Festiwal Złota Leszczyna pod Kutnem
- Zebraliśmy w nim wszystko, co bliskie naszym sercom i naszym korzeniom. Muzyka, śpiew a być może kiedyś taniec i piękno prezentacji różnych regionów od morza do tatr, od wschodu do zachodu – komentują organizatorzy.
Wydarzenie rozpoczęło się przed południem korowodem festiwalowym tj. prezentacją zespołów uczestniczących.
- Mówi się, że muzyka łagodzi obyczaje i to jest prawda. Natomiast muzyka jest przede wszystkim nośnikiem ponadczasowych wartości. Zwłaszcza ta muzyka ludowa, która jest tak silnie zakorzeniona w nas, naszej historii i tradycji. Pogoda dopisuje, więc myślę, że festiwal będzie udany – mówił w trakcie otwarcia wydarzenia Michał Łuczak, wójt gminy Kutno.
Potem przyszedł czas na przesłuchania konkursowe. Przewidziano około 20 występów.
Co jeszcze w programie?
W programie imprezy znalazło się mnóstwo atrakcji, m.in. pokazy rękodzieła, warsztaty, potańcówkę z Zespołem Krośniewiacy, ogródek gastronomiczny — Karczma w Miłosnej, stoiska Kół Gospodyń Wiejskich ze Strzegocina, z Wysokiej Wielkiej, Koło Kobiet Aktywnych w Gołębiewu Nowym, KGW ByszeWianki, KGW LesznoWianki.
W przerwach swoje umiejętności zaprezentuje Zespół Pieśni i Tańca ,,Leszczynki"oraz Zespół Ludowy ,,Leszczynianki". Festiwal zakończy się potańcówką ludową.
Partnerem wydarzenia jest Województwo Łódzkie. Patronat honorowy na wydarzeniem objęli: Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Łódzkiego.
Wydarzenie organizowane w ramach trwałości projektu pn ,,Rozwój gospodarki turystycznej w gminie Kutno poprzez wykorzystanie walorów przyrodniczych i dziedzictwa kulturowego" współfinansowanego przez Unie Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.
Ogłoszenie wyników przewidziano na godzinę 18. Potem zaplanowano zabawę i tańce w towarzystwie zespołów ludowych.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.