Reklama

Reklama

Uciążliwe zapachy nad Kutnem. "Firmy nie mogą funkcjonować kosztem zdrowia mieszkańców"

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: UM Kutno

Uciążliwe zapachy nad Kutnem. "Firmy nie mogą funkcjonować kosztem zdrowia mieszkańców" - Zdjęcie główne

Mieszkańcy Kutna zwracają uwagi na uciążliwy zapach tlącego się węgla | foto UM Kutno

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Do władz miasta od kilku tygodniu docierają niepokojące sygnały od mieszkańców południowo-wschodniej części Kutna oraz od firm funkcjonujących w okolicach ulicy Metalowej. Chodzi o unoszący się w tej okolicy zapach tlącego się węgla.

Reklama

O sprawie informowani byli strażnicy miejscy, którzy sprawdzili zgłoszenie i potwierdzili obecność uciążliwego dymu unoszącego się nad hałdami węgla zgromadzonymi na terenach przy ulicy Metalowej 10.

Na wspomnianej działce, funkcjonuje teraz hurtownia węgla, która magazynuje potężne ilości surowca. Warto podkreślić, że taka działalność nie wymaga żadnych dodatkowych koncesji, ani zezwoleń, dlatego Miasto nie mogło i nie może zakazać jej prowadzenia.

- Niestety jako władze miasta w tej kwestii mamy związane ręce i bardzo ograniczoną możliwość interwencji. Miasto nie wydaje zgody na prowadzenie tego typu działalności, ale zarazem nie pozwolimy, aby firmy funkcjonowały kosztem zdrowia naszych mieszkańców. Dlatego skierowaliśmy już odpowiednie pisma do jednostek zajmujących się ochroną środowiska – wyjaśnia Zbigniew Wdowiak, Zastępca Prezydenta Kutna.

W połowie marca Prezydent Kutna przekazał tę sprawę do Delegatury Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Skierniewicach. W specjalnym piśmie przesłana została dokumentacja zdjęciowa tego procesu. Wystosowano również prośbę o przeprowadzenie kontroli. Sprawa została zgłoszona także Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie.

Strażacy mają zbadać, czy w danym miejscu nie ma przekroczonych norm zanieczyszczenia powietrza. Jej wyniki mają być znane w przyszłym tygodniu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy