Reklama

Reklama

Trwa remont OIOM-u w kutnowskim szpitalu. Co dzieje się na placu budowy? [ZDJĘCIA]

Opublikowano: pon, 7 mar 2022 12:49
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Trwają prace związane z rozbudową i przebudową Oddziału Intensywnej Terapii w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym. Co udało się zrobić do tej pory?

Reklama

5 października 2021 roku podpisano umowę z firmą wykonawczą SKB S.A. Warto wspomnieć, że OIOM w Kutnie nie był remontowany od momentu wybudowania szpitala. 

- Generalny remont jest konieczny, obowiązkowy i bez tego remontu szpital miałby bardzo utrudnione działanie, a wręcz nie byłoby to możliwe - mówił wówczas prezes szpitala, Artur Gur - Oddział obecnie działający jest przestarzały i nie spełnia standardów wymaganych przez sanepid, czy ministerstwo zdrowia. Ta inwestycja, na którą czekaliśmy długie lata, w końcu staje się pomału faktem.

Co udało się zrobić do tej pory?

- Na chwilę obecną wykonano nadbudowę na fundamentach rozbudowywanej części szpitala. Trwają również prace wewnątrz budynku. Inwestycja trwać będzie 2 lata i jest finansowana z Funduszu Inwestycji Lokalnych – mówi starosta Daniel Kowalik.

Starostwo informuje również, że koszt inwestycji wynosi 5,5 mln złotych.

- To strategiczna inwestycja z perspektywy Kutnowskiego Szpitala Samorządowego, bez niej funkcjonowanie spółki byłoby niemożliwe - dodaje Wicestarosta Magdalena Krupińska-Kotulska.

Info: Powiat Kutnowski/własne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)