Reklama

Uczeń "Dąbrowszczaka" w Parlamencie Europejskim

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kacper Stoś, uczeń II klasy I Liceum Ogólnokształcącego im. Gen. J.H. Dąbrowskiego w Kutnie został laureatem IX edycji Młodzieżowego Parlamentu Europejskiego.Sporządzenie projektu rezolucji w sprawie Partnerstwa Wschodniego ze szczególnym uwzględnieniem obecnej sytuacji na Ukrainie, uczestnictwo w zajęciach warsztatowych i symulacji obrad parlamentu europejskiego to tylko niektóre części projektu edukacyjnego organizowanego przez eurodeputowanego Jacka Saryusz Wolskiego. W przedsięwzięciu brali udział uczestnicy z licznych szkół województwa łódzkiego (w tym z prestiżowych łódzkich liceów), a ich dokonania zostały podsumowane 8 maja 2015 roku podczas sesji plenarnej w Instytucie Europejskim w Łodzi.

Nagrodą za sukces był wyjazd studyjny do Brukseli w dniach 16 – 20 listopada 2015 roku. Wspólnie z opiekunem – nauczycielem historii i wiedzy o społeczeństwie Andrzejem Michałkiewiczem, zwiedzili nieformalną stolicę Europy. Wizyta w Parlamencie Europejskim, spotkania się z europosłem Jackiem Saryusz Wolskim, udział w debacie telewizyjnej, obserwacja obrad jednej z komisji parlamentarnych to tylko fragment bogatego programu wyjazdu.

Wygrana Kacpra i wyjazd do Brukseli stanowi doskonałą zachętę dla pozostałych uczniów. Kolejna edycja projektu już wkrótce, a uczniowie, wraz z opiekunem, liczą na podtrzymanie dobrej passy. Przypomnijmy, iż Dąbrowszczak odnosi europejskie sukcesy już drugi raz z rzędu, a poprzednią edycję wygrała uczennica klasy III Aleksandra Wiklak.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE