w którym była kontrola szpitala. Tylko jeden dzień szkoda. Mam wrażenie że zarobki podwyższone nawet trzykrotne tego nie zmienią to norma.

 • 2 lata temu | ocena +31 / -31

  Pipi

  Chamstwo, znieczulica, obojętność, arogancja itp. to dewiza kutnowskich pielęgniarek. Takie sprawy zgłaszać do prokuratury, TV i nagłaśniać . P.S. nie wszystkie pielęgniarki takie są. Jest jeszcze kilka pielęgniarek z powołania.

 • 2 lata temu | ocena +24 / -24

  Qwerty

  Kasa, roszczeniowość pacjentów itp bzdury wypisują pielęgniarki i ich rodziny. Z własnego doświadczenia wiem. Leżąc na oddziale wewnętrznym wchodzi do sali młoda pielęgniarka. Z uśmiechem na ustach pyta się czy w czymś pomóc i czy może poduszkę poprawić. Za nią wchodzi stara wyjadacza oddziałowa zwana pielęgniarką. Do młodej od razu z... Rozwiń

  • 2 lata temu | ocena +2 / -2

   Ada

   Właśnie czytalibyśmy wpis kogoś kto na własne oczy widział jak młoda pielęgniarka wolała poprawiać poduszkę młodemu i samodzielnemu mężczyźnie niż opiekować się kimś kto tego bardzo potrzebował

 • 2 lata temu | ocena +29 / -29

  XXX

  Nikt nie myśli o tym ze nad praca pielęgniarek stoi ktoś wyższy? Ktos to kontroluje, są jakieś zasady, regulaminy. Nie wzięliście również pod uwagę tego w Polsce jest brak pielęgniarek i na wielu pacjentów przypada bardzo mało pielęgniarek, musza one zeobic wszytsko osobno dla każdego chorego i nie maja czasu żeby z każdym obchodzić ... Rozwiń

  • 2 lata temu | ocena +18 / -18

   YYY

   Pielęgniarki tak jak trzecia osoba w państwie też biorą w łapę i co ? Żeby jeszcze wywiązały się ze swoich obowiązków. A tu jeszcze roszczenia.

 • 2 lata temu | ocena +16 / -16

  Swiadek

  Dotyczy pacjentki z artykułu. Na pytanie dlaczego dwukrotnie nie podano leku na czczo? pielęgniarz odpowiedział " jeden w tą czy w tą co takiego"

 • 2 lata temu | ocena +18 / -18

  XYZ

  Pani Pielęgniarko można zmienić zawód.

  • 2 lata temu | ocena +24 / -24

   Beamor

   Chętnie zmienię zawód, to nie trudne. Mam nadzieję że będziesz się sam lub sama świetnie się sobą zajmować w szpitalu, szczegolnie w ciężkim stanie. Powodzenia

 • 2 lata temu | ocena +16 / -16

  Ala

  Pamiętam jak moja teściowa leżała na OIOMie, kilka lat temu i opowiadała jak panie pielęgniarki "życzliwie"się odnosiły. Niejednokrotnie zwracaliśmy uwagę to były wielce oburzone.

 • 2 lata temu | ocena +48 / -48

  Pielęgniarka

  Czytam i się zastanawiam jeżeli to była kochana mama i babcia to dlaczego rodzina oddała babcię do ZOL-u. Wiem jak to jest być pielęgniarką bo nią jestem i wiem jacy przychodzą pacjenci i jacy są ludzie ( rodziny pacjentów) . A co do wkłóć nieraz jest tak że żyły są kruche i same pękają i są śliniaki. Szkoda że jesteśmy tak oceni... Rozwiń

  • 2 lata temu | ocena +9 / -9

   Ja

   Ponieważ niektórzy ludzie droga pani są jeszcze w wieku produkcyjnym a ten kraj nie zapewnia dostatecznie dużych dochodów. Gdyby zaszła taka potrzeba to ja moją mamę też musiałabym oddać do ZOL,. Bo do dps-u trafiają pijacy z amputowanymi kulfonami, którym państwo do pobytu dokłada. Nasze państwo ludziom którzy wiele lat... Rozwiń

  • 2 lata temu | ocena +19 / -19

   W. E

   Szkoda że tylko w Kutnowski szpitalu pielęgniarki są tak niemiłe w innych placówkach mimo wielu obowiązków stać ich na uśmiech czy miłe słowo to tak wiele

  • 2 lata temu | ocena +11 / -11

   @

   Jezeli jestes pielegniarka to wiesz, ze sa sytuacje w ktorych rodzina w domu bez fachowej pomocy nie pomoże bliskiemu, nie poda kroplowki, nie zalozy sondy do karmienia. Jezeli wykonujesz takie zadania to prosze o numer telefonu, chetnie skorzysta z tego milion osob zamiast oddawac bliskich na ZOL. Oczywiście praca bedzie oplacona z prywatnej kiesz... Rozwiń

   • 2 lata temu | ocena +23 / -23

    Dorota

    Co to znaczy, że nie w ramach pensji? Rozumiem z tego że pielęgniarka w ramach swojej pensji powinna opiekować się waszymi bliskimi w domu. Brawo za pomysł. A co wy dla innych robicie po pracy za darmo? Chętnie skorzystam. Oczywiście za darmo bo przecież dostajesz już pensję.

   • 2 lata temu | ocena +17 / -17

    J K

    Jest instytucja o nazwie opieki długoterminowej przy pomocy osób tam pracujących świetnie można kontynuować opiekę w domu ale trzeba wykazać minimum chęci .

  • 2 lata temu | ocena +22 / -22

   moby dick

   Nie każdy tak myśli prze pani , osobiście wiem ile musicie znosić , poświęcać a i tak lekarze spijają Wasze zaangażowanie i prace jako swoje wyniki , samemu nie ruszając palcem. Pacjent tego nie widzi tylko potrafi pluć jadem. Nie pierwsza nie ostatnia taka sytuacja młode pokolenie jak "wnusia" woli paznokietki i dupczenie na ... Rozwiń

 • 2 lata temu | ocena +32 / -32

  Irys

  Czy ktoś z was zastanowił się dlaczego młodzi ludzie nie chcą pracować w zawodzie pielęgniarki/ pielęgniarza. Uwierzcie mi nie chcą wykonywać tego zawodu, młodych brak a dinozaury są schorowane, zmęczone. Pacjenci a zwłaszcza rodziny roszczeniowi. Za kilka lat jak my będziemy potrzebować pomocy pielęgniarek nie będzie ani tych złych ani dobrych

 • 2 lata temu | ocena +15 / -15

  Tyle.

  Starostwo ma rację, że nie chce już topić pieniędzy w tym bagnie, tam zawsze będzie mało, a personel zawsze będzie za mało zarabiał.Dla nich najważniejsze sa pieniądze, więc czemu nie są biznesmenami?Już kilka lat temu uważałem, ze ten szpital należy zamknąć, a nie generować koszty i zdania nie zmieniam.Poza tym potrzebny był głównie po to ż... Rozwiń

  • 2 lata temu | ocena +6 / -6

   Olo.

   Szpital trzeba oddać pod zarządzanie odpowiedniej osobie i zaprowadzi porządek. Jeżeli nie ma odpowiedzialności za złe prowadzenie szpitala i wieczne zadłużenie to rzeczywiście nie ma sensu tego ciągnąć dalej i ładować w studnie bez dna. Prac pielęgniarek nie jest łatwa i czasami użerają się z trudnymi pacjętami ale taki zawód wybrały. Perso... Rozwiń

  • 2 lata temu | ocena +2 / -2

   Pielegniarka

   Tak izby przyjęć szpitali w ościennych miastach świecą pustkami i miły uśmiechnięty personel czeka w drzwiach .

  • 2 lata temu | ocena +8 / -8

   K-1

   Do >Tyle< Po części masz rację ale jak będziesz w potrzebie, natychmiastowej pomocy czy ratowania życia to do Łodzi, Płocka , Warszawy żywy nie dotrzesz. Idąc twoim tokiem myślenia to należy otworzyć więcej zakładów pogrzebowych i problem sam się rozwiąże.

   • 2 lata temu | ocena +5 / -5

    Jeszcze tyle

    Do nagłych potrzeb utworzyć oddział ratunkowy, po czym przewozić( lub nie) do normalnych okolicznych szpitali.Kwestia organizacji.

 • 2 lata temu | ocena +32 / -32

  wiotkijon

  Nie wiem nie byłem nie widziałem ale pomijając wszytko ...TAK ZAPASIONEGO MORŚWINA nie idzie podnieść, ruszyć bez siniaków...nie trzeba być wykształconym w kierunku medycznym by wiedzieć ze starcze ciało reaguje na każdy ucisk dotyk inaczej i jest podatne na siniaki. Tym bardziej taki tonaż jak u wieloryba.

  • 2 lata temu | ocena +12 / -12

   mma

   Za "zapasionego morświna" powinieneś bydlaku dostać w mordę.

 • 2 lata temu | ocena +20 / -20

  córka

  pan pielęgniarz oddziałowy niech nie pisze nieprawdy bo mama do szpitala trafiła bez odleżyn w szpitalu po trzech dniach zaczęły się pojawiać ,które przy pomocy własnych lekarstw smarowałyśmy mamę.pan pielęgniarz oddziałowy ani razu nie był u mamy przy łóżku w jaki sposób widział odleżyny lepiej by nic nie pisał na temat stan... Rozwiń

  • 2 lata temu | ocena +2 / -2

   Dd

   Zgadzam się nasza mama też wyszła z odleżynami na udzie i na piętach

   • 2 lata temu | ocena +2 / -2

    Żal

    A moja wyszła z odleżynami na piętach i za uszami...

 • 2 lata temu | ocena +20 / -20

  ???

  Opieka szpitala to jedno...ale nie przyjęcie do szpitala ze skierowaniem bo........nie ma miejsc to już szczyt.....to po co w ogóle ten szpital ???? Ani opieki....brak możliwości przyjęcia....nie wspomnę już o leczeniu......TYLKO ZADŁUŻENIE SZPITALA coraz większe.....Ludzie w którym wieku my żyjemy ?????

  • 2 lata temu | ocena +15 / -15

   Zz

   Człowieku skoro nie ma miejsc czyli wolnych łóżek to niby gdzie mają cie położyć na podłodze czy też wyrzucić innego pacjenta. Weź się ogarnij idioto.

 • 2 lata temu | ocena +60 / -60

  Uśmiechnięty piguł

  Tak czytam komentarze i obserwuje jakie ludzie maja niemal ze zerowe pojęcie o tej pracy. Szczerze chciał bym was wszystkich zobaczyć przy pacjencie. Chce widzieć jak dźwigacie pacjentów po 100,120,140 czy nie rzadko 160kg... chce zobaczyć jak zakładacie weflony w żyły kruche i grubości nitki żeby nie było siniaków. Chce zobaczyć jak ... Rozwiń

  • 2 lata temu | ocena +1 / -1

   Rre

   Pigułka zwonij bo piasek

  • 2 lata temu | ocena +10 / -10

   mrr

   nie jestem pielegniarka, nie potrafie zrobic zastrzyku! tak samo jak pani pielegniarka nie zastapi mnie w pracy! pracujecie na kontrakcie, za wszystko macie dobrze placone!zgodnie z kodeksem pracy nie mozna pracowac bez przerwy 48h!zreszta nocne dyzury...... bylam w szpitalu nie raz

   • 2 lata temu | ocena +8 / -8

    Jk

    Skoro jest pani tak dobrze poinformowana o wynagrodzeniu i zasadach kontraktu to tez powinna pani wiedzieć ze praca na kontrakcie dopuszcza system pracy 48 godzin .

  • 2 lata temu | ocena +24 / -24

   J

   Nikt do tego zawodu nikogo nie zmuszał....można się przekwalifikować i podjąć inną pracę....

   • 2 lata temu | ocena +12 / -12

    Jas

    I tak zrobiło już wiele osób, ale powiem Ci coś więcej 40% pielęgniarek jest w wieku przedemerytalnym tak ze najbliższe lata będą bardzo ciekawe dla całego systemu ochrony zdrowia

 • 2 lata temu | ocena +17 / -17

  Xyz

  Chciałabym tylko zaznaczyć że siniaki na ciele kobiety o której mowa w artykule nie muszą wynikać z przemocy stosowanej wobec tej pani a chociażby skazy naczyniowej, przez co każdy nawet silniejszy uchwyt może powodować siniaki. Absolutnie nie chcę bronić pielęgniarek, które faktycznie często zachowują się karygodne, ale nie generaliz... Rozwiń

 • 2 lata temu | ocena +10 / -10

  Patrycja

  Ja również uważam, że opieka nad starszymi osobami w tym szpitalu pozostawia wiele do życzenia. Kilka lat temu moja prababcia złamała biodro i trafiła właśnie tam. Na początku wszystko było w porządku. Prababcia przeszła operacje i dochodziła do siebie. Nie minął tydzień kiedy znalazła się na OIOMie z sepsą i pęknięta trzustką. Sepsę jeszcz... Rozwiń

  • 2 lata temu | ocena +10 / -10

   Deren

   Kiedys ludzie umierali w domu i byli to normalne. Tetaz każdy jedzie karetka zdrowy do szpitala, a potem ich tam wykanczaja... a juz jak ktos umrze w szpitalu nawet jak ma 90 lat to dziwne strasznie. Generalnie jak ktos juz trafia do szpitala to znaczy, ze ryzyko śmierci jest duże. Personel może tylko starac się je zmniejszyć, ale cuda to w Leśne... Rozwiń

  • 2 lata temu | ocena +16 / -16

   Xxx

   Śmieszna jesteś dziewczyno, powikłania pooperacyjne się zdarzają bardzo często, tym bardziej u osób starszych gdzie każdy organ po kolei wysiada. To co się stało nie musiało być wina lekarzy, ale wiadomo że najłatwiej szukać tam winy xD skoro jesteś taka genialna i wiesz lepiej od specjalisty to trzeba było leczyć babcię samemu xD

 • 2 lata temu | ocena +21 / -21

  Dorota

  Ja nie mogę nic złego powiedzieć na opiekę nad wewnętrznym. Kilka lat temu zmarła tam moja mama. Personel był pomocny i miły. Byłam tam całe dnie ale widziałam zę większość starszych ludzi została tam oddana przez rodziny. Sporadycznie ktoś wpadał i oczywiście miał pretensje nie uzasadnione.

 • 2 lata temu | ocena +25 / -25

  Kutnowiak

  Powinno się dawno zamknąć ten szpital a pielęgniarki na bruk bo mają ciężko żeby zająć się pacjentem ,sam leczę się w szpitalu w Łęczycy tam są bardzo miłe i pomocne pielęgniarki a gdybym zachorował a mieszkam w Kutnie to napewno nie wezwę karetki z Kutna zapłacę taxi żeby mnie zawiozło do Łęczycy

  • 2 lata temu | ocena +15 / -15

   Megan

   za 1500 maja ci jaj* myć? jakby były sowicie wynagradzane to byłoby dobrze. czemu z łapówami tylko do lekarzy lecicie?

   • 2 lata temu | ocena +1 / -1

    123

    Proszę nie opowiadać głupot, że tak mało zarabiacie. Pensja pielęgniarki wynosi ok. 3500 zł. Wiem to na 100%. W prywatnych przychodniach po godzinach pracy w szpitalu to wiedzą jak należy pracować.

  • 2 lata temu | ocena +1 / -1

   Obywatelski obowiązek

   Osoby przebywające w tamtym szpitalu są na trenie Kutna, myjcie ręce i nie dotykajcie twarzy.

 • 2 lata temu | ocena +1 / -1

  Obywatelski obowiązek

  Kobieta ze szpitala w Łodzi na 100% zarażona koronowirusem, personel huczy wiadomo od rana,.

  • 2 lata temu | ocena +0 / -0

   koronowirus

   Koronawirusem. Na 100 % :)

 • 2 lata temu | ocena +15 / -15

  Dagmara

  A ja nie narzekam. Moja mama tez spedzila kilka dni na oddziale wewnętrznym i opieke miala dobra. Pielegniarki mile pomocne . Nie możemy narzekac

 • 2 lata temu | ocena +14 / -14

  emeryt

  Zamknać te dziadoskie oddziały, bo staremu człowiekowi jest obojetne czy umrze w""' MORDOWNI"" czy na chodniku!!!!!

  • 2 lata temu | ocena +1 / -1

   dziadu

   wiec zdychaj w piwnicy

  • 2 lata temu | ocena +1 / -1

   Jjk

   Panu widzę starość mózg wyżrła xd

 • 2 lata temu | ocena +29 / -29

  Xyz

  Wszyscy narzekają, że pielęgniarka nieodpowiednio wykonuje swoją pracę bo niskie zarobki, że zła opieka. Odpowiedział ktoś sobie z państwa ilu jest pacjentów na oddziale? I to wcale w nie lepszym stanie. Złe odzywki i brak delikatności to jedno, ale proszę się nie dziwić, że to pielęgniarki oczekują wsparcia od rodziny w opiece. Gdyby miały... Rozwiń

  • 2 lata temu | ocena +15 / -15

   Zyx

   I to wystarczające argumenty, żeby nie podchodzić to pacjentów z empatią?

 • 2 lata temu | ocena +23 / -23

  Tttttttttt

  Dokładnie z takim samym zachowaniem orydynatora oddziału się spotkalam. Leżąc tydzień czasu, nie mogłam się nic dowiedzieć na stan swojego zdrowia.. Ani jakie wyniki, ani jakie leki są podawane, a jeżeli tylko doszło do pytania, to pokazywały się wielkie nerwy i fochy.... Jakby łaskę ktokolwiek robił, aby móc się czegokolwiek dowiedzieć.... ... Rozwiń

  • 2 lata temu | ocena +7 / -7

   pacjent

   trzeba było dać mu koperte to pomaga

  • 2 lata temu | ocena +27 / -27

   mieszkaniec

   Tymczasem to ich zasr.ny obowiązek informować pacjenta i rodzinę o procesie leczenia. Zbyt często lekarze i pielęgniarki traktują szpitale jako swoje prywatne folwarki, zapominając, że płaci im społeczeństwo, w tym również pacjenci, którzy w danym momencie znajdują się pod ich opieką.

   • 2 lata temu | ocena +26 / -26

    Jaś

    Ja to czekam na to aż pielęgniarki zaczną pracować etatowe 160h w miesiącu a nie 300 a Twoja stara będzie leżała zasrana bo sam palcem nie ruszysz... oj zatęsknisz i docenisz ta ciężka prace :)

 • 2 lata temu | ocena +34 / -34

  Anonim

  Prawda jest taka, że panie pielęgniarki w oddziału wewnętrznego uważają się za bogów. Nikt im nie odbiera zasług i ciężkiej pracy, ale pracują z ludźmi, więc wypadałoby mieć trochę więcej "ludzkich odruchów". Może kwestia kamer załatwiłaby sprawę. Niech Szefostwo oceni pracę swoich pracowników po obejrzeniu monitoring... Rozwiń

 • 2 lata temu | ocena +22 / -22

  Al

  Mojej babci, która leżała na oddziale spadł cukier. Pielegniarki nie zauważyły...dobrze że wróciłam wcześniej i w porę zareagowałam...pielegniarki z mordą że przecież nic się takiego nie stało...nic sie nie stało?? Nawet w dokumentach tego nie zapisały że cukier spadł a ciocia była nieprzytomna gdy ja znalazłam! Mało tego ordynator to... Rozwiń

  • 2 lata temu | ocena +27 / -27

   Ja

   To w koncu babci czy cioci spadl cukier?

   • 2 lata temu | ocena +1 / -1

    He, he

    pewnie wnusi

 • 2 lata temu | ocena +6 / -6

  Mefisto, ten co zła pragnąc ..........

  Niezależnie od rządu, szpitale były zawsze biedne, teraz też miliardy idą na propagandę dla kolesi do spółeczek i w tysiące innych niepotrzebnych miejsc, tylko brak ich dla szpitali do leczenia ludzi. Mało tego jeszcze nie pozwalają na eutanazje, gdyby człowiek chciał się z życiem rozstać jak człowiek.

  • 2 lata temu | ocena +7 / -7

   jest dobrze, a będzie jeszcze dobrzej

   Dokładnie. W TVPiS szpitale już dawno wstały z kolan.

 • 2 lata temu | ocena +30 / -30

  123

  Do osób zmarłej pacjentki oraz do pozostałych osób które miały podobne doswiadczenia. Drodzy Państwo - przede wszystkim wyrazy wspołczucia. Jednak jeżeli macie tego typu uwagi proponuję zgłaszać je do Rzecznika Odpowiedzialności Dyscyplinarnej przy Okręgowej Izbie Pielęgniarek i Położnych w Łodzi. Tam będzie po pierwsze meryt... Rozwiń

 • 2 lata temu | ocena +28 / -28

  Pobozny

  Potwierdzam , w minionym tygodniu do Pana odeszła moja mama niby leczona na wewnętrznym l l .Tam nie ma żadnej opieki medycznej , tam trafiających pacjet to sztuka którą kładzie się do łóżka i czeka albo na kopertę albo na zgon w myśl zasady staremu już nic nie pomoże.

  • 2 lata temu | ocena +12 / -12

   Ania

   Niestety tak jest ???? nie ma tak nikogo kto chciałby pomoc pacjentowi. Co prawda chorych jest dużo a pielęgniarek mało. Ordynator pierwszy do odstrzału potem reszta.. Jeszcze do 15 te pielęgniarki coś robią bo oddziałówa jest wymagającą i pilnuje co nieco.. Mój tatuś też tam zmarł ???? niestety pracowałam w tym szpitalu na innym... Rozwiń

   • 2 lata temu | ocena +4 / -4

    OBSERWATOR

    A DLACZEGO ODESZŁAŚ? BO ZA CIĘŻKO BYŁO ??? jAK TO ŁATWO KRYTYKOWAĆ

 • 2 lata temu | ocena +5 / -5

  dohtor emeryt

  Problemem sa zapewne niskie zarobki pielęgniarek nie proporcjonalne do zarobków lekarzy. Krótko mówiąc jaka płaca taka praca.

  • 2 lata temu | ocena +14 / -14

   123

   Chlopie co ty gadasz? Obecnie są okreslone dodatkowe środki finansowe z NFZ na wynagrodzenia pielegniarek, jest dodatkowo rozporzadzenie o placy minimalnej dla tych zawodów. Kasa nie ma nic wspólnego. Po pierwsze te pielęgniarki mają jakiegoś szefa - np ordynatora czy naczelna pielęgniarkę - te osoby nadzorują ich pracę, skoro nie ... Rozwiń

  • 2 lata temu | ocena +15 / -15

   taka prawda

   Na pewno wynagrodzenie pielęgniarek i pielęgniarzy powinno istotnie wzrosnąć, bo mają bardzo odpowiedzialną pracę. Ale z drugiej strony nie można niskim wynagrodzeniem tłumaczyć traktowania pacjentów jak przedmioty, nawet jeśli dla tych pacjentów nie ma już nadziei.

 • 2 lata temu | ocena +31 / -31

  mieszkaniec

  Należy zadać pytanie, czy to jeszcze jest szpital czy może umieralnia? Lekarze i pielęgniarki pozbawieni empatii nigdy nie powinni leczyć ludzi. Może faktycznie należy - jak postulują niektórzy - rozważyć prywatyzację szpitali w Polsce?

  • 2 lata temu | ocena +13 / -13

   też mieszkaniec

   Jak dojdzie do prywatyzacji szpitali to zamiast umierać w szpitalnych w miarę godnych warunkach, będziemy zdychali pod murami cmentarzy bo na szpital nie będzie nas stać !

   • 2 lata temu | ocena +1 / -1

    mieszkaniec

    A skąd ta pewność?

 • 2 lata temu | ocena +33 / -33

  Reformator

  Taki tam bałagan też doświadczyłem takiej arogancji i.chamstwa